کلینیک قلب
دکتر تپش

تست ورزش

تست ورزش

تست ورزش معمولاً در بیمارستان یا مطب پزشک انجام می شود. پزشک برای آماده سازی تست ورزش توصیه هایی را به شما ارائه می دهد .

پزشک ممکن است از شما بخواهد که در روز آزمایش مقداری از داروهای تجویز شده خود را مصرف نکنید یا از قهوه ، چای یا هر نوشیدنی با کافئین خودداری کنید ، زیرا این موارد ممکن است بر نتایج شما تأثیر بگذارد. پزشک از شما می خواهد که برای انجام آزمایش لباس و کفش راحت بپوشید.

برای تست ورزش ، پزشک تکه های چسبنده ای به نام الکترود را روی سینه شما قرار داده و یک دستگاه فشار خون را به بازو و یک مانیتور پالس به انگشت یا قسمت دیگر بدن خود وصل می کند. قبل از شروع آزمایش ، پزشک فعالیت قلب و فشار خون شما را اندازه گیری می کند.

در طول این تست،شما به آرامی شروع به ورزش بر روی تردمیل یا دوچرخه ثابت می کنید و سپس به تدریج سرعت تردمیل یا مقاومت دوچرخه را افزایش می دهید تا اینکه قلب شما برای سن شما در ضربان قلب هدف کار کند. بیشتر اوقات ، تست استرس شامل یک الکتروکاردیوگرام برای اندازه گیری فعالیت الکتریکی قلب شما هنگام ورزش بر روی تردمیل یا دوچرخه ثابت است.

تست ورزش

پزشک ممکن است میزان اکسیژن خون ، فشار خون و ضربان قلب شما را نیز اندازه گیری کند. در طول تست ، شما 10 تا 15 دقیقه ورزش خواهید کرد. اگر علائم بیماری قلبی را نشان دادید ، یا اگر خیلی خسته هستید برای ادامه آزمایش ، پزشک آزمایش را متوقف خواهد کرد.اگر قادر به ورزش نباشید ، پزشک در طی یک دوره 10 تا 20 دقیقه ای از طریق یک خط داخل وریدی (IV) به یکی از رگ های خونی شما دارو می دهد.

پزشک شما همچنین ممکن است بعد از تست استرس ، از قلب شما تصویر بگیرد تا ببیند که چقدر خون در قلب شما جریان می یابد و چگونه قلب شما هنگام ضربان خون را پمپاژ می کند. این تصاویر را می توان با اکوکاردیوگرافی یا با تزریق یک رنگ رادیواکتیو در یکی از رگ های شما ، به نام اسکن قلب هسته ای تهیه کرد. میزان اشعه موجود در رنگ برای شما و اطرافیان بی خطر است.

اما اگر باردار هستید ، به دلیل خطراتی که ممکن است برای فرزند شما ایجاد شود ، نباید این آزمایش را انجام دهید.

 

اجرا شده توسط: همیار وردپرس