کلینیک قلب
دکتر تپش

بهترین درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه چیست؟

یکی از سوالاتی که افراد بعد از نوشیدن قهوه می‌پرسند این است که چرا بعد از مصرف قهوه حالشان بد می‌شود یا چرا دچار تپش قلب می‌شوند؟ اگرچه کافئین موجود در قهوه به از بین رفتن خستگی یک روز پر مشغله کمک می‌کند، اما گاهی برخی عوارض همچون تپش قلب ناشی از نوشیدن قهوه را نمی‌توان نادیده گرفت.

با توجه به مقدار قهوه‌ای که استفاده می‌کنید و نوع آن ممکن است دچار تپش قلب شوید که به دلایل گوناگونی رخ می‌دهد. اگر شما هم با نوشیدن قهوه و بدون سابقه بیماری قلبی دچار تپش قلب می‌شوید و در پی یافتن درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه هستید مطالعه این مطلب را به شما توصیه می‌کنیم.

بهترین درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه چیست؟

آنچه در این مقاله می خوانید :

درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه؛ آشنایی با تپش قلب

تپش قلب یک عارضه قلبی است که در اغلب موارد نگران کننده نیست و با احساس دل دل زدن قلب و محکم و سریع زدن آن، ضربان ممکن است در گلوف گردن یا قفسه سینه احساس ‌شود. در حالت طبیعی هیچ فردی ضربان قلب خود را احساس نمی‌کند. اما اگر فردی ضربان قلب خود را احساس کند، به تپش قلب مبتلا شده است.

عارضه تپش قلب می‌تواند ترسناک و آزار دهنده باشد، اما از آنجایی که در اغلب مواقع ناشی از استرس، اضطراب، مصرف کافئین، نیکوتین، یا الکل است چندان خطرناک نیست و با گذر زمان برطرف می‌شود.

همچنین ممکن است فرد در دوران بارداری دچار تپش قلب شود که پس از تولد فرزند رفع می‌شود. به ندرت ممکن است این عارضه نشان دهنده یک بیماری جدی قلبی باشد. با این حال گاهی لازم است پس از مصرف قهوه به دنبال درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه باشید تا بتوانید ضربان قلب خود را در کوتاه مدت به حالت طبیعی بازگردانید.

میزان نرمال تپش قلب و درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه

اگر می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توان متوجه تپش قلب شد باید به شما بگوییم، زمانی که بتوانید ضربان قلب خود را در قفسه سینه، گردن یا گلو حس کنید، دچار تپش قلب شده‌اید که ممکن است این عارضه به علت استرس یا نوشیدن یک فنجان قهوه رخ داده باشد ویا ممکن است نشان دهنده یک بیماری جدی باشد.

ضربان قلب زمانی در بازه‌ی نرمال قرار دارد که بین شصت تا صد مرتبه در یک دقیقه بزند. تنها در ورزشکاران حرفه‌ای یا افرادی که داروهای کاهش دهنده ضربان قلب مصرف می‌کنند، تعداد ضربان کمتر از شصت بار در دقیقه ممکن است تنها در حالتی که برای فردی مشکل‌ساز نشود، عادی و نرمال باشد.

برخی افراد ممکن است با نوشیدن قهوه ممکن است شاهد بالا رفتن ضربان قلب خود باشند و حتی احتمال دارد بدن آن آنها به کافئین حساسیت داشته و نفس تنگی تجربه کنند.

مقدار مصرف قهوه، حساسیت به کافئین، سلامت قلب و عروق، وضعیت جسمی فرد و استفاده از سایر محرک‌ها از جمله فاکتورهایی هستند که به تاثیر قهوه روی ضربان قلب بستگی دارند. برخی افراد ممکن است حساسیت بیشتری به قهوه داشته باشند و پس از نوشیدن آن به درمان تپش قلب بعد از مصرف قهوه  نیاز داشته باشند.

علت بد شدن حال جسمی بعد از نوشیدن قهوه چیست و درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه

اگر پس از نوشیدن قهوه، حال جسمی‌تان بد شد و دچار تپش قلب شدید ابتدا باید به خودتان مسلط باشید و مضطرب نشوید. قهوه ماده‌ی غذایی طبیعی است و عوارضی که پس از مصرف آن در برخی افراد رخ می‌دهد در نود درصد موارد پس از گذشت مدتی برطرف می‌شود و نه تنها مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد، بلکه نیازی به درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه نخواهید داشت. بهتر است در چنین حالتی دو لیوان آب خنک بنوشید و چند بار عمیقا نفس بکشید.

فراموش نکنید که قهوه در جهان پس از آب، دومین نوشیدنی با مصرف بالا می‌باشد و اگر عوارض خطرناک و ماندگاری داشت، نه تنها بسیاری از افراد قادر به مصرف آن نبودند، بلکه مصرف آن از سوی سازمان بهداشت جهانی در دنیا ممنوع می‌شد.

اغلب مشکلات و عوارض ناشی از قهوه که ممکن است برای هر فردی رخ دهد، به علت کافئین موجود در این نوشیدنی است که به سادگی قابل دفع از بدن می‌باشد.

آیا تپش قلب بعد از خوردن قهوه طبیعی است؟

یک اشتباه که در بین بسیاری از مردم ایران شایع است، این موضوع است که قهوه عامل تپش قلب است. درحالیکه قهوه به دلیل داشتن کافئین و انرژی که بدن می‌دهد، منجر به بالا رفتن ضربان قلب و ایجاد تپش قلب می‌گردد. فراموش نکنید که تپش قلب و ضربان قلب متفاوت است.

زمانی که تپش قلب بالا می‌رود، فرد ضربان قلب خود را در قفسه سینه احساس می‌کند. باتوجه به نتایج تحقیقات انجام شده نوشیدن قهوه نه تنها برای قلب ضرر ندارد، بلکه به علت داشتن آنتی اکسیدان می‌تواند تاثیرات شگفت‌انگیزی بر بدن داشته باشد.

توجه داشته باشید که نوشیدن قهوه با کافئین زیاد و با رست بالا می‌تواند به تپش قلب منجر شود. زمانی که قهوه‌ی پُر کافئین می‌نوشید، ممکن است ضربان قلب شما بیش از حد طبیعی بالا برود. همچنین به علت  اینکه در رست‌های بالای قهوه کربن زیادی وجود دارد، ممکن است تپش قلب ایجاد شود و به درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه نیاز داشته باشید.

چنانچه با نوشیدن قهوه به تپش قلب مبتلا شدید توصیه می‌کنیم آب زیادی بنوشید تا مجبور به دفع ادرار شوید، شروع به راه رفتن کنید تا بتوانید انرژی بالای ایجاد شده در بدن‌تان را مصرف کرده و تپش قلب خود را به حالت نرمال بازگردانید. سعی کنید با انجام حرکات ورزشی سبک به خودتان آرامش دهید و با کشیدن نفس‌های عمیق، تلاش کنید سرگیجه و اضطراب خود را کاهش دهید.

کافئین علت رایج تپش قلب ناشی از خوردن قهوه  و درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه

مصرف مقدار زیاد کافئین می‌تواند سطح اپی نفرین موجود در خون را افزایش دهد. این ماده همان چیزی است که اغلب افراد با نام آدرنالین می‌شناسند. از جمله تغییراتی که با افزایش اپی نفرین در خون در بدن رخ می‌دهد می‌توان به بالا رفتن فشار خون، افزایش انقباض و نیروی قلب و بالا رفتن ملایم ضربان قلب اشاره کرد.

افرادی که به بیماری ریتم غیرعادی قلب مبتلا هستند یا مستعد ابتلا به این بیماری هستند، دوز بالای کافئین می‌تواند موجب ایجاد ضربان قلب شود. به علاوه نوشیدن قهوه می‌تواند روی دیگر بخش‌های بدن همچون سیستم گوارش و سیستم عصبی بدن تاثیر بگذارد. از این رو عموما توصیه می‌شود در طول شبانه روز مقدار مجازی از قهوه مصرف کنید تا سلامت شما حفظ شود.

اغلب افرادی که علاقه زیادی به مصرف محصولات حاوی کافئین دارند باید نسبت به این نکته آگاه باشند که تحمل بدن به مرور زمان نسبت به کافئین بالا می‌رود و از تاثیرات این ماده بر قلب کاسته می‌شود.

اما اگر از دسته افرادی هستید که مدت زیادی است کافئین مصرف می‌کنید و تغییراتی نداشته‌اید، اما جدیدا ریتم قلب غیرعادی دارید که مستقل از مصرف کافئین است. توصیه می‌کنیم برای بررسی شرایط خود برای مدتی استفاده از قهوه و سایر محصولات کافئین دار را قطع کنید و ریتم قلب خود را زیر نظر بگیرید یا به کمک راه درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه علائم خود را کم کنید.

افزایش فشار خون و درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه

عموما کافئین موجود در قهوه سی دقیقه بعد از نوشیدن، فشار خون را نزدیک به پانزده واحد بالا می‌برد. چنین شرایطی نزدیک به چهار ساعت ادامه دارد.

نوشیدن قهوه به تنهایی عامل فشار خون بالا نیست و حتی مصرف منظم آن می‌تواند به کاهش التهاب و کنترل اشتها کمک کند که برای بدن و سلامت بسیار مفید است. با این حال، چنانچه فشار خون بالا دارید، ممکن است تپش قلب شما با مصرف زیاد قهوه افزایش پیدا کند.

بخش مرکزی اعصاب با بالا رفتن میزان کافئین بدن تحریک می‌شود و نتیجه آن بالا رفتن ضربان قلب است. زیرا در این حالت به علت پمپاژ سریع خون، فشار بالا می‌رود و منجر به ضربان قلب شدید و تپش قلب می‌شود.

توصیه می‌کنیم در صورت نامنظم شدن تپش قلب پس از نوشیدن قهوه، برای مدتی از مصرف قهوه دست بکشید و نزد پزشک معاینات لازم را انجام دهید. پزشک شرایط شما را بررسی کرده و به شما در ارتباط با میزان مصرف قهوه توصیه‌هایی ارائه می‌دهد. همچنین ممکن است برای شما آزمایشاتی تجویز کند تا بطور دقیق‌تر علت را شناسایی کند.

بیماری قلبی و مصرف زیاد قهوه و درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه

در مواردی پس از نوشیدن قهوه، ممکن است تپش قلب و ضربان قلب به گونه‌ای افزایش پیدا کند که دیگر قلب قادر به کنترل جریان خون نباشد و متوقف شدن گردش خون به قلب، در قفسه سینه خود احساس درد داشته باشید. البته درد قفسه سینه ممکن است به علت موارد دیگری بروز کند. از سوی دیگر تنها علت بروز مشکلات قلبی، نوشیدن قهوه نیست و می‌تواند دلایل حادتری داشته باشد.

اگر تنها با مصرف یک فنجان کوچک قهوه با درد قفسه سینه مواجه شدید، ممکن است به یک بیماری قلبی مزمن مبتلا باشید. در چنین شرایطی لازم است توسط متخصص مورد ارزیابی قرار گرفته و مصرف قهوه را کنترل کنید. به علاوه ممکن است پزشک برای جلوگیری از بروز ناراحتی قلبی شدید برای شما دارو تجویز کند.

براساس اعلام سازمان غذا و داروی آمریکا، مقدار متعادل روزانه کافئین چهارصد میلی‌گرم است و برای سلامتی فرد مشکلی ایجاد نمی‌کند. اگر فردی در طول روز بیشتر از این مقدار مجاز قهوه استفاده کند، این احتمال وجود دارد که با تپش قلب نامنظم روبرو شود.

درصورت ادامه‌دار شدن تپش قلب لازم است اقداماتی برای کاهش مصرف کافئین و کنترل تپش قلب خود انجام دهید. توجه داشته باشید کودکان و افرادی که به فشار خون مبتلا هستند، باید حتی یک فنجان قهوه هم طبق دستور پزشک مصرف کنند تا مشکلی برای آنها رخ ندهد.

استرس و حساسیت بدن به قهوه و درمان تپش قلب بعد خوردن قهوه

گاهی ممکن است با مصرف بسیار کم قهوه یا سایر نوشیدنی‌های کافئین‌دار، علائمی مثل اسهال، سرگیجه شدید یا سردرد در شما بروز کند که این علائم نشان دهنده حساسیت داشتن بدن شما به کافئین موجود در قهوه است.

در مواردی که حساسیت شدیدتر است ممکن است علائمی مثل تپش قلب، بی قراری، اسهال، لرزش بدن، اضطراب یا تحریک‌پذیری در شما رخ دهد که در این زمان به درمان تپش قلب بعد قهوه نیاز خواهید داشت.

خیلی کم شاهد این مورد هستیم که نشانه‌های حساسیت به قهوه شدت یافته و به آلرژی تبدیل شوند. با این وجود، تنها پزشک است که می‌تواند تشخیص حساسیت و درمان تپش قلب قهوه را انجام دهد. در این شرایط ممکن است برای بیمار دارو یا قرص خاصی توصیه شود.

اگرچه نمی‌توان فواید بی‌نظیر قهوه را نادیده گرفت بویژه زمانی که بسیار خسته هستیم و نیاز داریم با نوشیدن یک فنجان قهوه گرم خستگی یک روز پر مشغله را از تن خارج کنیم. اما با وجود همه‌ی فوایدی که این نوشیدنی دارد، نباید این موضوع مهم که قهوه یک محرک قوی برای تولید هورمون استرس است را نادیده گرفت. به عبارتی استرس یکی از عوامل اصلی تپش قلب است که با نوشیدن قهوه تحریک می‌شود.

نتایج یکی از پژوهش‌های اخیر حاکی از آن است که بیست و پنج مرد سالم مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد، آنهایی که تقریبا سیصد میلی‌گرم کافئین مصرف کردند، دوبرابر بیشتر از کسانی که نوشیدنی کافئین‌دار استفاده نکردند، استرس داشتند.

زیرا کافئین موجود در قهوه می‌تواند تا دو برابر هورمون‌های استرس‌زا مثل کورتیزول در بدن ترشح کند. در حقیقت، چنانچه فردی به مشکلات اضطراب دچار باشد، کافئین موجود در قهوه می‌تواند منجر به تشدید این اختلال شود. علت اصلی این مشکل این است که هورمون‌های مربوط به ایجاد خواب مسدود می‌شوند، سیستم عصبی بدن واکنش نشان می‌دهد و در نهایت در بدن پاسخ استرس به کار می‌افتد.

انواع راه درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه چیست؟

اگر بعد از خوردن قهوه دچار تپش قلب شدید، ابتدایی‌ترین کاری که می‌توان انجام داد این است که صبر کنید تا سطح کافئین موجود در خون‌تان کم شود. بدن برای انجام چنین فرایندی به چهار تا شش ساعت زمان نیاز دارد.

اما اگر جزء دسته افرادی هستید که به کافئین حساسیت دارند، بدن‌تان به مدت زمان بیشتری برای کاهش کافئین نیاز دارد و باید مدت زمان بیشتری منتظر بمانید. با این حال چند راهکار درمانی ساده برای کاهش و از بین بردن سریع‌تر تپش قلب ناشی از نوشیدن قهوه وجود دارد که بجای منتظر بودن می‌توانید انجام دهید و نتیجه مثبت بگیرید.

  • کاهش و حذف قهوه و نوشیدنی‌های حاوی کافئین

اگر پس از نوشیدن قهوه دچار تپش قلب شده‌اید، در طول روز مراقب تغذیه خود باشد و دیگر خوراکی‌های کافئین‌دار مثل چای و شکلات موقع خوردن میان وعده مصرف نکنید.

  • نوشیدن آب زیاد

اگرچه کافئین موجود در قهوه ادرار را افزایش می‌دهد، اما برای کمک به دفع سریع‌تر کافئین توصیه می‌کنیم در طول روز آب بیشتری استفاده کنید. با این کار نه تنها کم آبی بدن را جبران می‌کنید، بلکه به دفع سریع‌تر کافئین هم کمک می‌کنید.  بنابراین اگر با مصرف قهوه احساس تپش قلب داشتید، نوشیدن مقدار زیادی آب می‌تواند به کاهش علائم شما کمک کند.

اگر پس از نوشیدن قهوه دچار تپش قلب شدید، کافی است مقدار زیادی آب بخورید و در مدت کوتاهی از میزان کافئین بدن خود بکاهید. اگر یک فنجان قهوه خوردید، باید بین پنج تا ده فنجان آب بخورید تا بتوانید کافئین قهوه را در مدت کوتاهی از بدن خود دفع کنید.

  • پیاده‌روی ملایم

افزایش کافئین خون به بالا رفتن انرژی و تندتر شدن تنفس منجر می‌شود. بنابراین اگر بعد از مصرف قهوه انرژی داشته و تپش قلب دارید، توصیه می‌کنیم به پیاده‌روی بروید و برای مدت نسبتا طولانی قدم بزنید تا بتوانید بطور کامل انرژی ناشی از کافئین را بسوزانید و به میزان قابل توجهی ضربان قلب خود را تنظیم کنید.

از پیاده‌روی سریع و دویدن خودداری کنید. زیرا پیاده‌روی برای رسیدن به حالت طبیعی و کم کردن کافئین لازم است آرام گام بردارید، در غیر اینصورت نه تنها ضربان قلب را کاهش نمی‌دهد، بلکه می‌تواند موجب تشدید آن شود. در برخی موارد می‌توانید دوچرخه سواری آرام را جایگزین پیاده‌روی کنید. در این حالت به آرامی دوچرخه‌سواری کنید و نفس عمیق بکشید.

  • نفس کشیدن بطورعمیق

با مصرف زیاد قهوه و افزایش کافئین موجود در خون ممکن است تنفس افزایش پیدا کند که از مهم‌ترین دلایل بالا رفتن ضربان قلب است. در این شرایط یکی از کارسازترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که عمیق نفس بکشید تا تنفس‌تان به آهستگی کاهش یافته و منجر می‌شود به مرور زمان ضربان قلب کم شود.

برای اینکه نفس عمیق بکشید، کافی است تقریبا ده ثانیه نفس خود را نگه دارید و سپس تقریبا در طول ده ثانیه نفس خود را خارج کنید. چنانچه به دلیل بالا بودن کافئین خون قادر نیستید عمیقا نفس بکشید، ابتدا دم و بازدم را برای مدت زمان کوتاه‌تری آغاز کنید و به مرور مدت زمان تنفس را افزایش دهید و به ده ثانیه برسانید.

استفاده از مواد غذایی که به درمان تپش قلب بعد از مصرف قهوه کمک می‌کنند!

در صورتی که با مصرف قهوه دچار تپش قلب شدید با مصرف برخی مواد غذایی و نوشیدنی‌ها می‌توانید، اثرات ناشی از مصرف این نوشیدنی را کاهش دهید. برخی از این مواد غذایی و نوشیدنی‌ها عبارتند از:

با مصرف کافی آب می‌توانید الکترولیت‌های موجود در بدن را متعادل و اثرات قهوه را کاهش دهید. از سوی دیگر آب با ایجاد احساس هیدراته در بدن قادر است به بهبود عوارض ناشی از مصرف قهوه کمک کند. موز حاوی مقدار زیادی پتاسیم است که به فعالیت قلب کمک کرده و آن را تنظیم می‌کند. برای درمان تپش قلب بعد خوردن قهوه و کاهش اثرات آن می‌توانید موز مصرف کنید.

برای کمک به آرام‌سازی عضلات قلب و تنظیم تپش آن کافیست نعناع را به صورت تازه یا خشک شده مصرف کنید. این گیاه قادر است آرامش و حس تازگی را افزایش دهد.

گیاه شاهی، یکی دیگر از مواد خوراکی است که خاصیت آرامبخش دارد و با مصرف آن می‌توانید از اثرات ناشی از نوشیدن قهوه روی تپش قلب بکاهید. شاهی انواع مختلفی دارد، اما شاهی سبز و شاهی چای سفید تاثیر بیشتری روی تپش قلب دارند و اثرات آرامبخشی آن بیشتر است.

روغن ماهی دارای اسید چرب مفید امگا سه است. این اسید چرب نه تنها کمک زیادی به عملکرد قلب و سلامت این عضو می‌کند، بلکه قادر است عوارض ناشی از نوشیدن قهوه را کم کند.

درمان تپش قلب بعد قهوه به کمک نوشیدن دمنوش گیاه زالزالک

گیاهان زیادی وجود دارند که می‌توانند با مصرف منظم از شدت ضربان قلب بکاهند و به درمان تپش قلب کمک کنند. گیاه زالزالک از این دسته است و مصرف آن به افرادی که بطور کلی به تپش قلب بالا مبتلا هستند، توصیه می‌شود تا بتوانند بدون مصرف داروهای گیاهی تپش قلب خود را کاهش دهند.

برای مشاهده تاثیر این گیاه باید تقریبا دو قاشق چای خوری زالزالک را در آب بریزید و اجازه دهید برای مدت سی دقیقه دم بکشد و سپس آن را مصرف کنید. طبق مشاهدات تجربی بعد از اینکه سی دقیقه از مصرف دمنوش زالزالک گذشت، تپش قلب کاهش یافته و ضربان به حالت طبیعی باز می‌گردد. به کمک روش‌های درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه به راحتی می‌توانید این عارضه را بهبود دهید و از نوشیدن قهوه لذت ببرید.

به چه علت بعد از نوشیدن قهوه دچار سردرد می‌شویم؟

چنانچه مبتلا به میگرن هستید، پیش از مصرف قهوه حتما با پزشک خود صحبت کنید. زیرا نتایج یک تحقیق که توسط یکی از متخصصان و پزشکان مغز و اعصاب آمریکایی انجام گرفته، بیان می‌کند که کافئین در ارتباط با میگرن نقش بسیار پیچیده‌ای دارد و مصرف زیاد کافئین در طول یک روز می‌تواند منجر به حمله میگرنی شود. با این حال ترکیباتی در قهوه وجود دارد که می‌تواند این علائم را کنترل کند.

کافئین قادر است ترشح ماده شیمیایی که مانع خواب آلودگی می‌شود را آسان کند. اما از طرف دیگر نورون‌های حسی در منطقه‌ای خاص از مغز با مصرف کافئین تحت تاثیر قرار می‌گیرند و می‌تواند عامل سردرد شود.

بنابراین برای درمان سردرد و تپش قلب ناشی از مصرف قهوه توصیه می‌کنیم مصرف قهوه‌ی ربوستا را کاهش داده و بجای آن بیشتر از قهوه‌ی عربیکا استفاده کنید. با این ترفند و با مصرف قهوه‌هایی با کافئین کمتر می‌توانید میزان کافئین وارد شده به بدن خود را کنترل کنید.

چنانچه با نوشیدن قهوه دچار سردرد و تپش قلب هستید، توصیه می‌کنیم برای مدتی مصرف آب را افزایش دهید، دوش آب سرد بگیرید و سعی کنید با پیاده‌روی کافئین را از بدن خود دفع کنید و تاثیرات آن را از بین ببرید.

کافیست صبور باشید، زیرا با راهکارهای ارائه شده کافئین به سرعت از بدن خارج شده و با گذشت چند ساعت از شدت اثرات آن کاسته می‌شود. همچنین خوردن پرتقال و لیمو به خنثی‌سازی اثر کافئین کمک می‌کند و نوشیدن دمنوش‌های گیاهی نیز می‌تواند اثرات خوبی به دنبال داشته باشد.

درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه با مراجعه به متخصص

تپش قلبی که بدون علت خاصی پس از نوشیدن قهوه رخ می‌دهد، می‌تواند زنگ خطری برای شما باشد. در این شرایط لازم است نسبت به علائم خود حساس باشید و در صورت داشتن سابقه بیماری زمینه‌ای به منظور درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه به پزشک مراجعه کنید تا شرایط و علائم شما را دقیق بررسی کند و در صورت نیاز آزمایشات یا داروهای لازم برای شما تجویز کند.

چنانچه با نوشیدن میزان مجاز قهوه در طول روز (چهار الی پنج فنجان کوچک)، تپش قلب نامنظم و نشانه‌های حساسیت مشاهده کردید، بسیار مهم است که نسبت به درمان اصولی خود اقدام و با فرد متخصص مشورت کنید.

در چنین شرایطی پزشک با توجه به سوابق بیماری، تاریخچه خانوادگی و نتایج آزمایشات بهترین روش درمان را برای بهبود عارضه شما در نظر می‌گیرد. در صورتیکه تپش قلب شما تغییری نکرد و علائم شما شدید و نشانه‌هایی مثل از هوش رفتن، درد و فشار در قفسه سینه و اختلال در تنفس احساس کردید لازم است سریعا با فوریت‌های پزشکی تماس بگیرید.

سخن آخر

چنانچه سابقه بیماری قلبی ندارید و با نوشیدن قهوه دچار تپش قلب شده‌اید، اصلا نگران نباشید، زیرا با بکارگیری راه‌های درمان تپش قلب بعد از خوردن قهوه که در این مطلب به آن پرداختیم، قادر خواهید بود بدون نگرانی علائم خود را بهبود دهید. به علاوه مراقب باشید مقدار قهوه‌ای که در طول روز مصرف می‌کنید از میزان مجاز تجاوز نکند و کنترل شده مصرف شود.

زیرا عدم تعادل در نوشیدن قهوه نه تنها تپش قلب را زیاد می‌کند، بلکه ممکن است عوارض دیگری مثل تشدید میگرن به همراه داشته باشد. در صورتی که نشانه‌های تپش قلب شما پس از مدتی متوقف نشد، توصیه می‌کنیم به متخصص مراجعه کرده و تحت نظر باشید. زیرا این علائم می‌تواند هشداری برای یک بیماری قلبی باشند که در صورت نادیده گرفته شدن، ممکن است خطرات بدی به دنبال داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

اجرا شده توسط: همیار وردپرس