کلینیک قلب
دکتر تپش

درمان گیاهی گرفتگی رگ قلب

همانطور که می دانید آنژیوگرافی و انجام روش های جراحی در یک طرف و استفاده از درمان گیاهی گرفتگی رگ قلب ، در طرف دیگر وجود دارد. افراد به دلیل ترس از روش های دیگر ، ابتدا به سراغ درمان های خانگی و روش های گیاهی می روند.

بنابراین 4 درمان گیاهی  شگفت انگیز برای گرفتگی رگ قلب را از زبان بهترین متخصص قلب در کلینیک دکتر تپش بشنوید .

درمان گیاهی گرفتگی رگ قلب

البته دقت کنید که اگر این مشکل نادیده گرفته شود ، خطرات جبران ناپذیری برای شرایط قلب شما دارد . به همین دلیل لازم است در کنار این درمان ها ، حتما تحت نظر بهترین متخصص قلب باشید . چرا که ممکن است اوضاع قلب شما وضعیت مناسبی نداشته باشد و شما هم چنان در نا آگاهی به استفاده از درمان های گیاهی ادامه دهید.

بیماری قلبی چیست؟

بیماری قلبی به هر حالتی گفته می شود که قلب شما را در بهترین حالت کار نکند یا باعث گرفتگی عروق قلب شود. بیماری عروق کرونر قلب (CHD) ، که به عنوان بیماری عروق کرونری نیز شناخته می شود ، رایج ترین شکل بیماری قلبی است که افراد زیادی در دنیا به آن مبتلا هستند.

اگر CHD تشخیص داده شود ، به این معنی است که شما تصلب شرایین در سطح قلب دارید. عروق قلب با جمع شدن پلاک در دیواره شریان سخت می شوند. این پلاک ها به تدریج به عنوان کلسترول لیپوپروتئین (LDL) با چگالی کم در دیواره عروق ایجاد می شود. پلاک ها دیواره های شریان را باریک می کنند و عبور خون از قلب را بیش از پیش دشوار می کند و باعث ایجاد لخته خون می شود. اگر قلب خون کافی نداشته باشد ، می تواند باعث درد قفسه سینه (آنژین) یا سکته قلبی شود.

حدود 25 تا 30 درصد افرادی که به بیماری قلبی مبتلا هستند تا اتفاق جدی رخ ندهد حتی آن را نمی دانند. به همین دلیل بهتر است برای معاینه منظم به پزشک مراجعه کرده و سطح کلسترول و تری گلیسیرید و فشار خون را کنترل کنید.

با تمام این ها باید بدانید که می توانید با بسیاری از درمان های گیاهی  و در دسترس به قلب خود کمک کنید . بنابراین با کلینیک دکتر تپش برای بررسی درمان گیاهی گرفتگی رگ قلب همراه باشید.

اولین درمان گیاهی گرفتگی رگ قلب : استفاده از چای سبز

درمان گیاهی گرفتگی رگ قلب

همیشه چای سبز به عنوان یکی از قدرتمندترین داروهای طبیعی برای بسیاری از بیماری ها ظاهر شده است. این ماده به دلیل داشتن محتوای آنتی اکسیدانی بالای خود که توانایی مبارزه با رادیکال های آزاد مضر را که مسئول بیماری های قلبی هستند را دارد ، به خوبی شناخته شده است.

آنتی اکسیدان اصلی که در چای سبز وجود دارد اپی گالوکاتچین گالات (EGCG) است. این ماده توانایی مبارزه با سموم مضر را دارد که از فرآیندهای فیزیولوژیکی متعدد و هضم غذاها در بدن ایجاد می شود.

مطالعات بالینی نشان می دهد که نوشیدن 5 تا 6 فنجان چای سبز در روز برای بهره مندی از مزایای قابلیت محافظت از قلب آن ضروری است.

دومین درمان گیاهی گرفتگی رگ قلب : استفاده از زردچوبه

درمان گیاهی گرفتگی رگ قلب

زردچوبه یک ادویه طبیعی است که به وفور در آشپزی هند وجود دارد. زردچوبه حاوی ماده فعال کورکومین است که دارای خواص قدرتمندی است که می تواند از عضله قلب محافظت کند.

کورکومین در مطالعات متعدد نشان داده است که دارای خواص ضد التهابی ، ضد سرطانی و آنتی اکسیدانی است.

بخش عمده ای از حملات قلبی و بیماری های قلبی ، به دلیل باریک شدن رگ های خونی یعنی آترواسکلروز است.

کورکومین موجود در زردچوبه دارای خواص ضد التهابی است که به نوعی می تواند التهاب و تصلب شرایین را کاهش دهد. این بدان معنی است که با مصرف منظم زردچوبه به عنوان بخشی از رژیم غذایی ، می توانید از قلب خود در برابر بیماری های قلبی محافظت کنید.

داشتن دوز روزانه زردچوبه ساده است. می توانید مقدار لازم را در غذای خود بپاشید یا حتی قبل از مصرف یک قاشق چای خوری کوچک از آن را به یک لیوان شیر اضافه کنید.

مطالعات بالینی همچنین نشان داده است که استفاده منظم از کورکومین در زردچوبه می تواند مسیرهای خاصی را که مسئول ضخیم شدن و ضعیف شدن عضله قلب هستند ، مهار کند. نه فقط این ، کورکومین همچنین ممکن است با اصلاح مقدار کلسیم وارد شده به عضله قلب ، از ایجاد ریتم نامنظم قلب جلوگیری کند.

استفاده از کورکومین به ویژه در افرادی که چاق هستند یا از بیماری به نام سندرم متابولیک رنج می برند می تواند مفید باشد. سندرم متابولیک ترکیبی از فشار خون بالا ، دیابت ، چاقی ، کلسترول بالا و طیفی از مشکلات دیگر تشکیل شده است که همگی از عوامل خطر در حملات قلبی هستند.

کورکومین با اعمال اثرات ضد التهابی می تواند قلب شما را از پیری زودرس نجات دهد. در یک مطالعه خاص مشخص شده است که کورکومین می تواند باعث کاهش تری گلیسیریدها شود که نوعی چربی مسئول به وجود آورنده بیماری عروق کرونر است. نه تنها این ، بلکه می تواند سطح کلسترول خوب یعنی کلسترول HDL را افزایش دهد.

سرانجام ، کورکومین همچنین می تواند خطر ابتلا به نارسایی قلبی را کاهش دهد. در نارسایی قلبی ، عضله قلب بزرگ می شود و قادر به عملکرد موثر به عنوان پمپ نیست. این امر خصوصاً در افرادی که از دیابت نوع2 رنح می برند بسیار مهم است. قند خون بالا در دیابت می تواند به عضله قلب آسیب برساند. اما با کورکومین موجود در زردچوبه می توان از این امر جلوگیری کرد.

شما می توانید برای دانستن میزان زردچوبه در رژیم غذایی خود ، از یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی کمک بگیرید.

سومین درمان گیاهی گرفتگی رگ قلب : استفاده از سیر

درمان گیاهی گرفتگی رگ قلب

سیر  به عنوان ماده ای که دارای مزایای درمانی زیادی است ، در جهان تاریخ دارویی به وضعیت مهمی دست یافته است.

سیر نه تنها از نظر کربوهیدرات غنی است بلکه حاوی مقادیر متوسطی از مواد مغذی مختلف مانند پتاسیم ، فسفر ، روی و ویتامین های A و B است

یک سری از مطالعات بالینی مختلف وجود دارد که به بررسی فواید سیر در جلوگیری از بیماری های قلبی می پردازد.

1. سیر باعث کاهش کلسترول می شود

همانطور که به خوبی می دانید ، نشان داده شده است که کلسترول بالا خطر بیماری قلبی را تا حدی افزایش می دهد. سنتز کلسترول در کبد تحت تأثیر آنزیمی به نام ردوکتاز انجام می شود. مشخص شده است که سیر دارای ترکیباتی است که می تواند این آنزیم را مسدود کرده و از این رو سطح تشکیل کلسترول در کبد را کاهش دهد.

2. سیر چسبندگی سلولهای خون را کاهش می دهد

یکی از ویژگی هایی که در بیماری های قلبی مشترک است ، غلطت بیش از حد خون است. سلولهای خونی به نام پلاکت می توانند به هم بچسبند و لخته ای تشکیل دهند که اصطلاحاً ترومبوس نامیده می شود. مطالعات نشان داده است که مصرف منظم سیر می تواند چسبندگی پلاکت ها را کاهش داده و از این رو تشکیل لخته های خون در عروق را کاهش دهد. لخته شدن خون در عروق دلیل اصلی حملات قلبی است.

3. سیر فشار خون را کنترل می کند:

مشخص شده است که عصاره سیر موارد خاصی را کنترل می کند که مسئول کنترل فشار خون هستند. فشار خون بالا یک عامل خطر در ایجاد بیماری های قلبی است و کنترل فشار خون برای محافظت از قلب ضروری است.

چهارمین درمان گیاهی گرفتگی رگ قلب : استفاده از زنجبیل

 

درمان گیاهی گرفتگی رگ قلب

 

باز هم ، زنجبیل یکی از ادویه های رایج است که در هند در آشپزی استفاده می شود. حتی برای تهیه ‘چای ماسالا ‘ به چای اضافه می شود.

خبر خوب در مورد زنجبیل این است که این ماده فواید مختلفی برای بیماران قلبی عروقی دارد که در مطالعات بالینی نشان داده شده است.

در یک مطالعه خاص که مصرف روزانه زنجبیل را مورد بررسی قرار داد ، محققان چینی دریافتند که مصرف منظم زنجبیل خطر ابتلا به فشار خون بالا را 8٪ کاهش می دهد. علاوه بر این ، آنها همچنین دریافتند که خطر بیماری عروق کرونر نیز نزدیک به 13 درصد کاهش می یابد. میزان مصرف توصیه شده برای زنجبیل 2 تا 4 گرم در روز بود.

1. زنجبیل کلسترول را کاهش می دهد:

در یک مطالعه ، مشخص شد که مصرف منظم زنجبیل می تواند سطح کلسترول بد خون یعنی کلسترول LDL را کاهش دهد. علاوه بر این ، سطح کلسترول خوب یعنی کلسترول HDL را نیز افزایش می دهد.

2. زنجبیل قند خون را کنترل می کند:

دیابت یک عامل خطر مهم در بروز بیماری های قلبی است. قند خون به رگهای خونی آسیب رسانده و موجب گرفتگی عروق قلب و درنهایت حملات قلبی و نارسایی قلبی می شود.

تحقیقات بالینی نشان داده است که استفاده از زنجبیل یا مکمل رژیم روزانه می تواند به کاهش قند خون ناشتا تقریباً 12٪ کمک کند و در طولانی مدت ، قادر است مقادیر قند خون را تقریباً 10٪ کاهش دهد.

واضح است که زنجبیل دارای مزایای مختلف برای سلامتی است که آن را به یک داروی گیاهی عالی برای جلوگیری از بیماری های قلبی تبدیل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

اجرا شده توسط: همیار وردپرس