کلینیک قلب
دکتر تپش

دکترمتخصص قلب

دکترمتخصص قلب؛ تشخیص علام و علل بروز اختلالات قلبی برای یافتن بهترین راه حل درمانی

قلب یکی از حساس‌ترین قسمت‌های بدن انسان است که زندگی و حیات ما به آن وابسته است. به وجود آمدن هر نوع مشکلی برای سیستم قلب، ممکن است زندگی انسان را به خطر اندازد. به همین سبب باید با مشاهده علائم و نشانه‌های بیماری قلبی، در اولین فرصت به یک دکترمتخصص قلب، مراجعه نماییم.

ما در این مقاله قصد داریم در مورد مهم‌ترین وظایف و راهکارهای درمانی متخصصان قلب برای شما عزیزان صحبت کنیم. همچنین در ادامه به علائم و علل بیماری‌های قلبی و مزایای مراجعه به بهترین متخصص قلب در تهران اشاره خواهیم کرد؛ خوشحال می‌شویم اگر ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

دکترمتخصص قلب

آنچه در این مقاله می خوانید :

دکترمتخصص قلب چه کسی است؟

دکترمتخصص قلب، در واقع کسی است که وظیفه رسیدگی به قلب و عروق و درمان بیماری‌های آن را دارد. شناسایی و تشخیص هر نوع نارسایی در سیستم قلب و عروق انسان، در حیطه تخصص بهترین دکتر قلب قرار دارد. همان گونه که می‌دانید قلب یکی از حیاتی‌ترین عضوهای بدن هر انسانی است.

همواره متخصصان تاکید می‌کنند که مراقب سلامتی قلب خود باشید و هر نوع بیماری که در این سیستم به وجود می‌آید را جدی بگیرید. قلب مانند یک پمپ، خون را به قسمت‌های مختلف بدن هدایت نموده و سلامتی را با خود به ارمغان می آورد. به همین علت است که هر نوع اختلالی در آن، موجب آسیب جدی به سلامتی سایر اعضای بدن می‌گردد.

یک دکترمتخصص قلب، دارای سال‌ها دانش و تجربه در این زمینه است. او دوره‌های تخصصی بیماری‌های قلبی را پشت سر گذاشته و یکی از بهترین کسانی است که می‌تواند به شما در درمان این نوع بیماری‌ها کمک کند.

اصلی‌ترین وظایف دکترمتخصص قلب

یک دکترمتخصص قلب نیز مانند سایر پزشکان، در برابر بیمار خود وظایفی را بر عهده دارد؛ از جمله این وظایف، می‌توان به پارامترهای زیر اشاره نمود:

 • یک متخصص قلب، با انجام آزمایشات و تست‌های دقیق، وضعیت قلب بیمار خود را بررسی می‌نماید. معمولاً متخصصان با تجربه و حرفه‌ای قلب، هرگز با حدس و گمان با بیمار خود صحبت نمی‌کنند.
 • یک دکترمتخصص قلب وظیفه دارد پس از بررسی آزمایشات و تست‌ها، یک پرونده پزشکی برای بیمار خود تشکیل دهد. این پرونده در طول زمان نشان دهنده اوضاع سلامتی قلب بیمار خواهد بود.
 • پس از تشکیل پرونده، درمان بیماری‌ها و مشکلات قلبی بیمار آغاز می‌شود. یک دکترمتخصص قلب، باید بهترین روش را برای درمان مشکلات قلبی بیمار خود پیدا کرده و بر اساس آن درمان را آغاز نماید.
 • گاهی اوقات ممکن است متخصصان قلب، در حین درمان تصمیم بگیرند که شیوه درمان را تغییر دهند. این موضوع به روند سلامتی جسمی بیمار بستگی فراوانی دارد.
 • یکی دیگر از مهم ترین وظایف بهترین دکتر قلب این است که تا حد امکان درمان‌های دارویی را برای بیمار خویش تجویز نماید. معمولاً جراحی قلب یکی از گزینه‌هایی است که در نهایت و زمانی که قلب به درمان دارویی پاسخ نداد، از آن استفاده می‌شود.

مهم‌ترین علل بیماری‌های قلبی از دید دکترمتخصص قلب

این روزها علل مختلفی وجود دارند که ممکن است باعث ایجاد بیماری‌های قلبی شوند. تحقیقات و بررسی‌ها نشان دهنده آن است که انسان عصر حاضر، بیش از سایر انسان‌هایی که در قرن‌ها و سال‌های بسیار دور می‌زیسته‌اند، در معرض بیماری‌های قلبی قرار دارد. این موضوع ممکن است به علت سبکی باشد که این روزها بسیاری از انسان‌ها برای زندگی خود انتخاب کرده‌ و یا مجبور به انتخاب آن شده‌اند.

خوشبختانه بسیاری از این بیماری‌ها و مشکلات به راحتی توسط دکترمتخصص قلب، قابل درمان هستند. در ادامه مطلب برخی از مهم‌ترین علل بروز بیماری‌های قلبی را برای شما عزیزان ذکر می‌کنیم:

آترواسکلروز

افرادی که در برنامه غذایی خود، از مواد غذایی ناسالم استفاده می‌کنند و همچنین افرادی که کلسترول بالایی دارند، بیش از سایرین در معرض این عارضه قرار دارند. آتروسکلروز در واقع سخت شدن شریان‌هاست که باعث محدود شدن جریان خون در سرخرگ‌ها می‌شود. در نهایت سرخرگ‌ها نمی‌توانند خون و اکسیژن مورد نیاز بدن را در اختیار آن‌ قرار دهند.

مشکلات ضربان قلب یا آریتمی

یکی از شایع‌ترین بیماری‌هایی که باعث مراجعه افراد مختلف به دکترمتخصص قلب‌ می‌شود، آریتمی یا مشکلات ضربان قلب است. وجود برخی از بیماری‌ها مانند دیابت، پر کاری تیروئید، حمله قلبی یا از بین رفتن بافت قسمتی از قلب، ممکن است اصلی‌ترین علت بروز این بیماری به شمار روند. همچنین سبک غلط زندگی و مصرف سیگار، قرار گرفتن در شرایط پر استرس، مصرف مواد مخدر، مصرف مشروبات الکلی و حتی مصرف برخی از داروها، از جمله مهم‌ترین علل بروز این بیماری هستند.

اندوکاردیت

یکی دیگر از بیماری‌هایی که دکترمتخصص قلب در جسم بیماران خویش تشخیص می‌دهد، اندوکاردیت است. بروز این بیماری به سبب وارد شدن باکتری‌ها و قارچ‌ها به داخل بدن است. این باکتری‌ها به بافت قلب حمله کرده و باعث بروز بیماری‌ می‌شوند. هر چند سیستم ایمنی بدن با این باکتری‌ها و عفونت‌ها مبارزه می‌کند، اما باز هم ممکن است برخی از افراد به این بیماری مبتلا شده و قلب آن‌ها در معرض آسیب قرار گیرد.

مایعات دور قلب

یکی دیگر از بیماری‌هایی که باعث ایجاد آسیب برای سیستم قلب و عروق می‌گردد، مایعات دور قلب است. برخی از عفونت‌های ویروسی، اختلال سیستم ایمنی، برخی از سرطان‌ها، کم کاری تیروئید، نارسایی‌های کبدی و کلیوی و… از جمله مهم‌ترین علل بروز این بیماری به شمار می‌روند.

نارسایی احتقانی قلب

نارسایی احتقانی قلب در واقع یک نوع سندرم است که به علل مختلفی به وجود می‌آید. از جمله اصلی‌ترین علل بروز این بیماری مواردی مانند فشار خون بالا، مصرف مشروبات الکلی، مصرف مواد مخدر، عفونت‌های ویروسی، بیماری‌های مادرزادی قلب، آسیب به عضلات قلب و… هستند.

بیماری‌هایی که توسط دکترمتخصص قلب درمان می‌شوند

قلب و عروق در واقع یکی از مهم‌ترین دوره‌های تخصصی پزشکی است که بر روی پیشگیری، تشخیص و درمان بسیاری از بیماری‌های مربوط به قلب و عروق متمرکز است. پزشکان عمومی با مشاهده علائم بیماری قلبی، بیمار خود را به نزد یک دکترمتخصص قلب می‌فرستند. خوشبختانه در کشورمان متخصصان توانمندی داریم که به عنوان بهترین دکتر قلب ایران به فعالیت مشغول بوده و در زمینه درمان انواع مشکلات قلبی تخصص و تجربه فراوانی دارند.

برخی از مهم‌ترین بیماری‌هایی که توسط بهترین دکترمتخصص قلب درمان می‌شود عبارتند از:

 • حمله‌های قلبی
 • تصلب شراین
 • ضربان قلب نامنظم
 • فیبریلاسیون دهلیزی
 • پریکاردیت
 • تاکی‌کاردی بطن
 • نارسایی احتقانی قلب
 • بیماری عروق کرونر
 • بیماری‌های نقص مادرزادی قلب
 • نارسایی دریچه میترال
 • آنژین صدری
 • بیماری فشار خون بالا
 • بیماری‌های کلسترول و تری‌گلیسیرید خون بالا
 • بیماری‌های مربوط به ماهیچه‌ها و عضلات قلب

ذکر این نکته ضروری است که برخی از افراد ممکن است بدون هیچ گونه علائمی، به این بیماری‌ها مبتلا باشند. بنابراین توصیه می‌شود افرادی که در خانواده آن‌ها، سابقه بیماری‌های قلبی وجود دارد و یا به برخی از بیماری‌ها مانند دیابت، کلسترول و یا فشار خون بالا مبتلا هستند، برای اطمینان از سلامت قلب خود، به بهترین دکتر قلب مراجعه نمایند.

معرفی انواع تخصص‌های یک دکترمتخصص قلب

قلب یکی از پیچیده‌ترین و در حال حیاتی‌ترین سیستم‌های بدن انسان است. به همین سبب، تخصص‌های بسیار زیادی برای آن تعریف شده است و هر کدام از پزشکان قلب در یکی از این شاخه‌ها دارای مدرک تخصص و فوق تخصص قلب هستند. همچنان با ما همراه باشید تا برخی از انواع تخصص قلب را به شما عزیزان معرفی کنیم:

1– فوق تخصص اینترونشنال کاردیولوژی: این تخصص در واقع ترمیم کننده قلب و عروق به وسیله کاتتر است. پزشکانی که در این حیطه به فعالیت مشغول هستند در زمینه چگونگی جریان الکتریکی درون بافت قلب و شیوه گسترش آن، مطالعه و بررسی می‌کنند.

2- فوق تخصص بیماری‌های مادرزادی قلب: برخی از افراد به صورت مادرزادی با مشکلات و نارسایی‌هایی در قلب خود به دنیا می‌آیند. دکترمتخصص قلب می‌تواند این بیماری‌ها را ارزیابی و سپس درمان نماید. معمولاً هدف اصلی دکترمتخصص قلب آن است که بیمارانی که دارای مشکلات قلبی مادرزادی هستند، از یک زندگی سالم و طولانی برخوردار باشند.

3- فوق تخصص نارسایی‌های قلبی: یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث نارسایی قلبی می‌شود، حمله‌های قلبی است. معمولاً متخصصانی که در این رشته به فعالیت مشغول هستند، به دنبال راه‌هایی برای پیشگیری، تشخیص و درمان حمله‌های قلبی می‌باشند.

4- فوق تخصص پیس میکر و الکتروفیزیولوژی: معمولاً زمانی که عروق قلب و عروق کرونری به سبب رسوب پلاک‌ها بسته‌ شده باشند، از پیس میکر یا فنر برای ترمیم و باز کردن آن‌ها استفاده می‌شود و این امر در حیطه تخصص یک فوق تخصص پیس میکر و الکتروفیزیولوژی قرار دارد.

5- فوق تخصص اکو یا اکوکاردیوگرافی: پزشکانی که در زمینه اکو، تخصص و دانش کافی دارند، از امواج صوتی برای تصویربرداری قسمت‌های مختلف قلب استفاده می‌نمایند. از جمله‌ مهم‌ترین شیوه‌هایی که دکترمتخصص قلب برای تشخیص بیماری‌های قلب بهره می‌برد شامل تست استرس اکوکاردیوگرافی به روش دینامیک، تست استرس اکوکاردیوگرافی به شیوه مصرف برخی از داروها، اکو اسپکل دو بعدی، اکو مری و برخی دیگر از انواع اکو می‌باشد.

6- فوق تخصص اینترونشنال کاردیولوژی نوزادان و کودکان: وظیفه‌ای که بر عهده این دکترمتخصص قلب قرار دارند، در واقع ترمیم قلب یا عروق به وسیله کانتر در کودکان و نوزادان است.

7- فوق تخصص رادیولوژی مداخله‌ای: چنین متخصصی می‌تواند تمامی تصاویر قلب و عروق ارگان‌های مختلف بدن را به خوبی تفسیر نماید. از جمله خدماتی که توسط این پزشکان ارائه می‌گردد شامل خدمات رسانی در خصوص بیوپسی، درمان انواع تومور، واریس، فیبروم، ستون فقرات، مداخلات ارولوژی، مداخلات تیروئید، رادیولوژی و سونوگرافی است.

اصلی‌ترین علائم بیماری‌های قلبی از دید دکترمتخصص قلب

همواره توصیه می‌شود که با مشاهده علائم بیماری‌های قلبی، به یک دکترمتخصص قلب مراجعه نموده و تحت درمان قرار بگیرید. اما مهم‌ترین علائمی که نشان دهنده مشکلات قلبی در جسم ما هستند، کدامند؟ در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا برخی از مهم‌ترین نوع این علائم را برای شما عزیزان بیان کنیم:

تنگی نفس

بدون شک یکی از مهم‌ترین علائم نشان دهنده بیماری‌های قلبی، تنگی نفس است. به خصوص اگر تنگی نفس در زمان کار و یا هنگام خواب رخ دهد. گاهی اوقات این علامت به همراه ورم پا اتفاق می‌افتد که نشانه‌ای از وجود یک بیماری قلبی در جسم انسان است. نشانه‌های ذکر شده، جزو علائم خطرناک بیماری‌های قلبی هستند و باید برای درمان آن‌ها به سرعت به یک دکترمتخصص قلب مراجعه نمود.

احساس ناراحتی در قفسه سینه

احساس ناراحتی در قفسه سینه، یکی دیگر از علائمی است که نشان می‌دهد یک ناهنجاری برای سرخرگ قلب به وجود آمده است. البته هر احساس ناراحتی در قفسه سینه، نشان دهنده بیماری قلبی نیست و باید توسط دکترمتخصص قلب به خوبی بررسی شود. معمولاً متخصصان قلب عقیده دارند که اگر احساس ناراحتی در قفسه سینه به سمت پشت جناغ می‌رود، باید به وجود یک بیماری قلبی شک کرد.

خستگی زودرس

اگر هر نوع نارسایی برای قلب انسان به وجود آید، در شیوه خونرسانی آن به بخش‌های مختلف بدن اختلالاتی به وجود می‌آورد. بدون شک زمانی که اکسیژن و مواد غذایی به میزان کافی به اندام‌های مختلف بدن انسان نرسد، شخص با حالت‌هایی مانند ضعف و خستگی فراوان مواجه خواهد شد. یک دکترمتخصص قلب، با انجام آزمایشات و بررسی‌های گوناگون، می‌تواند هر نوع نارسایی را در قلب تشخیص داده و آن را درمان کند.

تپش قلب

زندگی شلوغ و پرمشغله‌ای که این روزها بسیاری از ما داریم، باعث ایجاد استرس و اضطراب فراوانی در ما شده است. این دو عامل از جمله مهم‌ترین پارامترهایی هستند که تپش قلب را به همراه دارند. البته افرادی که در طول روز به انجام فعالیت‌های زیاد مشغول هستند و یا به صورت ژنتیکی در خانواده آن‌ها تپش قلب وجود دارد، بیش از سایرین به این بیماری دچار می‌شوند.

حتی برخی از افراد در هنگام استراحت نیز با تپش قلب مواجه می‌شوند که به این حالت، آریتمی قلب نیز گفته می شود. به سبب این که تپش قلب می‌تواند بر روی پمپاژ خون و همچنین سلامت بافت قلب تاثیر بگذارد، در صورت مواجه شدن با چنین مشکلی باید در اولین فرصت به یک دکترمتخصص قلب مراجعه نمود.

سرگیجه

هر چند سرگیجه ممکن است به علل مختلفی رخ دهد، اما گاهی اوقات نشان دهنده یک نارسایی در سیستم قلب انسان است. اگر شما به همراه سایر علائم بیماری‌های قلبی، به سرگیجه نیز مبتلا هستید، باید در اسرع وقت به بهترین دکتر قلب ایران مراجعه نموده و نسبت به سلامت قلب خود اطمینان حاصل کنید.

عرق سرد

بر اساس نظر پزشکان و متخصصان، یکی از شایع‌ترین علائم بیماری‌های قلبی، عرق سرد است. البته برخی دیگر از بیماری‌ها مانند دیابت نیز ممکن است باعث ایجاد عرق سرد شوند. به همین سبب همواره پیشنهاد می‌شود به همراه عرق سرد، سایر علائم خود را نیز به خوبی بررسی کنید. معمولاً در بیماری‌های قلبی، عرق سرد به همراه تپش قلب اتفاق می‌افتد. البته این موضوع باید توسط دکترمتخصص قلب بررسی شود تا بتوان با اطمینان در مورد این موضوع سخن گفت.

مزایای مراجعه به بهترین دکترمتخصص قلب

قلب را می‌توان یکی از حیاتی‌تری ارگان‌های بدن انسان به شمار آورد. به همین سبب است که هر نوع نارسایی و بیماری در آن، می‌تواند زندگی انسان را با خطرات کاملاً جدی مواجه سازد.

جای بسی خوشحالی است که علم و دانش پزشکی، همواره در حال رشد و پیشرفت است و ما این روزها برای درمان بسیاری از بیماری‌ها، راه حل‌های کاملاً علمی و اثبات شده داریم. در کشورمان ایران نیز متخصصان با تجربه و حاذقی به عنوان بهترین دکتر قلب ایران به فعالیت مشغول بوده و خدمات بی‌شماری به بیماران خویش ارائه می‌دهند.

یکی از بزرگ‌ترین مزایای مراجعه به بهترین دکترمتخصص قلب این است که می‌توان در همان قدم‌های اولیه، اقدام به تشخیص بیماری‌های قلبی نمود. بدون شک هر بیماری اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود، درمان آن آسان‌تر خواهد بود.

اگر شما برای هر ناراحتی و مشکلی در ناحیه قلب و عروق به یک پزشک متخصص مراجعه کنید، ممکن است بتوان آن را با شیوه‌هایی مانند دارو درمانی، تغییر سبک زندگی و… درمان نمود. یکی دیگر از مزایای مراجعه به دکترمتخصص قلب این است که می‌توانید همواره از سلامت قلب خود مطمئن شوید و برای سال‌های طولانی، سالم و سلامت زندگی کنید.

عوارضی که عدم مراجعه به موقع به دکترمتخصص قلب به وجود می‌آید

تحقیقات و بررسی‌ها نشان دهنده آن است که عامل بالای 40 درصد از مرگ و میرها در سراسر جهان، بیماری‌های قلبی هستند. یکی از مهم‌ترین عوارضی که مراجعه دیر هنگام به یک دکترمتخصص قلب برای انسان به وجود می‌آورد، تهدید حیات و زندگی اوست. بیماری‌هایی مانند آریتمی و نارسایی های قلبی، باید در سریع‌ترین زمان ممکن درمان شوند، در غیر این صورت ممکن است جان بیمار را به خطر اندازند.

یکی دیگر از عوارض مراجعه دیر هنگام به دکترمتخصص قلب این است که دیگر نمی‌توان بیماری‌های قلبی را با تغییر سبک زندگی، ورزش و یا مصرف دارو درمان نمود. در چنین شرایطی ممکن است نیاز به عمل جراحی قلب وجود داشته باشد.

چنین عمل‌هایی علاوه بر این که ریسک بالایی دارند، بلکه هزینه انجام آن‌ها نیز بسیار سنگین است. به همین دلیل است که همواره پزشکان پیشنهاد می‌کنند با مشاهده نشانه‌ها و علائم اولیه بیماری‌های قلبی، تردیدی به خود راه نداده و با یک دکترمتخصص قلب مشورت کنید.

بهترین دکتر قلب از چه روش‌های درمانی استفاده می‌کند؟

این روزها زندگی انسان‌ها بیش از هر زمان دیگری پر مشغله شده و افراد همواره در موقعیت‌های استرس زا قرار می‌گیرند. همچنین سبک زندگی ناسالم و مصرف سیگار، مشروبات الکلی، مواد مخدر، غذاهای فست فود و… بیش از همیشه افراد را در معرض بیماری‌های قبلی قرار داده است.

اما جای شکر آن باقی است که به همان اندازه نیز علم پزشکی در زمینه بیماری‌های قلبی پیشرفت داشته و ما این روزها شاهد فعالیت متخصصانی هستیم که به عنوان بهترین دکتر قلب در کلینیک‌های درمانی به فعالیت مشغول هستند. در این قسمت قصد داریم روش‌های درمانی که این متخصصان برای درمان بیماران خود به کار می‌برند را بیان کنیم؛ پس همچنان با ما همراه باشید:

 1. دارو درمانی: خوشبختانه بسیاری از بیماری‌های قلبی را می‌توان با استفاده از دارو درمان کرد. گاهی اوقات دکترمتخصص قلب، از داروهای کاهش دهنده فشار خون، داروهای بهبود دهنده بیماری کلسترول و ترکیبی از این داروها، برای درمان بیماران خویش استفاده می‌نمایند.
 2. تغییر سبک زندگی: یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی که متخصصان قلب از بیماران خود می‌خواهند، تغییر سبک زندگی است. گاهی اوقات ترک سیگار، مشروبات الکلی و مواد مخدر، می‌تواند به عنوان یک روش موثر برای درمان و پیشگیری از بیماری‌های قلبی به شمار رود. علاوه بر این، می‌توان با حذف غذاهای ناسالم و جایگزین کردن آن‌ها با مواد غذایی سالم، سلامتی قلب را بهبود بخشید.
 3. آنژیوپلاستی: علاوه بر روش‌های ذکر شده، درمان‌های دیگری نیز برای بهبود مشکلات قلبی وجود دارند که یکی از آن‌ها آنژیوپلاستی است. در این روش، دکترمتخصص قلب، یک لوله را وارد رگ می‌نماید تا سیاهرگ یا سرخرگ را به وسیله باد کردن یک بالن بسیار کوچک باز کند.
 4. مداخله قلبی از طریق پوست: در برخی از مواقع، متخصصان شریان‌ها و رگ‌های قلب که دچار گرفتگی شده‌اند را با استفاده از لوله‌های بسیار ظریفی که استنت نام دارد باز می‌کنند.
 5. جایگذاری باتری قلب: یکی از روش‌های درمانی برای مشکلات قبلی، جایگذاری باتری است. این باتری باعث بهبود اختلالات ضربان قلب می گردد.
 6. جایگذاری دستگاه الکتروشوک قلب: یک دکترمتخصص قلب، برای درمان برخی از نارسایی‌های قلبی بیماران خویش، از الکتروشوک قلب استفاده می‌کند. این دستگاه کوچک معمولاً در قسمت زیر پوست قسمت فوقانی قفسه سینه قرار می‌گیرد. اصلی‌ترین وظیفه آن این است که در مواقع ضروری از شوک الکتریکی برای عادی کردن ضربان قلب استفاده نماید.
 7. درمان هماهنگ سازی دوباره قلب: از این درمان برای بیمارانی که به نارسایی احتقانی قلب مبتلا هستند استفاده می‌شود. فعالیت‌های بطن چپ و راست قلب بیماران با بهره‌گیری از پیس میکر دوباره هماهنگ می‌شود.

در هنگام انتخاب بهترین دکتر قلب تهران به چه مواردی دقت کنیم؟

هر چند در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشورمان، پزشکان حاذق و با تجربه‌ای به عنوان دکترمتخصص قلب به فعالیت مشغول هستند، اما گاهی اوقات پیدا کردن این پزشکان کار بسیار سخت و دشواری است. ما نمی‌دانیم که در هنگام انتخاب بهترین دکتر قلب تهران باید به چه مواردی توجه کنیم؟ ما در این قسمت تلاش می‌کنیم به پارامترهایی اشاره کنیم که به شما در انتخاب چنین پزشکی کمک می‌کند:

 • این روزها بسیاری از سایت‌های معتبر پزشکی، لیست پزشکان و سوابق تحصیلی و کاری آن‌ها را در اینترنت منتشر می‌کنند. شما می‌توانید با جستجوی کوتاهی در این سایت‌ها، اطلاعات کاملی در مورد این متخصصان به دست آورید.
 • علاوه بر جستجو در اینترنت، می‌توانید از دوستان و آشنایان خود نیز در این زمینه پرس و جو نموده و بهترین دکتر قلب ایران را پیدا کنید.
 • از جمله مهم‌ترین نکاتی که در هنگام انتخاب یک دکترمتخصص قلب باید به آن توجه کنید، سوابق تحصیلی، تجربه‌های کاری، سوابق بیماران و خدمات ارائه شده توسط پزشک است.
 • یکی دیگر از نکات مهمی که باید به آن توجه کنید، جنسیت پزشک است. سعی کنید پزشک قلب خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که برای حرف زدن و بیان دقیق مشکلات قلب و همچنین معاینه، هیچ مشکلی نداشته باشید.
 • زمانی که به کلینیک درمانی که دکترمتخصص قلب شما در آن به فعالیت مشغول است مراجعه می‌کنید، به کیفیت خدمات ارائه شده و اصول بهداشتی آن‌جا توجه ویژه‌ای نمایید.
 • اخلاق و رفتار پزشک نیز، یکی از پارامترهای مهمی است که بر روی انتخاب بیماران تاثیر می‌گذارد. شما باید پزشکی را انتخاب کنید که رابطه خوبی با بیماران برقرار نموده و با دقت و حوصله به تمامی سوالات آن‌ها پاسخ می‌دهد.

مهم‌ترین وظایف بهترین دکتر قلب ایران چیست؟

بدون شک اصلی‌ترین وظیفه‌ای که بر عهده بهترین دکتر قلب ایران قرار دارد این است که به صورت کامل و دقیق به وضعیت قلبی بیماران خویش رسیدگی کند. همچنین او می‌تواند با استفاده از روش‌های نوین تشخیص پزشکی، بسیاری از نارسایی‌های قلبی را به خوبی تشخیص داده و بهترین روش درمانی را برای او در نظر می‌گیرد. درمان برخی از بیماری‌های قلبی، ممکن است به عمل جراحی نیاز داشته باشد. بدون شک انجام چنین عمل‌های سخت و حساسی، تنها از عهده یک دکترمتخصص قلب حاذق و با تجربه بر می‌آید.

یکی از مهم‌ترین وظایفی که بر عهده یک متخصص قلب وجود دارد این است که هرگز نباید تنها با حدس و گمان با بیمار خود صحبت کند و باید منتظر نتیجه دقیق آزمایش‌ها بماند. زیرا تجربه نشان دهنده آن است که هر نوع حدس و گمانی، می‌تواند باعث ایجاد استرس در وجود بیمار شده و در نهایت بیماری قلبی او را بدتر کند. این موضوع بر روی تست‌ها و آزمون‌ها، تاثیرات منفی بر جای خواهد گذاشت.

سخن پایانی

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. ما با ارائه این مطالب تلاش کردیم اطلاعات مفیدی در مورد بهترین دکترمتخصص قلب در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همچنین به مزایای مراجعه به پزشک و عوارض عدم مراجعه زودهنگام به دکترمتخصص قلب اشاره کردیم.

شما را با روش‌های درمانی بهترین دکتر قلب آشنا کردیم و به مهم‌ترین وظایف بهترین دکتر قلب ایران در قبال بیماران خویش پرداختیم. در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که قلب به عنوان حساس‌ترین عضو حیاتی بدن انسان به شمار می‌رود.

بنابراین هر گونه ناراحتی و مشکلی در این قسمت از جسم را جدی بگیرید و به یک دکترمتخصص قلب حاذق و با تجربه قلب مراجعه کنید. خوشبختانه این روزها روش‌های درمانی بسیار زیادی وجود دارند که می‌توانند دوباره سلامتی قلب را به شما بازگردانند.

دیدگاهتان را بنویسید

اجرا شده توسط: همیار وردپرس