کلینیک قلب
دکتر تپش

دکتر واریس در تهران کیست؟

دکتر واریس در تهران؛ متخصصی مجرب و حاذق برای درمان این عارضه

دکتر واریس در تهران متخصصی است که می توان با مراجعه به آن برای درمان مشکلات مربوط به واریس اقدام نمود. انسان در بدن خود رگ های زیادی دارد که خون را از قلب به تمام نقاط بدن می‌رسانند. بیماری واریس به اتصال سیاه رگ‌ها که وریدها را درگیر کرده است، گفته می‌شود. امروزه دکتر واریس پا بسیاری در این زمینه فعالیت دارند، اما پیدا کردن بهترین دکتر واریس در تهران که بتواند نتیجه قابل قبولی را ارائه دهد، در زمینه درمان این بیماری اهمیت زیادی دارد. بنابراین توصیه ما این است که با مشاورین ما در این مجموعه، در ارتباط باشید.

دکتر واریس در تهران کیست؟

آنچه در این مقاله می خوانید :

تعریف واریس از زبان دکتر واریس در تهران

اندازه های گوناگونی از انواع رگ ها را می توان با توجه به مکانی که قرار دارند با عملکرد خاصی در نظر گرفت. در مرکز بدن شما نیز رگ های بزرگ تری جای گرفته اند که رگ های بزرگتر می‌توانند با جمع آوری خون از عروق کوچک‌تر آن را به قلب منتقل کنند.

دریچه های یک طرفه که در رگ های بزرگتر وجود دارند از بازگشت و تجمع خون جلوگیری می‌کنند و همین امر باعث به وجود آمدن واریس می شود و خون از طریق وریدهای سطحی راه خود را به رگ های عمیق باز می کند.

سپس با استفاده از شبکه ای که از وریدهای بزرگتر به دست آمده، می تواند به قلب انتقال پیدا کند. وریدهای واریسی رگ های قابل مشاهده ای هستند که معمولاً در قسمت پاها و ران این رگ ها بسیار راحت مشاهده می شوند و البته این گونه نیست که تنها در قسمت پاها و ران مشاهده گردد؛

چرا که در قسمت های مختلف بدن نیز شاید شما با وریدهای واریسی روبرو شوید و معمولاً رگ های واریسی بزرگ به راحتی مشاهده می شوند و خطوطی پرپیچ و خم و انحنایی را به نمایش می گذارد. رگ های عنکبوتی که بزرگ نیستند نیز می توانند روی سطح پوست ظاهر شده و همانند یک خطوط پر پیچ و خم به چشم آید که البته همانند رگهای واریسی بزرگ قابل لمس نیستند.

رگ های واریسی معمولاً بزرگ شده و مملو از خون می شوند و رگ های متورم و البته برجسته‌ای هستند که رنگ بنفش تیره، قرمز و آبی دارند. البته در بسیاری از شرایط نیز بسیار دردناک هستند. بدین ترتیب باید هرچه سریع‌تر باید به دکتر واریس در تهران یا دکتر متخصص واریس مراجعه کنید.

علائم ابتلا به واریس چیست و چرا باید به دکتر واریس در تهران مراجعه نمود؟

شما زمانی می‌توانید به دکتر واریس در تهران یا دکتر متخصص واریس مراجعه کنید که علائم آن را نیز بشناسید. واریس همانند بسیاری از بیماری های دیگر نیز علائم خاص خود را دارد که تشخیص این علائم چندان کار سختی نیست.
معمولاً رگ های واریسی در قسمت زیر پوست شما به رنگ آبی تیره مشاهده می شود، به شکلی که ورم کرده و در هم پیچیده هستند و ناگفته نماند که برخی افراد ممکن است که این علائم را مشاهده نکنند.

در صورتی که علائم خفیف واریس پا می تواند خستگی در پاها، سنگینی و سوزش باشد، حتی اگر مدت زمان زیادی را بنشینید و یا حتی سر پا بایستید، علائم گفته شده می‌تواند بسیار حاد تر گردد. ورم پاها، مچ پا و همچنین احساس خارش از جمله علائم بسیار شایع دیگر به شمار می‌آیند.
البته علائم جدی دیگر می تواند ورم پاها، التهاب، ایجاد زخم های باز، پوسته پوسته شدن پوست، خشک و نازک شدن پوست باشد که با توجه به علائم گفته شده شما باید هر چه سریعتر به یک دکتر متخصص واریس مجرب در این زمینه مراجعه کنید.

دلایل ابتلا به واریس

دلیل ابتلا به واریس پا می تواند افزایش فشار خون در سیاهرگ ها باشد؛ چراکه رگ های سطحی به واریس مربوط می شوند و خون توسط سیاهرگ ها به قلب برمی گردد. این سیاهرگ ها به خاطر داشتن دریچه یک طرفه از برگشت خون به عقب سرباز می زنند. در حالتی که دریچه ها با ضعف روبرو می شوند و خون حرکت خود را عوض کرده و به جای حرکت به سمت قلب به عقب باز می گردد.
اینگونه است که خون در سیاهرگ ها تجمع کرده و واریس را به وجود می آورد. شما در این حالت با تورم و بزرگ شدن سیاهرگ ها روبرو می‌شوید که به هر حال زیاد نشستن و طولانی ایستادن به تجمع خون در سیاهرگ ها مرتبط هستند.
در کوتاه مدت همین فشار بیش از حد باعث آسیب دیدگی دریچه سیاهرگ ها می شود که از جمله دلایل ابتلا به واریس می تواند اضافه وزن و چاقی، افزایش سن، جنسیت(معمولاً واریس در خانم ها بسیار شایع تر است)، عدم تحرک، آسیب دیدگی پا، بارداری، سیگار کشیدن و همچنین استفاده از قرص های ضدبارداری باشد. در این شرایط شما بهتر است هرچه سریع تر به دکتر واریس در تهران مراجعه کنید.

روش‌های پیشگیری از ابتلا به واریس

شما برای اینکه از ابتلا به واریس جلوگیری کنید، باید از روش‌های گوناگونی پیروی کنید. معمولاً هر کدام از این روش ها می‌تواند تأثیر بسزایی داشته باشند. البته مراجعه به دکتر واریس در تهران یا دکتر متخصص واریس در رأس قرار دارد و سپس باید به این روش ها توجه کنید. ما در ادامه به صورت جزئی به بررسی هرکدام خواهیم پرداخت.

• مراقبت در دوران بارداری

همانگونه که گفتیم در دوران بارداری خطر ابتلا به واریس بسیار زیاد است. برای جلوگیری از واریس در این ایام شما بهتر است روی پهلوی چپ خود دراز بکشید تا خون قادر باشد به راحتی به سمت راست بازگردد. ورزش کردن از جمله روش های عالی در این شرایط به حساب میآید که البته منظور ما انجام ورزش های سبک است که در دوران بارداری با خطر خاصی شما را رو به رو نکند.

سعی کنید پای خود را بالا بگذارید و همچنین تا حد ممکن پای خود را روی پای دیگری نیندازید. نکته مهم دیگری که خانم های باردار باید به آن توجه کنند، کنترل وزن است؛ چرا که افزایش وزن در دوران بارداری یکی از دلایل اصلی ایجاد واریس به حساب میآید.

یبوست نیز دلیل ابتلا به واریس است و به همین دلیل، توصیه ما این است که آب زیاد بنوشید. سعی کنید از جوراب های کوتاه ضد واریس استفاده کنید تا این چنین بتوانید مسیر جریان خود را به سمت قلب تضمین کنید. مصرف ویتامین در دوران بارداری به شدت مهم و ضروری است تا ورید ها بتوانند سالم بمانند. همچنین جریان خون باید همیشه در گردش باشد و از کفش های پاشنه بلند و یا تنگ برای آزار دادن پا استفاده نکنید.

• رژیم غذایی مناسب

دیگر از روش های جلوگیری از ابتلا به واریس رعایت یک رژیم غذایی درست و مناسب است. به همین دلیل باید سعی کنید از غذاهایی که روتین بیشتری دارند، استفاده کنید تا بتوانید به تقویت مویرگ ها بپردازید. معمولاً در سیب، گندم، انواع گیلاس و توت سیاه ماده ای به نام روتین به راحتی یافت می شود و همچنین، مارچوبه نیز یک نوع سبزی است که برای سلامتی عروق بسیار مفید است و ویتامین‌های زیادی را درون خود جای داده است.

آواکادو نیز برای حفاظت از شریان‌ها گزینه ای عالی به شمار می آید. مصرف چغندر، زنجبیل و رزماری نیز توصیه می شود که نباید در رژیم غذایی آن ها را نادیده گرفت. البته زنجبیل به عنوان یک طعم دهنده عالی همیشه در آشپزخانه ها یافت می شود و از کلم بروکلی، سیر، اسفناج، انبه، پاپایا، جوانه و فلفل دلمه ای نیز استفاده کنید که می تواند در رژیم غذایی شما بسیار موثر باشد.

مصرف جو دوسر، پاپ کورن و برنج قهوهای به خاطر داشتن فیبر نیز بسیار توصیه می شود و با رعایت این سبک غذایی دیگر لازم نخواهد بود تا در آینده به دکتر واریس در تهران مراجعه کنید.

• ایستادن و نشستن متعادل

ایستادن و نشستن طولانی را جدی بگیرید. خصوصاً با سبک زندگی امروزه متاسفانه بسیاری از مشاغل همین شرایط را می طلبد. در صورتی که این امر میتواند به ایجاد واریس کمک کند. پس لطفاً با انجام فعالیت های بدنی و ورزشی سعی کنید از نشستن و ایستادن های طولانی مدت جلوگیری کرده و خود را در معرض ابتلا به رگهای واریسی و عنکبوتی قرار ندهید. این خود میتواند ساده ترین روش برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری و مراجعه به دکتر واریس در تهران یا همان دکتر متخصص واریس شهر خود باشد.

درمان‌های نوین واریس توسط دکتر واریس در تهران

شما زمانی که به دکتر واریس در تهران یا دکتر متخصص واریس مراجعه می کنید، احتمالاً از روش های نوین در این حوزه هم با خبر هستید. در روش های نوین و جدید لازم نیست بستری شوید و طول درمان شما در کوتاه ترین زمان ممکن انجام خواهد شد؛

چرا که برای درمان واریس در طی چند سال اخیر از روش تزریق چسب مخصوص استفاده می کنند که روش تزریق چسب مخصوص با استفاده از چسب نارسایی عروق صافنوس امکان پذیر است. این روش نیاز به بیهوشی ندارد و می‌توان در مدت کوتاهی از این چسب برای درمان استفاده کرد.

این روش درمانی جز جدیدترین ها به شمار می آید. همچنین روش هایی مانند لیزردرمانی و اسکلروتراپی در تهران یا دیگر شهرها هم حرفی برای گفتن دارند. عموماً لیزر درمانی جزء روش های بسیار رایج به حساب می‌آید که از داروهای بیهوشی در این روش استفاده نمی کنند و هیچ گونه خونریزی نیز به چشم نمی‌آید. مزایای لیزر درمانی نیز همین 2 نکته بود که برای شما بیان کرده ایم.

دکتر واریس در تهران کیست؟

برای یافتن دکتر واریس در تهران یا دکتر متخصص واریس لازم نیست تا مدت زمان طولانی را در نظر بگیرید؛ چرا که به راحتی در این سایت، شما با ماهر ترین، باتجربه ترین و متخصص ترین دکترهای واریس در پایتخت آشنا شده و روش های درمانی متفاوت آن ها می توانید استفاده کنید.

در طی جلسات گوناگون خدمات قابل قبولی را این افراد ارائه می دهند. تعداد جلسات درمان با توجه به شدت و میزان بیماری کاملا متفاوت است. معمولاً برای رگ های عنکبوتی 3 الی 5 جلسه زمان لازم است که البته باز هم نظر دکتر متخصص واریس در اینجا ملاک قرار می گیرد.

اسکلروتراپی در تهران

اسکلروتراپی در تهران جزء خدماتی است که دکتر واریس در تهران ارائه می دهد. شما قبل از استفاده از این روش درمانی باید با دکتر متخصص واریس خود در این زمینه صحبت کنید تا دکتر متخصص واریس بررسیهای لازم را انجام دهد و مطمئن شود که شما میتوانید متقاضی این روش درمانی باشید یا خیر.

عمدتاً اولین جلسه به مشاوره و ارزیابی سیستم عروقی بدن شما مرتبط است؛ چرا که نشانه ها، علائم و عروق واریسی و همچنین تاثیراتی که بر گردش خون دارد را باید همگی مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد. سپس دکتر متخصص واریس با توجه به شرایطی که دارید، میتواند این موضوع را بررسی کنند که آیا شما می توانید از این روش درمانی استفاده کنید و یا خیر.

معمولاً در اولین مرحله دکتر متخصص واریس از نقشه عروق بدن شما استفاده می کند تا بتواند روی سلامت پاها شما تمرکز بیشتری داشته باشد. ناگفته نماند که خانم های باردار، مادران شیرده و افرادی که از نظر حرکتی ناتوان هستند، نمی توانند از این روش استفاده کنند.
همچنین بعد از زایمان 3 ماه لازم است تا متقاضی آماده انجام این روش درمانی گردد. آن دسته از خانم هایی که از قرص ضد بارداری استفاده می کنند، نیز می توانند از این روش استقبال کنند.

هزینه درمان واریس با لیزر

برای برآورد هزینه درمان واریس با لیزر می توان گفت که هزینه درمان متناسب با نوع بیمه شما البته در برخی از کلینیک ها محاسبه میشود، همچنین قیمت فیبر مصرفی و تعداد آن نیز می تواند در اینجا جزء هزینه های اصلی به شمار آید که بسیاری از بیمه های تکمیلی این

درمان را تحت پوشش خود قرار می دهند.
البته شما باید با مشاورین ما در این مجموعه در ارتباط باشید تا در مورد هزینه درمان واریس با لیزر اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهند و سپس به دکتر واریس در تهران برای انجام این کار مراجعه کنید.

آمادگی قبل از درمان واریس با لیزر

شما قبل از استفاده از روش درمان واریس با لیزر باید وعده غذایی خود را چک کنید که معمولاً از وعده های غذایی سبک و مایعات کافی استفاده می کنند. همچنین قبل از مراجعه استحمام کنید و موهای پا خود را از قسمت ران تا مچ کاملاً بتراشید.

لطفاً به مصرف داروهای قبلی خود اکتفا کنید و همچنین در هنگام مراجعه به کلینیک همراه خود داشته باشید. تمام مدارک و سوابق بیماری شما نیز باید در اختیار دکتر متخصص واریس قرار گیرد. جوراب واریس، لباس زیر اضافه و باند کشی را نیز با خود همراه داشته باشید. ناگفته نماند که لباس گشاد و کفش راحتی از الزامات است، همچنین شما زمانی که قصد دارید برای درمان مراجعه کنید، به هیچ عنوان نباید رانندگی کنید.

افراد مجاز به لیزر تراپی

سنین بین ۱۸ تا ۶۵ سال افرادی هستند که می توانند از روش لیزر درمانی استفاده کنند. ناگفته نماند که برای خانم های باردار، افرادی که مشکلات کبدی دارند، افرادی که نمیتوانند به راحتی راه بروند و یا حتی امکان استفاده از جوراب واریس را ندارند، افرادی که سابقه لخته خون در ریه های عمقی را دارند و مهمتر از همه افرادی که دچار چاقی مفرط هستند بهتر است از لیزر تراپی واریس قبل از بررسی های لازم توسط دکتر واریس در تهران یا دکتر متخصص واریس استفاده نکنند.

دکتر متخصص واریس

شما برای درمان واریس باید به فلبولوژیست مراجعه کنید. علم فلبولوژی از جمله علم هایی است که به درمان بیماری هایی همچون لخته شدن خون در ورید،واریس پا و… می پردازد.
دکتر متخصص واریس در زمینه فلبولوژی فعالیت می‌کند. شما برای تشخیص بهترین دکتر واریس در تهران باید با بیماران وی نیز گفتگو کنید و در مورد رضایت آنها مطمئن شوید، دکتر واریس در تهران در طی جلسه باید صبر و تحمل بالایی داشته باشد. لطفاً کلیه امکانات کلینیک را بسنجید.

روش‌های سنتی درمان واریس

روش‌های سنتی معمولاً با کمترین عوارض همراه هستند و می توان به مرور زمان به نتیجه آن مطمئن بود. در این میان، شما برای درمان واریس نیز بهتر است بعد از مراجعه به دکتر واریس در تهران از روش‌های سنتی استفاده کنید که ما در ادامه بیشتر شما را با این روش‌ها آشنا خواهیم کرد.

• روغن بابونه

روغن بابونه یکی از بهترین گیاهان دارویی به شمار میآید که میتواند تسکین دهنده درد واریس پای شما باشد. بابونه حالت مسکن دارد و می‌تواند سنگینی و ناراحتی که رگ ها به وجود می آورد را کاملا از بین ببرد. شما اگر به مرور و به صورت مستمر از این روغن همراه با روغن نارگیل به صورت ترکیبی قبل از خواب استفاده کنید، از نتیجه کار رضایت خواهید داشت.

• روغن درخت سرو

روغن درخت سرو نیز از جمله روغن های بسیار کاربردی برای درمان بیماری واریس است که می‌تواند به افزایش جریان خون کمک کرده و سیستم گردش خون را تقویت کند. تنها ۵ قطره از این روغن را بهتر است روزانه 2 مرتبه به صورت چند هفته پیاپی روی محل مورد نظر ماساژ دهید. نتیجه آن قطعاً شگفت انگیز است.

• شربت خاکشیر

شربت خاکشیر نیز از جمله روش های سنتی درمان خانگی واریس به شمار می‌آید. این شربت از گذشته تا به امروز توانسته برای درمان بیماری های گوناگونی مورد استفاده قرار گیرد. در این بین، خاصیت ضد التهابی، ضد درد و آنتی اکسیدانی خاکشیر را به هیچ عنوان نمی توان نادیده گرفت.

• سیر و زنجبیل

زنجبیل نیز یک روش سنتی بسیار سریع است که می تواند برای درمان واریس به کار آید. شما در ابتدا باید پوست بیرونی زنجبیل و سیر را از هم باز و جدا کنید، با یکدیگر مخلوط کرده و هم بزنید. بدین ترتیب به شکل خمیر در می آید.

سپس خمیر به وجود آمده را درون یک پلاستیکی ضخیم قرار دهید و حدود ۶ ساعت روی محل مورد نظر بگذارید. ناگفته نماند که برای زخم های واریسی این روش درمانی نمی تواند گزینه مناسبی باشد.

• سرکه سیب

سرکه سیب می تواند برای گردش خون بسیار مفید باشد. سرکه سیب به کاهش سنگینی وریدهای واریسی کمک می کند. قطعاً شما اینگونه احساس بهتری خواهید داشت. به همین دلیل مصرف سرکه سیب یکی از معقولانه ترین روش هایی است که می توان برای درمان واریس در نظر گرفت.

• شاه بلوط هندی

دمنوش شاه بلوط هندی نیز یکی دیگر از روش های سنتی برای درمان واریس به شمار می آید. گیاه شاه بلوط هندی از جمله گیاهانی است که برای تقویت گردش خون مناسب است و می‌تواند به کاهش برجستگی رگ ها کمک کند.

شما می‌توانید از این روش خانگی به نحو احسن برای کسب نتیجه ای کارآمد استفاده کنید. تنها کافی است که گیاه خشک شده شاه بلوط را ۳ دقیقه بجوشانید و بعد از 3 دقیقه، میل کنید.

• روغن زیتون

روغن زیتون نیز برای افزایش جریان خون بسیار مفید است. همچنین خواص ضد التهابی و آرامش‌بخشی روغن زیتون را نمی توان نادیده گرفت. برای کاهش اندازه رگ های حجیم و آسیب نیز روغن زیتون می تواند یک گزینه ایده آل باشد. معمولاً بسیاری از افراد به صورت موضعی از روغن زیتون برای درمان واریس استفاده می‌کنند.

• سیر

خواص ضد التهابی سیر را نادیده نگیرید؛ چرا که می‌تواند به کاهش تورم ورید های اسیدی کمک کند. همچنین سیر برای تقویت گردش خون بسیار مهم است و در تقویت رگ ها نقش بسزایی را از آن خود می‌کند. سیر را با قیمت مناسب خریداری و به راحتی مورد استفاده قرار دهید.

عوارض واریس از دید دکتر واریس در تهران یا دکتر متخصص واریس چیست؟

چنانچه در هنگام مشاهده علائم واریس به دکتر واریس در تهران مراجعه نکنید، صددرصد باید در کوتاه ترین زمان ممکن عوارض آن را در نظر بگیرید. به هیچ عنوان نباید اینگونه تصور کنید که تنها افراد سالخورده به واریس مبتلا می شوند؛ چرا که بسیاری از افراد از همان دوره نوجوانی ممکن است با واریس روبرو شده و دردهای آزار دهنده ای را تجربه کنند.

البته آن دسته از جوانان و نوجوانانی که به ورزش کردن و حفظ تناسب اندام خود توجه بیشتری دارند، قاعدتاً با بیماری ها و مشکلات این چنینی روبرو نمی شوند و بسیاری از نوجوانان و جوانانی که به بیماری واریس مبتلا می شوند، ممکن است به آن توجهی نکنند.

به مرور زمان این بیماری پیشرفت می کند و مشکلات زیادی را به وجود آورد و از حالت خفیف به مزمن تبدیل خواهد شد. اینگونه است که دردهای آزاردهنده، ناراحتی ها و عوارض واریس به شدت ناخوشایند خواهد بود. ژنتیک یکی از عوامل بسیار بزرگی است که در ابتلاء به واریس تاثیر می گذارد. همچنین چاقی از جمله عوامل شایع دیگر به حساب می آید.
توجه داشته باشید که انجام فعالیت های ورزشی بسیار سخت و پرفشار نیز می‌تواند عوارض واریس را به وجود آورد. ورم پا یکی از عوارض اصلی واریس است که شاید در اوایل بیماری تورم به صورت موقتی باشد. احساس درد شدید، احساس خستگی، سنگینی، بی قراری پا در هنگام خواب، گرفتگی عضلات و ملتهب شدن پوست همگی از جمله عوارض واریس به شمار می آیند.

آیا درمان واریس با جراحی توسط دکتر واریس در تهران امکان دارد؟

زمانی که به دکتر واریس در تهران مراجعه می‌کنید، احتمالاً دکتر متخصص واریس، شما را با انواع روش های جراحی واریس آشنا خواهد کرد. معمولاً در روش‌های پیشرفته جراحی از بیهوشی و یا بی حسی نخاعی استفاده می کنند.

جراحی واریس به گونه‌ای است که یک دوربین را به فیبر داخل رگ متصل می کنند و فیبر با دوربین می تواند توسط برش روی پوست به داخل ورید راه یابد و رگ های واریسی را ببندد. معمولاً از روش آندوسکوپی نیز برای رگ های متصل کننده عروق سطحی و عمقی استفاده می کنند.

سخن پایانی

دکتر واریس در تهران زمانی می تواند دکتر متخصص واریس خوب باشد که شما انتخاب هوشمندانه و دقیقی داشته باشید. بسیاری از پزشکان تجربه کافی نداشته و با در آینده با مشکلات زیادی رو به رو می شوند و به همین دلیل توصیه ما به شما این است که در صورت اولین رگ های برجسته واریس با پزشکی حاذق و کار بلد جلسه ای داشته باشید.

توصیه می شود که هنگامی که شما با مشکل واریس پا مواجه شدید و یا به عبارتی، با تجمع لخته های خون روی پا و خونریزی سیاهرگ ها رو به رو می شوید برای درمان های مناسب مانند استفاده از لیزر و یا انجام جراحی حتما با دکتر متخصص واریس خود مشورت کنید.
در حال حاضر برخی از خدمات آنلاین وجود دارد که با دادن مشاوره برای پیدا کردن دکتر واریس در تهران و دیگر شهرها می تواند قدم اولیه برای درمان را با کمک آن ها برداشت. بدیدن ترتیب با مشکلاتی از جمله اتلاف وقت با هزینه بالاتری رو به رو نشد.

شما می توانید معتبر ترین و با تجربه‌ترین متخصصین را در این حوزه در این کلینیک بیابید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است. اینگونه با هزینه کمتر و سرعت بیشتر نسبت به درمان به موقع اقدام کرده و از شر رگ های واریسی خلاص شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

اجرا شده توسط: همیار وردپرس