کلینیک قلب
دکتر تپش

برای درمان واریس به چه متخصصی مراجعه کنیم

طبیعی است که وقتی از رگ‌های واریسی رنج می‌برید دوست دارید هرچه زودتر درمان شوند و از شر علائم جسمی مانند خارش یا درد و همچنین علائم ظاهری نازیبای آن خلاص شوید؛ اما سؤالی که در این شرایط ذهن بسیاری از افراد را درگیر می‌کند این است که برای درمان واریس به چه متخصصی مراجعه کنیم تا بهترین تشخیص و درمان را با کمترین عوارض احتمالی دریافت کنیم. که در ادامه توضیح می دهیم برای درمان به دکتر واریس پا باید مراجعه کنیم.

Which-specialist-refer-treatment-varicose-veins

آنچه در این مقاله می خوانید :

برای درمان واريس به چه متخصصی مراجعه کنيم؟

برای آنکه به‌طور کامل درک کنید برای برای درمان واریس به چه متخصصی مراجعه کنیم و چرا باید این کار را انجام دهید ابتدا باید این بیماری را به‌خوبی بشناسید. رگ‌های واریسی از آنجایی شروع می‌شوند که دریچه‌های یک‌طرفه موجود در سیاه‌رگ‌ها که معمولاً در پاها قرار دارند و وظیفه‌شان این است که خون خالی شده از مواد غذایی و اکسیژن را از اندام گرفته و به قلب برسانند تا یک‌بار دیگر احیا شود را به سمت بالا هدایت کنند و پشت سر جریان خون بسته شوند تا خون به عقب برنگردد؛ بنابراین این دریچه‌ها برای باز و بسته شدن دارای یک نیروی مکانیکی هستند و به جریان بهتر خون کمک می‌کنند و از طرفی به دلیل وظیفه‌ای که در قبال گردش خون دارند با قلب مرتبط می‌شوند.
وقتی سن افزایش پیدا می‌کند این دریچه‌ها به دلیل کارکرد زیاد ممکن است شل شده و به‌درستی بسته نشوند، اگرچه عوامل بسیار متعددی مانند تغییرات هورمونی، چاقی، یبوست، کم‌تحرکی، ایستادن‌های طولانی، نشستن‌های طولانی و … نیز می‌توانند این مشکلات را ایجاد کنند؛ بنابراین با توجه به موضوعیت این بیماری، در پاسخ به سؤال برای درمان واریس به چه متخصصی مراجعه کنیم باید بگوییم متخصصان مختلفی می‌توانند این بیماری را درمان کنند ولی ازآنجایی‌که قلب و عروق ارتباط بسیار نزدیکی با هم دارند و مشکل واریس هم یک اختلال در عملکرد عروق محسوب می‌شود، بهترین متخصصی که می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند، متخصص قلب و عروق در یک مرکز تخصصی قلب است.
ممکن است گاهی فکر کنید مثلاً متخصص پوست هم می‌تواند به درمان واریس کمک کند ولی متخصص پوست دانشی در مورد مشکلات عروقی مربوط به واریس مانند تجمع خون، علائم دردناک آن و … که حتی خطر لخته خون و ایجاد سکته قلبی، مغزی و آمبولی ریه را ایجاد می‌کند ندارد و تنها می‌تواند با روش‌هایی مانند لیزر سطحی شکل ظاهری این بیماری را بهبود دهد. پس در پاسخی صحیح به سؤال برای درمان واریس به چه متخصصی مراجعه کنیم باید بگوییم بهترین متخصص همان متخصص قلب و عروق است که بیماری شما را از هر لحاظ بررسی کرده و با ارزیابی‌های کامل شما را از خطرات ناگهانی مانند سکته نجات می‌دهد.

برای درمان واريس به چه متخصصی مراجعه کنيم و کدوم متخصصان به درمان واريس کمک می کنند؟

همان‌طورکه در قسمت قبل نیز در پاسخ به سؤال برای درمان واریس به چه متخصصی مراجعه کنیم به آن اشاره کردیم، متخصص قلب و عروق تنها پزشکی نیست که در راستای درمان واریس اقدام می‌کند ولی بهترین شخص برای کمک به شماست. سایر پزشکانی که می‌توانند تا حدودی به درمان این بیماری کمک کنند، عبارت‌اند از:

پزشکان مراقبت‌های اولیه

وقتی صحبت از سلامتی شما می‌شود، داشتن یک پزشک مراقبت اولیه (PCP) که سابقه پزشکی شما را درک می‌کند و می‌تواند به شما در دریافت بهترین درمان برای وریدهای واریسی کمک کند، بسیار مهم است. دسترسی به چنین پزشکی معمولاً آسان‌تر می‌باشد اما اغلب آن‌ها فقط می‌توانند بیماری سیاهرگی شما را تشخیص دهند و شما را برای درمان به متخصص ارجاع دهند. آن‌ها می‌توانند درمان‌هایی را توصیه کنند که مؤثر و بی‌خطر هستند و داروی مناسبی مانند مسکن‌هایی برای کاهش دردهای آزاردهنده را برای کمک به مدیریت علائم به شما ارائه ‌دهند. بااین‌حال، ارجاع به یک متخصص مهم‌ترین بخش از فرآیند PCP شما است.

فلبولوژیستها

یکی از متخصصانی که ممکن است شما را به او ارجاع دهند، فلبولوژیست است. یک فلبولوژیست خون شما را برای علائم و نشانه‌هایی که ممکن است نشان‌دهنده واریس باشد، بررسی می‌کند. این متخصص در رشته پزشکی عروق تحصیلات تکمیلی را گذرانده و دوره‌های تخصصی را پشت سر گذاشته تا فلبولوژیست شود. این متخصص می‌تواند با استفاده از سونوگرافی عروقی تشخیص دهد که آیا ناهنجاری یا مشکلی در جریان خون شما وجود دارد یا خیر؟ آن‌ها همچنین می‌توانند اسکلروتراپی را انجام دهند که روشی است که دارویی را به رگ‌های خونی مبتلا به واریس تزریق می‌کند تا آن‌ها را کوچک کند. بااین‌حال، این متخصص می‌تواند درمان رگ‌های واریسی را تنها ازنظر زیبایی انجام دهد و نمی‌تواند ریشه اصلی آن را درمان نماید.

جراحان عروق

یک جراح عروق می‌تواند رگ‌های واریسی شما را با تمرکز بیشتر بر گزینه‌های جراحی درمان کند. این پزشکان چندین سال تحصیل در دانشکده‌های تخصصی پزشکی و همچنین یک فلوشیپ دو ساله جراحی عروق را به پایان رساندند. آن‌ها دارای گواهینامه مخصوص برای ارائه مراقبت‌های پزشکی قبل و بعد از جراحی هستند که می‌توان با اطمینان جراحی را نزدشان انجام داد. آن‌ها می‌توانند روشی را برای بهبود رگ‌های واریسی انجام دهند که به‌عنوان درمان یا جراحی فرسایش رادیویی (RFA) شناخته می‌شود. این یک روش کم تهاجمی است که شامل گرما برای بسته شدن رگ خونی به دلیل ایجاد بافت اسکار است. این تکنیک به‌جای استفاده از لیزر، از فرکانس‌های رادیویی استفاده می‌کند. یک جراح عروق در این تکنیک و سایر گزینه‌های جراحی برای درمان و برداشتن رگ‌های واریسی مهارت دارد.

متخصصان رگ

به‌طور مشابه، یک متخصص رگ یا ورید برای تشخیص و درمان واریس به‌طور کامل آموزش دیده است. این نوع متخصص می‌تواند هم روش‌هایی مانند اسکلروتراپی و هم روش‌های جدیدی مانند لیزر درمانی رگ‌های واریسی را انجام دهد. لیزر درمانی ترانس درمال می‌تواند توسط این متخصص برای از بین بردن وریدهای مشکل‌دار با یک لیزر کوچک انجام شود که به برداشتن خون از آن‌ها و بسته شدنشان کمک می‌کند. همچنین، متخصصان رگ می‌توانند با لیزر اندوواسکولار، رگ‌های آسیب‌دیده را از بدن بیمار خارج کنند. برخلاف جراحان، آن‌ها در روش‌های درمانی کم تهاجمی و اصطلاحاً بدون چاقو برای وریدهای واریسی تخصص دارند.

رادیولوژیست‌های مداخله‌ای

رادیولوژیست مداخله‌ای متخصصی است که می‌تواند در تشخیص صحیح رگ‌های واریسی و شدت بیماری به متخصص قلب و عروق کمک کند. درواقع متخصص قلب و عروق معمولاً بعد از گرفتن شرح‌حال و معاینه فیزیکی رگ‌ها یک آزمایش عکس‌برداری برای شما تجویز می‌کند که توسط رادیولوژیست‌ها انجام می‌شود. این متخصصان از رادیولوژی و تصویربرداری برای تشخیص دقیق استفاده می‌کنند. البته برخی از رادیولوژیست‌ها خودشان رگ‌های واریسی را با روش‌های کم تهاجمی مانند RFA، لیزر درمانی اندوواسکولار و اسکلروتراپی درمان می‌کنند.

متخصصین پوست

همان‌طورکه در پاسخ به سؤال برای درمان واریس به چه متخصصی مراجعه کنیم گفتیم متخصصان قلب معمولاً بیماران واریسی را ملاقات می‌کنند و می‌توانند با برداشتن دائمی سیاهرگ‌ها یا استفاده از درمان‌های مبتنی بر کاتتر یعنی روش‌های تهاجمی برای درمان قطعی واریس پا، رگ‌های واریسی را درمان کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند RFA، اسکلروتراپی و سایر درمان‌های لیزری را انجام دهند. بااین‌حال، متخصصان پوست رویکرد متفاوتی دارند. آن‌ها می‌توانند تنها برخی از درمان‌های لیزری و اسکلروتراپی را ارائه دهند که بیشتر به‌عنوان یک درمان زیبایی در مقابل یک درمان واقعی برای این بیماری تجویز می‌شود.
به‌طورکلی وقتی توسط هرکدام از این متخصصان تشخیص داده شد که واریس دارید، می‌توانید مطمئن باشید که چندین گزینه درمانی قطعی هم برای بهبود علائم جسمی مانند خارش، درد، خونریزی و … هم برای بهبود علائم ظاهری مانند از بین بردن رگ‌های برجسته بنفش ناشی از واریس برای شما وجود دارد. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که مهم نیست که کدام نوع درمان را انتخاب می‌کنید، بلکه مهم این است که کدام درمان برای نیازها و خواسته‌های خاص شما بهترین است که متخصص باید این موضوع را مشخص کند. شما بهترین مدافع خود هستید، بنابراین مطمئن شوید که بهترین درمان مورد نیاز خود را دریافت می‌کنید.
خوشبختانه متخصصین قلب و عروق مرکز تخصصی قلب ما نیز تجربه زیادی در مورد تشخیص این بیماری و انجام بهترین روش‌های درمانی واریس مانند اسکلروتراپی و درمان‌های رگ‌های عنکبوت دارند؛ بنابراین اگر در پاسخ به سؤال برای درمان واریس به چه متخصصی مراجعه کنیم گیج شده‌اید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید، خوشحال می‌شویم که بنشینیم و وضعیت شما را بررسی کنیم. برای مراجعه به این مرکز به‌راحتی می‌توانید از طریق لینک‌های موجود در سمت چپ همین صفحه با همکاران ما ارتباط گرفته و وقت ملاقاتی را با یکی از بهترین متخصصان واریس ما برنامه‌ریزی کنید.

برای درمان واريس به چه متخصصی مراجعه کنيم وچه کسانی بيشتر به رگ‌های واريسی مبتلا می شوند؟

وریدهای واریسی بسیار شایع می‌باشند و معمولاً درصورتی‌که زود تشخیص داده شوند نشانه‌ای از یک مشکل پزشکی جدی نیستند. رگ‌های واریسی همچنین در زنان بیشتر از مردان مشاهده می‌شود. از طرفی افزایش سن به همان دلیل از کارافتادگی دریچه‌های مکانیکی داخل سیاهرگ‌ها احتمال بروز این آسیب را بیشتر می‌کند و طی گزارشات پزشکی مختلف آورده شده است که 30 تا 50 درصد از بزرگسالان در جهان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. البته شدت این بیماری و همچنین نوع و شدت علائم آن در افراد مختلف بسته به علت ایجاد واریس می‌تواند کاملاً متفاوت باشد. معمولاً واریس‌های خفیف با روش‌های آسان توسط دکتر برای واریس پا در تهران یا سایر شهرستان‌ها بهبود پیدا می‌کند ولی در صورت بروز علائم شدید باید حتماً به متخصص قلب و عروق مراجعه شده و درمان‌های تهاجمی‌تری را جهت درمان قطعی این بیماری انجام داد.
ژنتیک، چاقی، ورزش‎های سنگین و حرفه‌ای، نوع فعالیت و … از دیگر مواردی است که خطر ابتلا به این بیماری را افزایش خواهد داد.

دلايل احتمالی ايجاد اين بيماری ازنظر بهترين دکتر برای واريس پا در تهران

دکتر برای واریس پا در تهران، باتجربه در این زمینه معتقد هستند که این بیماری در صورتی بروز می‌کند که دیواره سیاه‌رگ‌های شما به هر دلیلی ضعیف شده باشند. در این صورت خون عبوری از رگ‌ها می‌تواند در داخل آن‌ها جمع شده و حتی لخته خون تشکیل شده و به سمت بالا حرکت کند که بسیار خطرناک است. اگرچه هنوز محققان نتوانسته‌اند علت دقیق این بیماری را پیدا کنند ولی مهم‌ترین عوامل خطر واریس که تاکنون به‌دست‌آمده است، عبارت‌اند از:

• سابقه خانوادگی بیماری واریس بخصوص در مادر
• افزایش سن و تخریب طبیعی رگ‌ها
• ایستادن‌های طولانی‌مدت بخصوص در برخی از مشاغل مانند معلمان، پرستاران، آرایشگران و …
• داشتن وزن اضافی یا بدتر از آن چاقی
• تأثیرات تغییرات هورمونی در طول دوران بارداری
• استفاده از برخی داروهای هورمونی مانند قرص‌های ضدبارداری یا درمان‌های هورمونی در دوران یائسگی
• نشستن‌های طولانی‌مدت در برخی مشاغل مانند خیاطی یا کارهای هنری
• استفاده دائمی از لباس‌های تنگ
• داشتن سابقه در لخته شدن خون
• آسیب به رگ‌ها به دلایل مختلف مانند جراحی‌های قبلی
• شرایطی که فشار در ناحیه شکم را افزایش می‌دهد مانند بیماری کبد، وجود مایع در شکم، جراحی قبلی کشاله ران یا نارسایی‌های قلبی

چه زمانی بايد به دکتر برای واريس پا در تهران مراجعه کنم؟

واریس در شرایط بسیار خفیف حتی با برخی روش‌های خانگی نیز بهبود پیدا می‌کند و شاید اصلاً نیاز به مداخله پزشکی نداشته باشد؛ اما در صورت بروز علائم زیر حتماً در اسرع وقت به یک مرکز تخصصی قلب و عروق مانند مرکز ما برای ملاقات یک دکتر برای واریس پا در تهران یا شهرستان مراجعه نمایید:

• وقتی این بیماری در هنگام ایستادن یا راه رفتن برای شما درد ناراحت‌کننده‌ای ایجاد می‌کند.
• وقتی احساس می‌کنید یک توده حساس یا دردناک در وریدهای برجسته شده ایجاد شده است.
• وقتی روی پاها و بخصوص مچ پا نشانه‌های تورم را مشاهده کردید.
• وقتی پای شما به‌صورت ناگهانی متورم و دردناک می‌شود که نشانه‌ای خطرناک است و بهتر است به اورژانس مراجعه کنید.
• وقتی پوست روی وریدهای واریسی به‌قدری نازک شده است که خونریزی ایجاد می‌شود.
• وقتی علاوه بر علائم واریس دچار بیماری‌های زمینه‌ای مرتبط با جریان خون مانند دیابت یا اختلالات خونریزی هستید.
• وقتی علائم دیگری را مشاهده می‌کنید که شما را نگران کرده است.

اگر نگران این بیماری هستید و به دلیل وجود وراثت در خانواده می‌خواهید در همان ابتدای ابتلا از پیشروی بیماری جلوگیری کنید، مهم‌ترین علائمی که به شما می‌گویند وقت ملاقات با دکتر

برای واریس پا در تهران یا شهرستان است نیز عبارت‌اند از:

• وجود رگ‌های برجسته به رنگ بنفش یا آبی
• خستگی، احساس سوزش، ضربان، حالت گزگز یا سنگینی ناراحت‌کننده در پاها
• وجود خارش در اطراف رگ‌ها
• ایجاد تورم خفیف یا گاه‌به‌گاه در پاها بخصوص بعد از انجام فعالیت
• ایجاد درد ناشی از گرفتگی عضلات بخصوص هنگام خواب و اول صبح
• وجود تغییر رنگ‌ قهوه‌ای بخصوص در اطراف مچ پا
• زخم شدن گاه‌وبیگاه و خارش در پوست پا که ممکن است با بیماری‌های پوستی مانند اگزما اشتباه گرفته شود.

توجه داشته باشید که همیشه واریس با علائم ظاهری همراه نیست و ممکن است رگ‌های داخلی دچار واریس شده باشند که منجر به درد و گرفتگی‌های عضلانی و تورم می‌شوند. گاهی اوقات نیز وریدهای واریسی می‌توانند منجر به ایجاد یک لخته خون دردناک شوند که به آن ترومبوفلبیت سطحی (التهاب ورید) گفته می‌شود و حتماً باید توسط متخصص قلب و عروق مورد ارزیابی و درمان قرار بگیرد تا خطر سکته قلبی یا مغزی و همچنین آمبولی ریه یعنی گرفتگی رگ‌های اطراف ریه و کاهش اکسیژن برای بدن را کاهش دهد.

دکتر برای واريس پا در تهران چگونه اين بيماری را تشخيص می دهد؟

معمولاً بیماری واریس علائم ظاهری زیادی دارد و خودتان می‌توانید تا حدودی به تشخیص درست نزدیک شوید مگر اینکه رگ‌های داخلی دچار واریس شده باشند. شما در این شرایط حتی اگر خودتان واریس را تشخیص داده باشید باید برای مشخص کردن شدت آن و دریافت بهترین درمان در اسرع وقت به یک متخصص قلب و عروق خوب مراجعه نمایید. پزشک نیز ابتدا شرح‌حالی از شرایط سلامتی شما می‌گیرد و بعد یک معاینه فیزیکی کامل انجام می‌دهد. همچنین ممکن است برای تشخیص میزان آسیب و مکان دقیق رگ‌های آسیب‌دیده جهت انتخاب روش درمان بهتر از آزمایش تصویربرداری با سونوگرافی که معروف به اسکن داپلر است، استفاده کند.

برای درمان واريس چه بايد کرد؟

پاسخ به سؤال بسیار مهم برای درمان واریس چه باید کرد به شرایط مختلفی مانند میزان و شدت آسیب، تعداد رگ‌های آسیب‌دیده، شرایط سلامتی بیمار و … بستگی دارد. هدف از درمان نیز بهبود سریع علائم و جلوگیری از پیشروی بیماری است. ازجمله بهترین پاسخ‌هایی که می‌توان به سؤال برای درمان واریس چه باید کرد داد عبارت‌اند از:
تغییر سبک زندگی و فشرده‌سازی مناسب رگ‌ها
هر آنچه از عادت‌های صحیح که بتواند گردش خون در بدن را بهبود ببخشد و فشار اضافی از روی رگ‌ها را بردارد، می‌تواند در درمان رگ‌های واریس مفید باشد. از طرفی پوشیدن جوراب‌های فشاری مناسب که مخصوص رگ‌های واریسی تولید و در بازار عرضه می‌شوند محافظه‌کارانه‌ترین روش جهت درمان رگ‌های واریسی برای شما است، به‌خصوص وقتی علائم این بیماری ظاهر شده است. میزان فشردگی توسط این جوراب‌ها بسته به نوع آن‌ها متفاوت است و بهترین نوعش را متخصص واریس بعد از تشخیص میزان آسیب برایتان تجویز خواهد کرد.
از دیگر روش‌های درمان محافظه‌کارانه برای این بیماری نیز می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

• رعایت بهداشت خوب برای پوست
• حفظ وزن سالم
• ورزش روزانه سبک (مخصوصاً پیاده‌روی)
• اجتناب از نشستن و یا ایستادن‌های طولانی‌مدت و استراحت در بین کار در صورت اجبار برای ایستادن و نشستن طولانی
• قرار دادن پاها در ارتفاع هنگام نشستن و خوابیدن
• استفاده از مسکن‌های بدون نیاز به نسخه
• استفاده از مواد غذایی ضدالتهاب و دمنوش‌های مناسب برای کاهش فشار بر روی رگ‌های واریس

اگر این روش‌های خود مراقبتی و حمایتی نتوانند به‌اندازه کافی علائم بیماری واریس را برای شما کاهش دهند، درمان‌های تهاجمی‌تر پزشکی توسط دکتر برای واریس پا در تهران پیشنهاد خواهد شد. ازجمله نوین‌ترین این درمان‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اسکلروتراپی

در این روش متخصص محلولی را به‌صورت مستقیم در رگ‌های آسیب‌دیده تزریق می‌کند که رگ‌ها را از هم گسسته و ناپدید خواهد کرد. ممکن است برای ایجاد بهترین نتیجه در مورد یک رگ، چندین جلسه تزریق نیاز باشد که به نظر متخصص بستگی دارد.

نوردرمانی و لیزر

یکی از روش‌های بسیار عالی و نوین که حتی می‌تواند واریس را به‌صورت قطعی درمان کند، لیزر است. البته دو نوع لیزر برای درمان واریس وجود دارد که یکی لیزر سطحی است و برای از بین بردن رگ‌های عنکبوتی روی پوست و ایجاد زیبایی در پوست افراد مبتلا استفاده می‌شود و یک لیزر دیگر درون وریدی است که برای درمان رگ‌های آسیب‌دیده داخلی و بزرگ‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش متخصص پالس‌های لیزری را با دستگاه مخصوص جهت گرم کردن رگ‌ها به داخل آن ساطع می‌کند. از این روش حتی ممکن است به‌عنوان یک درمان تکمیلی بعد از اسکلروتراپی استفاده شود. ممکن است برای هر بیمار چندین جلسه درمان با لیزر لازم باشد که متخصص با توجه به شرایط آسیب رگ‌ها و نوع پاسخ بدنی بیمار به روش درمانی مورد نظر تعداد جلسات مورد نیاز را مشخص خواهد کرد.

دیگر روش‌های کم تهاجمی

درمان فرسایشی حرارتی نیز یکی از روش‌های درمانی است که در آن از لیزر و یا امواج رادیویی با فرکانس بالا جهت ایجاد گرمای موضعی شدید مورد نیاز برای از بین بردن ورید واریسی استفاده می‌شود. در این روش معمولاً یک برش کوچک در ناحیه‌ای از پوست شما که در نزدیکی ورید واریسی قرار دارد (معمولاً زیر زانو) ایجاد خواهد شد. سپس متخصص واریس یک کاتتر کوچک را وارد رگ آسیب‌دیده می‌کند. دستگاهی نیز در نوک کاتتر وجود دارد که داخل ورید را گرم کرده و آن را می‌بندد. برای انجام این روش اصلاً نگران نباشید، زیرا با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و شما دردی در طول انجام این روش حس نخواهید کرد.
میکروپانچر یا میکرو برش و یا فلبکتومی با چاقو نیز از روش‌های کم تهاجمی هستند که معمولاً به‌صورت سرپایی با بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند. نحوه انجام این روش به این صورت است که پزشک برشی کوچک در ناحیه مورد درمان ایجاد می‌کند و از ابزارهای مخصوص جراحی یا سوزنی بزرگ برای قلاب کردن رگ آسیب‌دیده از طریق مکان برش خورده استفاده می‌کند.
فلبکتومی قدرتی Transilluminated نیز یک نسخه بسیار پیشرفته از فلبکتومی با چاقو است و برای کاهش تعداد برش‌ها، درد، خونریزی و جای زخم از این تکنیک استفاده می‌شود. این روش، شامل قرار دادن فیبر نوری زیر پوست و هم‌زمان تزریق مخلوطی از سالین و بی‌حس‌کننده موضعی است.

عمل جراحی

درصورتی‌که بیماری واریس بسیار شدید شده باشد و هیچ کدام از روش‌های گفته شده در قسمت‌های قبلی پاسخ مناسبی به برای درمان واریس چه باید کرد نباشند و علائمی مانند درد، تورم و خونریزی شدید شده باشد، جراحی بهترین روش درمان است که با بیهوشی عمومی انجام می‌شود. تکنیک‌های مختلفی برای جراحی واریس وجود دارد که بهترین نوع آن با توجه به شرایط سلامتی شما، میزان آسیب، مهارت و تجربه پزشک متخصص و تجهیزات مرکز تخصصی مورد نظر انتخاب می‌شوند.
بستن و استریپینگ اغلب تکنیک‌های جراحی واریس هستند که به‌صورت ترکیبی انجام می‌شوند. در این روش یک متخصص عروق، رگ‌های مشکل‌دار را بریده و می‌بندد. اکثر بیماران ظرف چند روز بعد از انجام این روش، بهبود پیدا کرده و می‌توانند فعالیت‌های عادی خود را دوباره از سر بگیرند.

هزينه ليزر واريس پا

برای درمان واریس به چه متخصصی مراجعه کنیم ؟ازآنجایی‌که لیزر از تکنولوژی‌های پیشرفته و جدید می‌باشد و یکی از بهترین روش‌های کم تهاجمی برای درمان قطعی واریس محسوب می‌شود، هزینه بیشتری نسبت به سایر روش‌های سنتی دارد. بااین‌حال، عوارض آن و مدت‌زمان بهبودی پس از انجام لیزر واریس کمتر از روش‌های دیگر است. همچنین جای اسکار خاصی در این روش ایجاد نمی‌شود و می‌تواند زیبایی ظاهری پوست پای شما را تا حد زیادی برگرداند. ازآنجایی‌که درمان واریس یکی از درمان‌های ضروری محسوب می‌شود، معمولاً این روش تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد و در حال حاضر بسیاری از متخصصین آن را از هر لحاظ مانند مؤثر بودن، کم بودن عوارض، بهبودی سریع و … بهترین روش درمان می‌دانند.
بااین‌حال، هزینه لیزر واریس پا برای هر بیمار می‌تواند بر حسب میزان شدت بیماری، تعداد رگ‌های آسیب‌دیده، تعداد جلسات مورد نیاز، مهارت و تجربه پزشک انجام دهنده، نوع دستگاه لیزر مورد استفاده و … متفاوت باشد که در جلسه مشاوره قبل از انجام این روش می‌توانید در مورد آن با متخصص خود صحبت کنید.

سخن آخر

همان‌طورکه مشاهده کردید، واریس اگرچه در ابتدا خطرناک نیست ولی در صورت عدم درمان به‌موقع و عدم رعایت موارد پیشگیری کننده مانند سبک زندگی سالم می‌تواند تشدید شده و خطرآفرین باشد. بسیار مهم است که در صورت بروز علائم و عدم بهبود آن‌ها بعد از انجام روش‌های خود مراقبتی به بهترین متخصص واریس یعنی متخصص قلب و عروق خوب در یک مرکز تخصصی قلب مراجعه کرده و بعد از تشخیص، بهترین درمان را دریافت کنید.
متخصصان حرفه‌ای و باتجربه ما در این زمینه بهترین گزینه برای تشخیص و درمان رگ‌های واریسی شما با تجهیزات مدرن پزشکی هستند. شما می‌توانید از طریق لینک‌های موجود در سمت چپ همین صفحه برای گرفتن نوبت حضوری در این مرکز اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

اجرا شده توسط: همیار وردپرس