×

قرص آسپرین برای درمان واریس

آسپرین به‌عنوان درمانی روزانه اغلب به بیمارانی توصیه می‌شود که حمله قلبی داشته‌اند یا در معرض خطر حمله قلبی هستند. آسپرین از تشکیل لخته در رگ‌های خونیِ باز یا زخم‌ها توسط پلاکت‌ها جلوگیری می‌کند؛ بنابراین بسیاری از متخصصان برای بیماران مبتلابه رگ‌های عنکبوتی و واریس قرص آسپرین برای درمان واریس را تجویز می‌نمایند. درمان واریس پا با این روش می‌تواند از بروز آمبولی ریوی و سکته قلبی و مغزی جلوگیری کند.

Aspirin-tablets-treatment-varicose-veins

قرص آسپرين برای درمان واريس چگونه موثر است؟

باید بدانید قرص آسپرین برای درمان خود رگهای واریسی اثرات زیادی ندارد. اگر در بررسی وضعیت فردی که واریس دارد پزشک متوجه شود که بیماری مزمن عمقی سیاهرگ‌های پا را دارد برای اینکه آن بیماری مزمن می‌تواند منجر به لخته خون و آمبولی‌های کشنده شوند به خاطر اینکه آن لخته خون تشکیل نشود به بیمار آسپرین می‌دهد ولی اگر فردی واریس خفیف و سطحی داشته باشد برایش آسپرین تجویز نمی‌شود. اگر می‌خواهید بیشتر در مورد تأثیر قرص آسپرین برای درمان واریس بدانید، در ادامه با ما همراه شوید.
در خون همه ما سلول‌های چسبنده‌ای وجود دارد که به آن‌ها پلاکت می¬گویند. هنگامی‌که قسمتی از بدن شما بریده شود، پلاکت‌ها به یکدیگر می‌چسبند (لخته می‌شوند) تا زخم را ببندند. گاهی اوقات پلاکت‌ها در داخل یک سرخرگ به یکدیگر می‌چسبند که این حالت ترومبوز نامیده می‌شود. ترومبوز می‌تواند یک رگ خونی را مسدود کند و این اغلب علت سکته مغزی یا حمله قلبی است.
اگر دیواره سرخرگ‌های سر یا قلب شما دارای مناطقی باشد که با رسوبات چربی ضخیم شده‌اند، این احتمال بیشتر است.
همانطور که در مقدمه نیز اشاره کردیم قرص آسپرین برای درمان واریس تنها در صورتی تجویز می‌شود که پزشک تشخیص دهد بیمار دچار بیماری مزمن عمقی سیاهرگ‌های پا است و می‌خواهد از لخته شدن خون و خطر سکته جلوگیری کند وگرنه بصورت مستقیم برای کاهش درد تجویز نخواهد شد و افراد با واریس خفیف تا متوسط معمولا نیازی به استفاده از این دارو ندارند.
آسپرین چسبندگی پلاکت‌ها را کاهش می‌دهد و این به جلوگیری از چسبیدن پلاکت‌ها به داخل شریان و تشکیل ترومبوز کمک می‌کند.
این امر علاوه بر اینکه خطر حمله قلبی یا سکته مغزی را کاهش می‌دهد شرایطی را به وجود می‌آورد که قرص آسپرین برای کاهش عوارض واریس نیز مؤثر باشد چراکه افراد مبتلابه این بیماری که به آن بیماری شریان محیطی نیز می‌گویند، اغلب از دردناک بودن پا هنگام راه رفتن خود گلایه دارند که این درد به دلیل کاهش خون‌رسانی به پاها یا ایجاد لخته در این بیماران ایجاد می‌شود و آسپرین می‌تواند برای مقابله با این وضعیت به رساندن خون بیشتری به بافت پا و کمک کند و از ایجاد لخته خون و خطر سکته جلوگیری نماید.
با توجه به اینکه بیمارانی مبتلابه شریان محیطی در معرض خطر حمله قلبی و سکته مغزی ناشی از لخته شدن خون از پاها به قلب یا مغز و همچنین آمبولی ریه قرار دارند، به همین دلیل است که به این بیماران داروهای رقیق‌کننده خون مانند قرص آسپرین برای درمان واریس داده می‌شود.
البته برای استفاده از قرص آسپرین برای درمان واریس باید از دوز پایین آن تحت نظر متخصص قلب و عروق استفاده نمود. قرص آسپرین با دوز پایین با نسخه در دسترس است و می‌توانید بدون نسخه نیز آن‌ها را خریداری کنید. بااین‌حال، آسپرین را حتی با دوز پایین بدون مشورت با پزشک خود مصرف نکنید.
همچنین به دلیل توانایی این دارو که نام علمی‌اش اسید استیل سالیسیلیک (ASA) می‌باشد در
مهار تجمع پلاکتی، می‌توان اذعان داشت که علاوه بر فواید قرص آسپرین برای درمان واریس
برخی دیگر از تأثیرات معجزه‌آسای این قرص به شرح زیر می‌باشد:

• کاهش خطر مرگ قلبی عروقی در موارد مشکوک به انفارکتوس میوکارد (MI) یعنی سکته قلبی
• کاهش خطر اولین انفارکتوس میوکارد غیر کشنده در بیماران و برای کاهش خطر عوارض و مرگ‌ومیر در موارد آنژین ناپایدار و در افرادی که قبلاً انفارکتوس میوکارد داشته‌اند.
• برای کاهش خطر حملات ایسکمیک گذرا (TIA) و برای جلوگیری از انفارکتوس آتروترومبوتیک مغزی
• برای پیشگیری از ترومبوآمبولی پس از جراحی تعویض مفصل ران
• برای کاهش چسبندگی پلاکت به پلاکت به دنبال آندارترکتومی کاروتید
• کمک به پیشگیری از حملات ایسکمیک گذرا (TIA)
• برای بیمارانی که تحت همودیالیز قرار می‌گیرند با کانول شریانی وریدی لاستیکی سیلیکونی که برای جلوگیری از ترومبوز و لخته خون از این قرص استفاده می‌شود.

 

قبل از مصرف قرص آسپرين برای درمان واريس چه مواردی بايد رعايت شود؟

با توجه به اینکه مصرف آسپرین هم مانند بسیاری از داروهای دیگر ممکن است برای برخی افراد با شرایط خاص مناسب نباشد، لذا مهم است چنانچه هر یک از شرایط زیر را دارا هستید حتماً قبل از مصرف قرص آسپرین برای درمان واریس پزشک خود را در جریان بگذارید:

• اگر در دوران بارداری بوده و یا به شیردهی نوزاد مشغول می‌باشید.
• اگر تابه‌حال زخم معده داشته‌اید.
• اگر آسم دارید.
• اگر زیر 16 سال سن دارید.
• اگر در عملکرد کبد یا عملکرد کلیه‌ها مشکلی دارید.
• اگر یک اختلال خونی مانند هموفیلی یا کمبود گلوکز-6-فسفات دهیدروژناز (G6PD) دارید.
• اگر نقرس دارید.
• اگر فشارخون بالا دارید.
• اگر تابه‌حال پس از مصرف قرص آسپرین برای درمان واریس یا یک داروی ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAID)، واکنش غیرعادی یا آلرژیک داشته‌اید. NSAID ها شامل ایبوپروفن، دیکلوفناک، ایندومتاسین و ناپروکسن هستند.
• اگر داروی دیگری مصرف می‌کنید. این شامل تمام داروها حتی داروهای گیاهی و مکمل نیز می‌باشد و بدون نسخه قابل ‌خرید است.

 

قرص آسپرين برای درمان واريس را با چه داروهايی مصرف نکنيم؟

هنگام مصرف قرص آسپرین برای درمان واریس باید به این نکته توجه داشت که هم‌زمانی استفاده از قرص آسپرین برای درمان واریس با مصرف برخی داروهای دیگر احتمال دارد تداخلاتی را ایجاد نماید و موجب بروز عوارض مختلفی گردد.
به همین دلیل چنانچه غیر از واریس دارای بیماری خاص دیگری نیز هستید که ناچارید داروهایی را مصرف نمایید حتماً پزشک خود را در جریان قرار دهید. این داروها که ازنظر محققین با اسید استیل سالیسیلیک (آسپرین) تداخل دارند، عبارت‌اند از:

1.اباکاویر

اسید استیل سالیسیلیک ممکن است سرعت دفع آباکاویر را کاهش دهد که می‌تواند منجر به افزایش سطح آن در بدن و خطرات ناشی از این موضوع ‌شود.

2. آباتاسپت

متابولیسم استیل سالیسیلیک اسید در صورت ترکیب با آباتاسپت افزایش می‌یابد.

3. ابسیکسیماب

اسید استیل سالیسیلیک ممکن است فعالیت ضد پلاکتی Abciximab را افزایش دهد.

4. آبروسیتینیب

خطر یا شدت خونریزی و ترومبوسیتوپنی با ترکیب استیل سالیسیلیک اسید با آبروسیتینیب می‌تواند افزایش یابد.

5. آکامپروسات

دفع Acamprosate را می‌توان در صورت ترکیب با اسید استیل سالیسیلیک کاهش داد.

6. آکاربوز

هنگامی‌که استیل سالیسیلیک اسید با آکاربوز ترکیب می‌شود، خطر یا شدت هیپوگلیسمی می‌تواند افزایش یابد.

7. آسبوتولول

اسید استیل سالیسیلیک ممکن است فعالیت‌های ضد فشارخون آسبوتولول را کاهش دهد.

8. آسکلوفناک

هنگامی‌که استیل سالیسیلیک اسید با آسکلوفناک ترکیب می‌شود، خطر یا شدت عوارض جانبی می‌تواند افزایش یابد.

9. استتاسین

هنگامی‌که استیل سالیسیلیک اسید با استتاسین ترکیب شود، خطر یا شدت عوارض جانبی آن بیشتر خواهد شد.

10. آسنوکومارول

اسید استیل سالیسیلیک ممکن است فعالیت ضد انعقادی آسنوکومارول را افزایش دهد.

هنگام استفاده از قرص آسپرين برای درمان واريس چه نکاتی بايد رعايت شود؟

هنگامی‌که قصد دارید از قرص آسپرین برای درمان واریس استفاده نمایید حتماً نکات زیر را مدنظر داشته باشید و آن‌ها را رعایت کنید:

• از نوشیدن الکل اجتناب کنید، زیرا الکل خطر خونریزی گوارشی را افزایش می‌دهد.
• از گیاهان و مکمل‌های دارای فعالیت ضد انعقادی و ضد پلاکتی خودداری نمایید. به‌عنوان‌مثال می‌توان به سیر، زنجبیل، زغال‌اخته و جینکو بیلوبا اشاره کرد.
• بعد از غذا قرص را مصرف کنید. این کار اثرات تحریک‌کننده گوارشی را کاهش می‌دهد.
• با آب زیاد آن را مصرف کنید.

 

داروی واريس طب اسلامی چه می باشد؟

برای درمان رگ‌های عنکبوتی غیر از روش‌های پزشکی که در بخش‌های بعدی به آن‎ها اشاره خواهیم نمود و همچنین علاوه بر استفاده از قرص آسپرین برای درمان واریس که در سطور بالا توضیح داده شد، شیوه‌هایی از سوی محققین و پژوهشگران طب اسلامی توصیه می‌گردد که همگی کاملاً طبیعی و گیاهی می‌باشند.
البته قبل از اینکه چند داروی واریس طب اسلامی را معرفی نماییم، بد نیست این نکته را یادآور شویم که با انجام برخی تمرینات ساده و ورزش‌های کم ضربه نیز قادر خواهیم بود شرایطی را ایجاد نماییم که جریان خون مناسب در بدن ما شدت گرفته و خون تجمع یافته در رگ‌هایمان به گردش واداشته شود.
شنا کردن، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و یوگا برخی از فعالیت‌های عالی و ساده هستند که می‌توانید برای حفظ نبض و جریان خون خود انجام دهید.
برخی از انواع داروی واریس طب اسلامی به شرح زیر می‌باشند:

1. سرکه سیب

یک معجزه درمان واریس به روش خانگی و سنتی، سرکه سیب است. این ماده طبیعی به پاک‌سازی بدن کمک می‌کند و گردش خون را از طریق سیاهرگ‌ها افزایش می‌دهد. هنگامی‌که شرایط جریان خون پایدار باشد، وریدها به‌طور خودکار تورم طبیعی خود را متوقف می نمایند.
این پروسه از طریق استفاده از سرکه سیب بر روی رگ‌های واریسی اتفاق می¬افتد. اجازه دهید پوست با آن سازگار شود و سپس آن را به‌آرامی ماساژ دهید. این معجزه درمان واریس به روش خانگی را هرروز قبل از خواب و بلافاصله بعد از بیدار شدن انجام دهید. این روال را تا زمانی که مقایسه اندازه قابل‌مشاهده وریدهای واریسی را مشاهده کنید، دنبال نمایید.
شما همچنین می‌توانید یک قاشق سرکه سیب را با یک لیوان آب به عنوان داروی واریس طب اسلامی بنوشید. همچنین ثابت ‌شده است که سرکه فشارخون بالا، لخته شدن خون و سطح کلسترول را کاهش می‌دهد. جزء اصلی سرکه سیب باکتری‌های موجود در رگ‌ها را می‌کشد و از تکثیر آن‌ها جلوگیری می‌کند.

2. فلفل کاین

فلفل کاین سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان‌هایی است که درمان خوبی برای آلرژی‌ها و ویروس‌ها است. فلفل کاین همچنین یک معجزه درمان واریس به شمار می¬آید و قادر است آترواسکلروز و سایر بیماری‌های التهابی را نیز مداوا نماید.
ماده درون این فلفل از لخته شدن خون و تمام آن جنبه‌هایی که رگ‌های واریسی را تشکیل می‌دهند، جلوگیری می‌کند. استفاده صحیح از فلفل کاین با مخلوط کردن 1 قاشق چای‌خوری در یک لیوان آب گرم است. مخلوط را به مدت 1 تا 2 ماه در روز صبح بنوشید. فلفل کاین فورا جریان خون را در بدن افزایش می‌دهد و درد رگ‌های متورم و سفت شده را کاهش می‌دهد.

3. سیر و لیمو

سیر اگر عاقلانه و به اندازه استفاده شود، می‌تواند به عنوان داروی واریس طب اسلامی بسیاری از بیماری‌های مربوط به قلب و عروق را درمان کند. ترکیبات گوگردی سیر باعث افزایش جریان خون می‌شود. همچنین از ایجاد لخته‌های خون در ناحیه دریچه‌های رگ‌های واریسی ملتهب جلوگیری می‌نمایند.
سیر دارای خواص قدرتمندی برای مبارزه با شرایط التهابی است که برای کاهش رگ‌های واریسی ضروری می‌باشد. فلاونوئیدهای موجود در سیر همچنین به تقویت رگ‌های خونی کمک کرده و آن‌ها را از آسیب محافظت می‌کند.
لیمو هم منبع غنی از مواد مغذی و مواد معدنی است و به عنوان داروی واریس طب اسلامی شناخته می‌شود. مثلا حاوی مقادیر زیادی ویتامین C است. ترکیبات لیمو به کاهش اثرات آسیب‌های اکسیداتیو کمک می‌کند. همچنین رگ‌های واریسی و فشارخون را درمان کرده و پوست را نیز درخشان نگه می‌دارد.
برای تهیه این ترکیب معجزه‌آسا، از 10 تا 12 حبه سیر خمیر درست کنید. آن‌ها را له کرده تا بافت خوبی به دست آید که قابل رقیق شدن باشد. آب 2 تا 3 لیمو را گرفته و 4 قاشق چای‌خوری روغن ‌زیتون به آن اضافه کنید. آن را با خمیر سیر مخلوط ‌کنید و بگذارید یک‌شب بماند. ناحیه آسیب‌دیده واریس را با آن مخلوط دو بار در روزبه مدت دو ماه ماساژ دهید.

4. جارو قصاب

جارو قصابی روشی بسیار مؤثر و معجزه درمان واریس و درد و ناراحتی ناشی از آن است. این گیاه خاص حاوی روسکوژنین است، ترکیبی که التهاب را کاهش داده و رگ‌های واریسی را بهبود می‌بخشد. همچنین حاوی مواد معدنی عالی مانند ویتامین C و B است.
جارو قصاب به وریدهای متورم کمک می‌کند تا التهاب را کاهش دهند و گردش خون را در کل بدن بهبود می‌بخشد؛ اما اگر دارای نوسان فشارخون هستید، قبل از مصرف جارو قصابی باید با پزشک مشورت کنید. در صورت صلاحدید پزشک، این گیاه را سه بار در روز همراه با آب مصرف کنید.

5. فندق جادوگر

فندق جادوگر گیاهی است که به عنوان داروی واریس طب اسلامی و برای درمان رگ‌های خونی آسیب‌دیده و رگ‌های واریسی استفاده می‌شود. این گیاه ‌یک قابض قوی با مواد ضروری است که وریدهای متورم و ناراحتی ناشی از این بیماری را به خوبی درمان می‌کند. فندق جادوگر با درمان پلاک در دریچه‌های خون، جریان خون را در کل بدن بهبود می‌بخشد.
ترکیبات موجود در این گیاه برای پوست‌های چروکیده و انواع بیماری‌های پوستی مناسب است. برای استفاده از فندق جادوگر، پارچه‌ای را به فندق جادوگر آغشته کنید و روی ناحیه واریس قرار دهید، این کار را به مدت ۲ تا ۳ ماه تکرار کنید. همچنین می‌توانید یک وان آب گرم را پرکنید و مقداری فندق رقیق‌شده را در آن مخلوط ‌کنید و پاهای خود را در آن خیس کنید.

6. دانه شاه‌بلوط اسب

شاه‌بلوط اسبی از قرن‌ها پیش برای درمان رگ‌های واریسی مورداستفاده قرارگرفته و به‌عنوان داروی واریس طب اسلامی و طب سنتی شناخته ‌شده است. این آجیل سرشار از ترکیبات ضدالتهابی است که از باریک شدن رگ‌ها جلوگیری می‌کند و آسیب‌های ناشی از واریس را کاهش می‌دهد.
مواد خاص موجود در شاه‌بلوط اسبی خاصیت ارتجاعی رگ‌ها را به خوبی افزایش می‌دهد و از آسیب باکتری ها به دریچه رگ‌ها جلوگیری می‌کند. همچنین به شکل ژل نیز موجود می‌باشد. ژل را روی ناحیه آسیب‌دیده واریس استفاده کنید. این روند را روزانه یکی دو بار تکرار کنید. بیماران گزارش داده اند که این فرایند تورم پاها را کاهش می‌دهد و سیستم گردش خون نیز را بهبود می‌بخشد.

 

معجزه درمان واريس چيست؟

بدون تردید غیر از مصرف قرص آسپرین برای درمان واریس، راه‌های مؤثر و کاربردی فراوانی به‌عنوان معجزه درمان واریس وجود دارد که مورد تأکید متخصصین امر قرارگرفته و همواره از آن روش‌ها برای رفع این بیماری ملال‌آور استفاده می‌کنند.
این راه‌های درمانی ممکن است هم کلینیکی باشند و هم شیوه‌هایی کاملاً طبیعی که در بخش قبلی آن‌ها را موردبررسی قرار دادیم؛ اما برای اینکه معجزه درمان واریس را از میان توصیه‌های پزشکانِ متخصص انتخاب نماییم و یکی از آن‌ها را به اقتضای وضعیت بیماری خود برگزینیم به برخی روش‌های کلینیکی موصوف اشاره می‌نماییم:

1.اسکلروتراپی

این روش شامل تزریق یک محلول ویژه به ورید آسیب‌دیده است که منجر به یک واکنش بیوشیمیایی در امتداد دیواره سیاهرگ می‌شود. نتیجه این واکنش این است که ورید فوراً فرو می‌ریزد و سفت می‌شود که به اسکلروزیس معروف است (کلمه اسکلروتراپی از آن گرفته ‌شده است). رگ به‌تدریج در طی چند ماه محو می‌شود، زیرا بدن آن را به سیستم جذب می‌کند.

2. اسکلروتراپی هدایت‌شده با اولتراسوند (UGS)

مانند اسکلروتراپی مستقیم، نسخه هدایت‌شده با اولتراسوند نیز شامل تزریق یک محلول اسکلروزانت به ورید بیمار است. بااین‌حال، در UGS از سونوگرافی برای قرار دادن دقیق سوزن تزریق در ورید مشکل‌دار استفاده می‌شود و محلول را دقیقاً درجایی که باید برود هدایت می‌نماید.
اولتراسوند موفقیت و ایمنی اسکلروتراپی را افزایش داده و به ارائه استاندارد جدید و بالاتری از درمان واریس کمک کرده است.

3. ابلیشن لیزر درون وریدی (EVLA)

EVLA یک جایگزین عالی برای برداشتن ورید به روش جراحی تهاجمی سنتی است. این روش برای درمان وریدهای صافن بزرگ و داخلی (وریدهای صافن بزرگ و کوچک) که اغلب رگ‌های سطحی را که با چشم غیرمسلح دیده می‌شوند تغذیه می‌کنند، استفاده می‌شود. EVLA یک روش ساده است که تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و از راهنمایی اولتراسوند برای قرار دادن فیبر لیزر در داخل ورید مشکل‌دار استفاده می‌کند. هنگامی‌که فیبر لیزر فعال می‌شود، به دیواره داخلی ورید آسیب می‌رساند و باعث می‌شود که روی خود فرو بریزد و بسته شود. برخلاف برداشتن ورید، EVLA جای زخم بر جای نمی‌گذارد.

4. فرسایش به کمک فرکانس رادیویی (RFA)

فرسایش با فرکانس رادیویی بسیار شبیه به EVLA است که شامل گرم کردن وریدهای صافن از داخل است. همچنین تحت بی‌حسی موضعی و بدون اسکار یا وقفه انجام می‌شود. به‌طورکلی، بیماران با RFA نسبت به EVLA ناراحتی کمتری خواهند داشت، زیرا ورید با استفاده از امواج الکترومغناطیسی به‌جای انرژی لیزر به‌آرامی گرم می‌شود.

5. چسب پزشکی VenaSeal

آخرین انقلاب در معجزه درمان واریس که قصد داریم در مقاله قرص آسپرین برای درمان واریس به معرفی آن بپردازیم چسب پزشکی می‌باشد. چسب پزشکی به گرما یا واکنش¬های بیوشیمیایی درون رگ متکی نیست. در عوض به‌سرعت و به‌طور دائم ورید را می‌چسباند و آن را کاملاً می‌بندد و فرآیند سخت شدن دائمی را در طول ورید تحریک می‌کند.
چسب VenaSeal را می‌توان کم تهاجمی‌ترین و کم آسیب‌ترین فن‌آوری‌ عصر جدید برای درمان این بیماری در نظر گرفت.

 

قيمت آمپول واريس چگونه تعيين می شود؟

برای اینکه از قیمت آمپول واریس مطلع شویم ذکر این نکته باید مدنظر باشد که به دلیل وارداتی بودن برخی داروها ازجمله داروهای تزریقی برای درمان بیماری رگ‌های عنکبوتی و واریس، طبیعی است که قیمت آمپول واریس به شرایط اقتصادی، قیمت ارز و… بستگی دارد.
در همین راستا باید گفت آمپول‌هایی مانند پولیدوکانول که در روش اسکلروتراپی به ورید آسیب‌دیده تزریق می‌شوند، یک عامل اسکلروزکننده است که برای مداوای وریدهای عنکبوتی بدون عارضه و وریدهای مشبک بدون عارضه با قطر کمتر از 3 میلی‌متر در اندام تحتانی استفاده می‌شود.
روش تأثیرگذاری پولیدوکانول و سایر آمپول‌های مورداستفاده برای درمان واریس این‌گونه است که پس از تزریق، به‌صورت موضعی به اندوتلیوم عروق خونی آسیب می‌رساند. به دنبال آسیب اندوتلیال، پلاکت‌ها در محل تجمع یافته و به دیواره وریدی متصل می‌شوند و درنهایت شبکه متراکمی از پلاکت‌ها، بقایای سلولی و فیبرین ایجاد می‌شود که رگ را مسدود می‌کند. درنهایت رگ با بافت فیبری همبند جایگزین می‌شود.

سخن آخر

در مقاله حاضر در خصوص موارد متعددی در ارتباط با واریس از جمله قیمت آمپول واریس و انواع داروی واریس طب اسلامی اطلاعاتی ارائه کردیم و در خصوص تاثیر آسپرین در درمان واریس صحبت کردیم.
این روزها از آسپرین به‌عنوان یک معجزه درمان واریس برای جلوگیری از لخته خون ناشی از واریس و سایر بیماری‌ها استفاده می‌شود. به همین علت شاید شنیدن اینکه ASA به‌عنوان راهی برای جلوگیری از ترومبوز وریدی عمقی بکار می‌رود، چندان غیرقابل‌باور نباشد.
در این مقاله برای اینکه به‌درستی یا غلط بودنِ این باور دست پیدا کنیم به تأثیر اسید استیل سالیسیلیک یعنی ترکیب موجود در آسپرین، بر رقیق کردن خون و بر هم زدن تجمع پلاکت‌ها و انسداد رگ‌های خونی پرداختیم و از عملکرد قرص آسپرین برای درمان واریس سخن گفتیم.
اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن به درمان واریس پای خود دست پیدا نمایید و در این مسیر از مشورت متخصصین باتجربه ما بهره ببرید با همکاران ما تماس بگیرید و به مرکز ما مراجعه نمایید. قطعاً حضور شما در کلینیک مجهز ما به درمان دردهای شما منجر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید