کلینیک قلب
دکتر تپش

مشکل معده و تیر کشیدن قلب

مهمترین اقدامات برای مشکل معده و تیر کشیدن قلب

شاید شما دچار درد در قفسه سینه شده باشید و این امر موجب نگرانی شما شده باشد و فکر کنید که دچار حمله قلبی و یا مشکلاتی از این قبیل شده باشید در صورتی که مشکل از قلب شما نیست بلکه به مشکلات معده مربوط می‌شود. عوامل مختلفی همچون سوء هاضمه، التهابات معده، نفخ معده، عفونت، اسیدیته بالای معده همگی نقش اساسی در مشکلات قلبی دارند که با درمان به‌موقع آن؛ کمتر شاهد مشکلاتی همچون تیر کشیدن قلب خواهیم بود.

زمانی که قلب شما درد می‌کند، قطعا دچار استرس و نگرانی خواهید شد که خودش مشکل را شدیدتر می‌کند. ما نمی‌توانیم مشکل معده و تیر کشیدن قلب را تشخیص دهیم و شاید گاهی مشکل از خود قلب باشد، در چنین شرایطی بدون فوت وقت باید به اولین پزشک مراجعه کنید.

تمشکل معده و تیر کشیدن قلب

آنچه در این مقاله می خوانید :

پروسه‌ای که برای تشخیص مشکل معده و تیر کشیدن قلب باید طی شود

برای تشخیص دقیق مشکل معده و تیر کشیدن قلب باید پروسه‌ای را طی کنید که این‌کار تحت نظر متخصصین قلب انجام خواهد گرفت. در واقع زمانی که شما با درد و تیرکشیدن قلب مواجه شدید، سریعا به پزشک اورژانس مراجعه کنید تا مشکلی برایتان به‌وجود نیاید.

متاسفانه برخی از افراد نسبت به درد قلب بی‌تفاوت هستند و یا با اطمینان از این‌که مشکل تیر کشیدن قلب به معده مربوط می‌شود، هیچ اقدام درمانی انجام نمی‌دهند که این کار خطرات جدی برای فرد داشته مخصوصا زمانی که مشکلات قلبی به خود قلب مربوط شود و نه معده.

جهت تشخیص مشکل معده و مشکلات مربوط به قلب همچون تیر کشیدن آن باید یک‌سری آزمایشات انجام داده و مراحلی را پشت سر بگذارید. در اولین گام شما پس از مراجعه به پزشک، متخصص مورد نظر با شما صحبت خواهد کرد تا علائم و نشانه‌ها را بررسی نماید.

در اولین گام پزشک سابقه پزشکی شما، غذاهایی که مصرف می‌کنید، داروهایی که مصرف می‌کنید و میزان استرس و اضطراب را بررسی خواهد کرد. پس از این مرحله، احتمالا پزشک میزان ضربان قلب و نبض شما را بررسی خواهد کرد و در صورتی که مطمئن شد مشکل حاد قلبی برای شما به‌وجود نیامده، از شما خواهد خواست تا آزمایش‌هایی را انجام دهید.

بخش بزرگی از پروسه‌ای که باید برای تشخیص و درمان درد معده و تیر کشیدن قلب باید طی شود، به آزمایشات لازم و ضروری آن مربوط می‌شود. در این خصوص پزشک از شما می‌خواهد آزمایش خون انجام دهید.

آزمایش خون برای بررسی عملکرد هورمون‌هایی همچون تیروئید، عملکرد کلیه و کبد، بررسی عفونت و مشکلات دیگر لازم و ضروری است که گاهی در کنار آن، پزشک از شما می‌خواهد چند آزمایش تشخیص را نیز انجام دهید که شامل آزمایش باکتری معده، آزمایش ادرار و یا آزمایش‌های تصویربرداری همچون رادیوگرافی، توموگرافی و سونوگرافی یا ام آر آی است.

همان‌طور که گفته شد، بخش بزرگی از پروسه‌ای که باید برای درمان بیماری‌های معده و یا قلب طی شود، به آزمایش‌های لازم مربوط می‌شود. آزمایش‌های دیگری همچون آندوسکوپی معده، آزمایش‌ هضم لاکتوز، هضم سوربیتول، اسیدیته معده و یا آزمایش‌های قلبی همچون آنژیوگرافی قلبی الکتروکاردیوگرافی و… نیز گاهی انجام خواهد گرفت و پس از آن پزشک با تشخیص دقیق علت تیر کشیدن قلب، تصمیم می‌گیرد که متناسب با نوع بیماری‌ چه نوع درمانی را برای شما تجویز نماید.

در این مبحث هدف ما بررسی جامع پروسه‌ای است که برای تشخیص مشکل معده و تیر کشیدن قلب باید طی شود. ما در این بخش به شما خواهیم گفت هنگام بروز درد قلب که به معده مربوط می‌شود باید چه اقدامی انجام دهید و راه‌های سریع درمانی در این زمینه چیست.

 

اقدامات سریع و موثر در درمان مشکل معده و تیر کشیدن قلب

چنانچه مشکل تیر کشیدن قلب به مشکلات خود قلب مربوط شود، قضیه متفاوت است و تمامی مراحل درمانی آن باید تحت نظر متخصصین انجام گیرد اما زمانی که تیر کشیدن و درد قلب به معده ربط داشته باشد، راه‌های درمانی مختلفی برای آن در نظر گرفته خواهد شد که برخی از آن‌ها سریعا باید انجام گیرند تا از بروز مشکلات دیگر قلبی جلوگیری شود.

درمان‌های موثر برای مشکلات معده و قلب تماماً باید از جانب پزشک تشخیص داده شود و بهتر است پروسه درمانی آن نیز به صورت خودسرانه انجام نگیرد تا شاهد عوارض جدی در این زمینه نباشیم. در هر حال شما اگر تیر کشیدن قلب و مشکل معده دارید اقدامات زیر را انجام دهید.

 1. مراجعه سریع به پزشک اورژانس

از آن‌جایی که ما نمی‌دانیم مشکل به‌وجود آمده به معده مربوط می‌شود یا حمله قلبی رخ داده، زمانی که احساسی از درد و یا تیر کشیدن قلب داشتید، مهم‌ترین و اولین اقدام مراجعه به پزشک اورژانس است مخصوصا اگر علائم جدی دیگری همچون درد شدید در قفسه سینه، تنگی نفس، سردرد و سرگیجه و یا حالت تهوع و استفراغ داشتید.

در بخش اورژانس بررسی کاملی از علائم شما خواهد شد و در صورت لزوم، داروی خاصی برای شما تجویز شده یا بستری خواهید شد تا توسط پزشک و متخصص قلب ویزیت شوید.

 1. حفظ کردن آرامش و استراحت کردن

گاهی اوقات مشکلات معده تماماً به استرس شدید و یا فعالیت فیزیکی نامناسب مربوط می‌شود و شما در صورت بروز چنین مشکلاتی باید آرامش خود را حفظ کنید و در حالی که با اورژانس تماس گرفته‌اید، در حالت خوابیده استراحت کنید و سعی کنید استرس خود را کنترل کنید. استراحت کردن بهتر است به نحوی انجام شود که فشاری بر روی قلب یا معده وارد نشود.

 1. مصرف داروهای نظیر نیتروگلیسرین

اگر جزو افرادی باشید که قبلا نیز دچار تیر کشیدن قلب و علائمی از این قبیل شده باشید، احتمالا پزشک برای گشاد شدن عروق قلبی داروهایی نظیر نیتروگلیسرین را تجویز کرده باشد که در چنین شرایطی باید آن را مصرف کنید زیرا کمک زیادی به تسکین درد قفسه سینه خواهد کرد.

نکته مهم این‌که شما در چنین موقعیت‌هایی نباید به شکل خودسرانه اقدام به مصرف داروهای مربوط به قلب یا معده کنید زیرا ممکن است عوارض جدی به‌وجود بیاید.

 1. حفظ ضربان قلب مناسب

در صورت مواجه با شرایط درد معده و تیر کشیدن قلب، باید سعی کنید ضربان قلب خود را حفظ کنید و برای این‌کار سعی کنید به‌طور منظم نفس بکشید. مورد مهم این‌که اگر ضربان نبض شما بالا بود، احساس ضعف عمومی و یا گیجی در هنگام تیر کشیدن قلب داشتید، باید فورا به پزشک مراجعه کنید.

 1. پرهیز از مصرف غذاهای تحریک‌کننده

مورد دیگری که برای درمان مشکلات تیر کشیدن قلب و مشکلات معده وجود دارد، عدم مصرف خوراکی‌ها و غذاهایی است که موجب تحریک بیشتر معده می‌شوند. شما در صورتی که تجربه تیر کشیدن قلب به‌خاطر مشکلات معده دارید، نباید غذاهای فست فودی، خوراکی‌های حاوی الکل غذاهای دارای چربی‌های اشباع شده و یا سایر غذاهای تحریک کننده مصرف کنید.

نکته مهمی که باید به آن اشاره داشته باشیم این است که راه‌های ذکر شده به عنوان اقدامات فوری در مواجهه با مشکل معده و تیر کشیدن قلب هستند که بهتر است انجام گیرد.

توصیه ما به شما این است که اگر برای اولین بار دچار چنین مشکلاتی یعنی تیر کشیدن قلب می‌شوید، مراجعه به پزشک اورژانس را جدی بگیرید علی‌الخصوص اگر علائم دیگر قلبی همچون تنگی نفس را تجربه کردید. در کل، درمان مناسب تیر کشیدن قلب که به معده مربوط می‌شود نیازمند بررسی جامع و درمان حرفه‌ای از جانب متخصصین این حوزه است.

درد معده و تیر کشیدن قلب به‌خاطر داشتن رژیم غذایی نامناسب

اگرچه درد معده و تیر کشیدن قلب تنها به رژیم غذایی مربوط نمی‌شود اما یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین عواملی که باعث بروز و تشدید علائم مرتبط با قلب و معده می‌شود، داشتن رژیم غذایی نامناسب است.

تجربه نشان داده گروه‌هایی از افراد که غذاهایی با چربی ناسالم، قند و نمک زیاد، غذاهای فست فودی، غذاهای در هضم مصرف می‌کنند بیشتر از سایرین دچار چنین مشکلاتی خواهند شد که بخش بزرگی از آن با در پیش گرفتن رژیم غذایی سالم برطرف خواهد شد. در کل داشتن رژیم غذایی سالم و مناسب نه فقط برای کاهش مشکلات معده و قلب بلکه برای سلامتی عمومی بدن امری لازم و مهم است.

چند مورد از غذاهای ناسالم که موجب درد معده و تیر کشیدن قلب می‌شود:

 • غذاهای سنگین و چرب

به جرأت می‌توان گفت اولین و مهم‌ترین عاملی که باعث بروز مشکلات جدی برای معده و در ادامه مشکلات قلبی می‌شود، مصرف غذاهایی با چربی بالا و سنگین است. زیرا فشار زیادی به معده وارد می‌کند و این کار باعث تیر کشیدن قلب خواهد شد.

غذاهایی که مصرف آن‌ها باید محدود شود شامل انواع غذاهای فست فودی، غذاهای کنسرو شده، چیپس و برگر و هرگونه غذایی که احساس می‌کنید چربی زیادی دارد. شما باید به‌جای مصرف چربی‌های ناسالم، سعی کنید از روغن‌های طبیعی گیاهی استفاده کنید.

 • غذاهایی با آهن زیاد

مصرف گروه‌هایی از غذاها که آهن سنگینی دارند، باید محدود شود همانند گوشت قرمز زیرا مصرف بیش از حد آن باعث تحریک شدن معده و در نهایت درد معده و تیر کشیدن قلب می‌شود. شما باید تنها در صورت نیاز از این نوع غذاها استفاده کنید و در صورت لزوم مصرف، برای مشخص شدن مقدار مصرف آن با متخصصین مربوط به این حوزه صحبت کنید.

 • انواع نوشیدنی‌های حاوی قند و الکل

از انواع مایعات الکلی گرفته تا آب‌میوه‌های صنعتی، نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های با قند بالا همگی موجب تحریک معده و مشکلات گوارشی می‌شوند مخصوصا اگر بیش از حد از آن‌ها استفاده شود. اگر می‌خواهید دچار درد معده و تیر کشیدن قلب نشوید، بهتر است از نوشیدنی‌های طبیعی و سالم بدون افزودنی‌‌های همچون قند و الکل استفاده کنید.

 • داشتن وعده غذایی سنگین

بسیاری از اشخاص این عادت را دارند که به‌جای مصرف چند وعده غذایی کوچک، از وعده‌های غذایی کمتر استفاده می‌کنند ولی با مصرف غذای سنگین و زیاد که این‌کار موجب افزایش فشار بر معده شده و غذا به درستی هضم نخواهد شد در نتیجه مشکل معده و تیر کشیدن قلب به‌وجود می‌آید.

 • غذاهای تند با ادویه زیاد

از جمله غذاهایی که به شدت معده را تحریک کرده و مشکلاتی مانند تیر کشیدن قلب به‌وجود می‌آورد، غذاهای تند هستند که شامل فلفل سیاه و قرمز، سس‌های تند و یا هرگونه غذایی با ادویه‌های تند است که شما باید مصرف آن‌ها را محدود کنید.

نکته جالب و مهمی که درباره تیر کشیدن قلب و مشکلات معده باید بدانید این است که برخی از افراد به مواد خاصی حساسیت نشان می‌دهند و به‌همین خاطر دچار مشکلات معده و قلب می‌شوند که باید ن ع غذا شناسایی شود. معمولا غذاهایی دارای گلوتن، لاکتوز، نمک، ادویه و یا حتی مصرف برخی از آجیل‌ها ممکن است باعث حساسیت برخی از افراد شود. اگر احساس می‌کنید با مصرف غذای خاصی دچار مشکلات معده و همین‌طور مشکلات قلبی می‌شوید بهتر است از غذاهای جایگزین استفاده نمایید و یا به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 

پنج راه طبیعی برای جلوگیری از مشکل معده و تیر کشیدن قلب

در بسیاری از مواقع مشکل معده و تیر کشیدن قلب با درمان‌های طبیعی برطرف خواهد خواهد شد و نیازی به طی کردن پروسه درمانی سخت و پیچیده ندارد. شما تنها کافی است برخی دستورالعمل‌ها را در منزل رعایت کنید و سعی کنید غذاهای سالم مصرف کنید.

پر بودن بیش از حد معده از دلایل اصلی دیگری است که باعث بروز مشکلات جدی در معده و قلب و در نتیجه موجب نگرانی افراد می‌شود. ما در این بخش سعی کردیم ۵ راه طبیعی درمان برای جلوگیری از مشکلات معده و همچنین تیر کشیدن قلب را برایتان گردآوری کنیم که شامل موارد زیر می‌شود.

 1. تغذیه مناسب و سالم

مطمئن باشید با مصرف غذاهای سالم، بخش بزرگی از مشکلات معده و تیر کشیدن قلب برطرف خواهد شد. شما همواره باید غذاهای سبک در چند وعده غذایی به‌جای مصرف غذاهای سنگین در وعده‌های کوتاه غذایی مصرف کنید زیرا در این صورت غذا به راحتی در معده هضم شده و ما شاهد مشکلاتی نخواهیم بود.

هر چقدر که غذاهای سنگین و بیشتری مصرف کنید، احتمال بروز مشکلات قلبی و معده بیشتر می‌شود. به جز این مورد، شما همواره باید غذاهایی با چربی و قند سالم به‌جای غذاهای ناسالم که شامل قند، چربی، ادویه و نمک بالاست مصرف نمایید.

 1. کاهش استرس و اضطراب

شاید فکر کنید استرس و اضطراب نقش اساسی در بیماری‌های مرتبط با معده و همچنین تیر کشیدن قلب ندارد در صورتی که این‌طور نیست بلکه طبق تجربه، اشخاصی با استرس بالا، بیشتر از سایرین دچار چنین مشکلاتی می‌شوند.

برای کاهش و کنترل استرس و اضطراب همواره باید سعی کنید از روش‌های آرامش‌بخش همچون یوگا، ماساژ، تمرینات ورزشی و یا تنفس عمیق استفاده کنید تا از نظر روحی دچار مشکل نشده و شاهد بروز بیماری‌های معده و قلب نباشید.

 1. عدم مصرف غذاهای تحریک کننده معده

تحریک شدن معده قطعا با مشکلاتی همراه خواهد بود که بخشی از آن مربوط به خود معده و بخش دیگر به قلب مربوط می‌شود. در کل شما اگر مدام دچار مشکلات معده می‌شوید، هرگز نباید مشروبات الکلی، غذاهای فست فودی، قهوه و شکلات، نعناع، غذاهایی با چربی اشباع شده، غذاهایی با نمک بالا، غذاها و خوراکی‌هایی با قند بالا و ادویه جات مصرف کنید زیرا قطعا مشکلات معده و قلب دچار تداوم خواهد شد.

 

 1. مصرف داروهای تسکین بخش

از جمله راه‌های رایج درمانی برای مشکل معده و تیر کشیدن قلب، مصرف انواع داروهای تجویز شده از جانب پزشک است. زمانی که شما با مشکلات معده و قلب به پزشک قلب و یا تغذیه مراجعه کنید، گس از انجام آزمایش‌های لازم، داروهایی برای کنترل چنین وضعیتی برای شما تجویز خواهد شد که در زمان مشخص و تا بهبودی کامل باید مصرف شود.

 

 1. تغییر سبک زندگی

از اساسی‌ترین روش‌هایی که برای درمان مشکلات قلب و معده می‌توانیم برایتان عنوان کنیم، ایجاد تغییراتی در سبک زندگی است. از عدم مصرف قند و نمک گرفته تا عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی، کنترل وزن، کنترل استرس و اضطراب، ورزش کردن همگی جزو موارد اساسی در پیشگیری و درمان مشکلات قلبی و معده هستند که باید رعایت شود.

 

تحقیقات جدید در رابطه با مشکل معده و تیر کشیدن قلب

شاید فکر کنید مشکل معده و تیر کشیدن قلب دو عارضه جداگانه هستند و ارتباطی به یک‌دیگر ندارند در صورتی که تحقیقات جدید این را نشان نمی‌دهد بلکه ارتباط زیادی میان این دو مشکل وجود دارد

. در سال ۲۰۱۷ تحقیقاتی در کشور ژاپن در این خصوص صورت پذیرفت و پزشکان به نتایج جدیدی دست پیدا کردند و آن هم این‌که افراد مبتلا به مشکلات معده از جمله زخم معده، بیش از دو برابر بیشتر از افراد عادی در معرض خطر حمله قلبی و بیماری‌های قلبی قرار دارند. تحقیقات نشان داده زمانی که هرگونه التهابی در سیستم گوارشی وجود داشته باشد، موجب موجب تشدید التهاب در سیستم عروقی شود و به‌خاطر همین خطر بروز بیماری‌های قلبی افزایش پیدا خواهد کرد.

مورد دیگری که تحقیقاتی برای آن صورت گرفته، داروهایی است که برای مشکلات معده استفاده می‌شود. برخی از داروهای تجویز شده برای بیماری‌های معده، اثرات منفی بر روی سیستم قلبی عروقی خواهد گذاشت و طی تحقیقات صورت گرفته در این زمینه، اشخاصی که داروهایی همچون دارویی ضد اسید معده مصرف می‌کنند ممکن است دچار بیماری‌هایی همچون آریتمی قلبی شوند.

در کل از آن‌جایی که بخش بزرگی از مشکلات قلبی به معده مربوط می‌شود و اغلب افراد نسبت به این موضوع ناآگاه هستند، شناخت علت تیر کشیدن قلب و ارتباط آن با معده امری مهم است تا از پیشرفت بیماری جلوگیری شود.

ارتباط بین افسردگی و همچنین مشکل معده و تیر کشیدن قلب

گرچه تحقیقات زیادی در خصوص ارتباط میان افسردگی و همچنین مشکل معده و تیر کشیدن قلب انجام نگرفته اما طبق تجربه، افرادی که دچار استرس و اضطراب و یا افسردگی هستند، بیشتر از سایرین دچار چنین مشکلاتی خواهند شد. شاید تصور کنید که افسردگی تنها عوارض روحی دارد در صورتی که این‌طور نیست و یکی از علائم این بیماری، بروز مشکلات مربوط به معده است که موجب تیر کشیدن قلب نیز می‌شود و این واکنش طبیعی بدن نسبت به اضطراب و استرس ناشی از افسردگی است.

کسانی که تجربه افسردگی دارند و مدت زیادی است که با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند، دچار مشکلات گوارشی می‌شوند و علائمی همچون سوزش معده‌ یبوست اسهال، درد معده و مواردی از این قبیل را تجربه می‌کنند که در صورت عدم درمان، تاثیر منفی بر روی قلب خواهد داشت.

افسردگی به تنهایی می‌تواند عاملی مهم در بروز بیماری‌های قلبی باشد و معمولا درصدی از افراد که تجربه تیر کشیدن قلب و سایر مشکلات قلبی را تجربه می‌کنند، دچار افسردگی شدید هستند. افسردگی‌ به همراه استرس و اضطراب موجب بروز ضربان قلب نامنظم می‌شود که ناشی از فشارهای روحی و عاطفی در میان افراد است و باید درمان شود.

رفلاکس معده و تیر کشیدن قلب چه زمانی رخ می‌دهد؟

بسیاری از افراد معتقدند که رفلاکس معده و تیر کشیدن قلب ارتباطی به هم‌دیگر ندارند در صورتی که این‌طور نیست و معمولا نه فقط رفلاکس معده بلکه سایر مشکلات معده موجب سوزش و یا تیر کشیدن ناحیه قفسه سینه خواهد شد که گاهی با مشکلات قلبی نیز اشتباه گرفته می‌شود.

زمانی که محتویات معده وارد مری که در قفسه سینه قرار گرفته می‌شود، فرد به جز تیر کشیدن قلب، ممکن است علائمی دیگری را نیز تجربه کند که شامل درد سینه، سوزش معده و یا عطسه و سرفه می‌شود. رفلاکس معده و تیر کشیدن قلب معمولا زمانی رخ می‌دهد که افراد از غذاهای ناسالم مصرف می‌کنند که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

مورد مهمی که در خصوص ارتباط میان رفلاکس معده و تیر کشیدن قلب وجود دارد، تحریک عصب‌های در قفسه سینه است که به موجب رفلاکس معده رخ می‌دهد. زمانی که عصب‌های درونی قفسه سینه تحریک شوند، فرد تجربه تیر کشیدن قلب و یا سوزش قفسه سینه خواهد داشت.

در کل بافت‌های مری بسیار حساس هستند و هنگام رفلاکس معده ممکن است دچار تحریک و التهاب شوند که این موضوع گاهی با بیماری‌های قلبی اشتباه گرفته گرفته می‌شود. موضوع مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که گاهی درد قلبی ناشی از مشکلات دیگری است که به رفلاکس معده ارتباطی ندارد و باید نسبت به درمان سریع آن اقدام شود.

علائم دیگری که به همراه تیر کشیدن قلب و درد معده شاهد هستیم

تیر کشیدن قلب و درد معده گاهی با علائمی همراه است و گاهی هم بدون هیچ علائمی رخ می‌دهد که در صورت بروز علائم باید جدی گرفته شود زیرا ممکن است مشکل تیر کشیدن قلب به معده ارتباطی نداشته باشد.

زمانی که مشکل تیر کشیدن قلب به‌خاطر مشکلات معده باشد، معمولا افراد تجربه علائم جدی ندارند و تنها گاهی در قفسه سینه احساس سوزش دارند که به همراه درد معده، سوزش معده و مشکلاتی از این قبیل است. البته علائم می‌تواند در میان افراد متفاوت باشد که وابسته به نوع مشکل معده و شرایط بالینی فرد است.

تیر کشیدن قلب و درد معده گاهی با علائمی همراه است که نباید به سادگی از کنار آن گذشت چرا که ممکن است نشان از بیماری جدی قلبی و یا حمله قلبی باشد که یکی از نشانه‌های مهم آن تنگی نفس می‌باشد. زمانی که تنگی نفس همراه با تیر کشیدن قلب رخ دهد، نشان از بروز مشکلات قلبی است که باید سریعا به پزشک مراجعه شود.

به جز تنگی نفس، ما گاهی علائم دیگری را نیز شاهد هستیم که شامل سستی بدن، سرگیجه، کاهش و یا افزایش ضربان قلب، تعریق زیاد، تهوع و استفراغ و درد قفسه سینه است که در مواجهه این شرایط تماس با اورژانس الزامی است زیرا به احتمال زیاد تیر کشیدن قلب و درد معده به مشکلات قلبی مربوط می‌شود و نه مشکلات معده.

عدم درمان مشکل معده و تیر کشیدن قلب چه مشکلاتی به همراه داد؟

بی توجهی و عدم درمان مشکل معده و تیر کشیدن قلب باعث بروز مشکلات جدی در میان افراد می‌شود و نباید نسبت به آن بی‌تفاوت بود. همان‌طور که قبلا نیز اشاره‌ای به این موضوع شد، به‌خاطر اهمیت بالای این موضوع در این‌جا نیز باید به شما بگوییم که هنگام بروز مشکلات معده و تیر کشیدن قلب، مراجعه به متخصص قلب و عروق الزامی است تا سلامت قلب بررسی شود. در برخی مواقع حمله قلبی موجب مشکلات گوارشی نیز خواهد شد و به اشتباه افراد فکر می‌کنند که مشکل قلب به معده مربوط می‌شود در صورتی که قضیه کاملا برعکس می‌باشد یعنی بیماری و یا حمله قلبی باعث مشکلات معده شده است.

عدم درمان مشکل معده و تیر کشیدن قلب اگر به حمله قلبی و یا سایر مشکلات قلبی ارتباط داشته باشد، جان فرد در خطر است و اقدامات سریع درمانی باید انجام گیرد اما اگر پزشک این تشخیص را داده باشد که تیر کشیدن قلبتان به‌خاطر مشکلات معده است، باید درمان را آغاز کنید زیرا در غیر این صورت ممکن است دچار زخم معده، خون‌ریزی معده، عفونت، ضعف معده، التهاب مری، مشکلات بیشتر در ناحیه قلب‌ و در نهایت استرس و اضطراب شوید که همگی این‌ها قطعا کیفیت زندگی شما را کاهش خواهد داد و شما را با چالش‌های جدیدی روبرو خواهد کرد.

سخن پایانی

مشکل معده و تیر کشیدن قلب تجربه بسیاری از افراد است که نیاز به درمان سریع دارد. مراکز درمانی ما در رابطه با این موضوع خدمات ویژه‌ای در اختیار بیماران قرار می‌دهند و شما اگر دچار مشکلات اینچنینی شده‌اید، برای چکاب قلب و اطمینان از سلامت قلب، حتما به مراکز درمانی ما مراجعه تا تحت نظر بهترین متخصصین ویزیت شوید.

در این بخش ما سعی کردیم پروسه‌ای که برای تشخیص مشکل معده و تیر کشیدن قلب باید طی شود را بررسی کنیم و اقدامات سریع و موثر درمانی را در اختیار شما قرار دهیم. بخش بزرگی از درد معده و تیر کشیدن قلب به‌خاطر مصرف غذاهای سنگین، ناسالم، غذاهای فست فودی، غذاهای حاوی الکل، قند، ادویه و یا نمک است که با در پیش گرفتن رژیم غذایی سالم به راحتی می‌توان اقدام به درمان این مشکل کرد.

در این مبحث ما سعی کردیم پنج راه طبیعی نیز برای جلوگیری از مشکلات معده و تیر کشیدن قلب را برایتان عنوان نماییم که به جز آن، با تحقیقات جدید در رابطه با مشکلات معده و تیر کشیدن قلب، ارتباط میان افسردگی، اضطراب و استرس و مشکل معده و تیر کشیدن قلب، ارتباط میان رفلاکس معده و تیر کشیدن، علائم دیگری که به همراه تیر کشیدن قلب و درد معده شاهد هستیم و عدم درمان مشکلات معده و تیر کشیدن قلب که باعث به وجود آمدن مشکلاتی می‌شود نیز آشنایی کاملی پیدا کردید و حالا با آگاهی کامل در این زمینه می‌توانید برای درمان این مشکل اقدامات لازم را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

اجرا شده توسط: همیار وردپرس