کلینیک قلب
دکتر تپش

لیزر واریس پا در تهران

رگ‌های واریسی به سیاهرگ‌های پیچ‌خورده و بزرگ‌شده‌ای گفته می‌شود که ممکن است در هر قسمت از بدن نمایان شود ولی بیشتر در پاها شایع است. در واقع هر سیاهرگی که نزدیک به سطح پوست باشد ممکن است دچار واریس شود. دلایل مختلفی می‌تواند منجر به واریس گردد و روش‌های متفاوتی نیز برای درمان انواع واریس از خفیف تا شدید وجود دارد. در حال حاضر یکی از مؤثرترین روش‌های درمان واریس که تنها در مراکز تخصصی قلب و عروق معتبر به‌درستی انجام می‌شود لیزر واریس پا در تهران است که توسط دکتر واریس پا در تهران انجام می‌شود. اگر به دنبال بهترین مرکز برای درمان قطعی واریس در تهران هستید و می‌خواهید مجهزترین و بهترین مرکز درمان لیزر واریس پا در تهران را بشناسید با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

Varicose-leg-laser-Tehran

آنچه در این مقاله می خوانید :

اهميت روش ليزر واريس پا در تهران

برای بسیاری از افراد، رگ‌های واریسی و یا رگ‌های عنکبوتی کوچک‌تر که یک نوع رایج و خفیف رگ‌های واریسی است، صرفاً یک نگرانی زیبایی می‌باشد؛ اما برای برخی از بیماران، واریس می‌تواند باعث درد و ناراحتی‌های آزاردهنده نیز شود. گاهی اوقات واریس حتی می‌تواند منجر به مشکلات جدی‌تری مانند ایجاد لخته و حرکت لخته به سمت ریه، مغز یا قلب ‌شود که عامل سکته‌های مغزی، قلبی و آمبولی ریه خواهد بود.
با توجه به اینکه افراد دارای رگ‌های واریسی بزرگ ممکن است از روش‌های جراحی برای برداشتن این رگ‌ها هراس داشته باشند احتمال دارد در پیگیری درمان سهل‌انگاری کنند. خبر خوب این است که در سال‌های اخیر درمان واریس پا با لیزر در تهران در مراکز تخصصی قلب و عروق مجهز و معتبر مانند مرکز ما توسط افراد ماهر انجام می‌شود که بسیار آسان‌تر از روش‌های جراحی و تهاجمی برای درمان رگ‌های کوچک و بزرگ وریدی است که شما نیز می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.
درمان واریس پا با لیزر در پایتخت مزایای بسیار زیادی برای شما خواهد داشت و مهم‌ترین آن‌ها انجام سرپایی این عمل، نتایج درمانی و زیبایی فوق‌العاده، دوران بهبودی کوتاه‌تر و عوارض کمتر آن می‌باشد. اگر شما نیز مشتاق هستید که بدانید چطور می‌توانید از طریق لیزر واریس پا در تهران از شر این بیماری خلاص شوید، با ما همراه باشید.

 

ليزر واريس پا در تهران چيست؟

لیزر یک پرتو نوری بسیار متمرکز است که از امواج بخصوصی تشکیل می‌شود. دکتر واریس پا در تهران می‌تواند از درمان واریس پا با لیزر در تهران برای شما استفاده کند. گرمای لیزر به ورید آسیب کنترل‌شده‌ای می‌رساند که باعث ایجاد بافت اسکار می‌شود. این بافت اسکار نیز به این شکل عمل می‌کند که ورید را می‌بندد. رگ بسته‌شده کم‌کم منبع خون خود را از دست می‌دهد و می‌میرد. پس از یک یا دو سال، ورید احتمالاً به‌طور کامل ناپدید می‌شود.

 

انواع ليزر واريس پا در تهران کدام‌اند؟

به‌طورکلی برای انجام لیزر varicose پا در پایتخت از دو نوع روش استفاده می‌شود که انتخاب آن به شرایط بیماری و نظر متخصص بستگی دارد. این دو نوع عبارت‌اند از:

لیزر درمانی سطحی
در لیزر درمانی سطحی هدف از بین بردن رگ‌های واریسی در قسمت خارجی پوست شما می‌باشد. این لیزر که از شدت کمتری برخوردار است می‌تواند رگ‌های عنکبوتی و رگ‌های واریسی کوچک را درست در زیر سطح پوست درمان کند که ازنظر زیبایی اهمیت زیادی دارد.
معمولاً حتی برای رگ‌های کوچک سطحی بیش از یک جلسه لیزر درمانی جهت از بین رفتن رگ‌های واریسی، مورد نیاز است. طبق تجویز دکتر واریس پا در تهران هر 6 تا 12 هفته یک‌بار یک جلسه باید انجام شود که تعداد جلسات را نیز پزشک مشخص می‌کند.
لازم به ذکر است اگر رگی با گردش خون ضعیف دارید که این وریدهای کوچک را تغذیه می‌کند، ورید تغذیه‌کننده بزرگ‌تر ابتدا باید با جراحی یا لیزر درون وریدی یا درمان با فرکانس رادیویی و یا اسکلروتراپی طبق نظر متخصص درمان شود و بعد رگ‌های کوچک‌تر با این روش درمان گردند.

درمان لیزر درون وریدی
این نوع درمان مانند روش‌های جراحی برای رگ‌های واریسی بسیار ناراحت کننده و بزرگ در پاها استفاده می‌شود. در این روش یک فیبر لیزری از طریق لوله‌ای نازک (کاتتر) به داخل سیاهرگ مورد نظر منتقل می‌شود. در حین انجام این کار، دکتر واریس پا در تهران رگ‌های مورد درمان را روی صفحه اولتراسوند (سونوگرافی) دوبلکس تماشا می‌کند. این لیزر نسبت به روش‌های جراحی بستن ورید و استریپ درد کمتری ایجاد می‌کند و قطعاً زمان بهبودی کمتری نیاز دارد.
برای لیزر varicose پا در پایتخت به روش درون وریدی فقط به بی‌حسی موضعی یا آرام‌بخش سبک نیاز دارید، درحالی‌که برای انجام روش‌های فلبکتومی یعنی بستن رگ و استریپینگ، از بیهوشی عمومی برای درمان شما استفاده می‌شود.

 

تاثير روش درمان واريس پا با ليزر در تهران تا چه ميزان است؟

فناوری لیزر اگرچه مربوط به قرن جدید است ولی تاکنون کمک‌های شگفت‌انگیزی در علم پزشکی به پزشکان و بیماران کرده است؛ زیرا این فناوری نیاز افراد به درمان‌های سخت و جراحی‌های تهاجمی را تا حد زیادی مرتفع کرده است. لیزر درمانی ساده در طی 20 سال گذشته برای درمان واریس کاملاً ایمن و مؤثر بوده است و اگر از بیمارانی که قبلاً این روش را انجام داده‌اند بپرسید قطعاً آن را به شما پیشنهاد خواهند کرد.
درمان لیزر درون وریدی نیز درصد موفقیت بالایی برای درمان رگ‌های بزرگ و آزاردهنده داشته است. طوری که طبق داده‌های گزارش‌شده تقریباً 94 درصد از بیماران به‌طور کامل از انجام این روش راضی بوده‌اند و بهبودی برایشان حاصل شده است.
بااین‌حال، در برخی افراد ممکن است رگ شرایطی داشته باشد که حتی لیزر واریس پا در تهران به روش درون وریدی نتواند آن را ببندد و علائم را کاهش دهد. در این شرایط به روش درمان دومی نیاز خواهید داشت که شامل درمان فرکانس رادیویی یا اسکلروتراپی می‌باشد و درنهایت اگر هیچ‌کدام از این روش‌ها کارساز نبود ممکن است دکتر varicose پا در پایتخت مجبور به انجام جراحی‌های تهاجمی‌تر شود.
برای بهترین شانس موفقیت، حتماً از یک پزشک باتجربه زیاد برای لیزر varicose پا در پایتخت استفاده کنید.

 

عوارض جانبی ليزر واريس پا در تهران از نظر دکتر واريس پا در تهران

درمان واریس پا با لیزر در پایتخت اگر با دستگاه‌های بروز دنیا توسط افراد ماهر در این زمینه و در مراکز تخصصی معتبر و مجهز انجام شود، معمولاً عارضه خاصی ایجاد نمی‌کند. در غیر این صورت ممکن است عوارض زیر ایجاد گردند:

• سوختگی پوست
• تغییر رنگ پوست
• احساس سوزش، درد یا سوزش بعد از بهبودی، ناشی از آسیب عصبی
• لخته شدن خون کوچک یا بزرگ در ورید سطحی یا ورید عمقی
• عفونت
• درد بالای رگ
• خون‌ریزی
• کبودی
• قرمزی یا تورم (التهاب) ورید
• لخته شدن خون

 

جراحی واريس با ليزر چطور انجام می شود؟

درمان واریس پا با لیزر روشی است که از گرمای لیزر برای کاهش رگ‌های واریسی استفاده می‌کند. وریدهای واریسی همان‌طورکه در مقدمه به آن اشاره کردیم رگ‌های متورم و برآمده‌ای هستند که معمولاً روی ران یا ساق پا ظاهر می‌شوند. لیزر وسیله‌ای است که پرتو نازکی از تابش را به شکل نور به سمت رگ‌های آسیب‌دیده می‌فرستد.
جراحی با لیزر وریدهای دچار واریس را بسته و کوچک می‌کند و بافت اسکاری در داخل رگ به وجود می‌آورد که رگ را می‌بندد. سپس خون از طریق سایر وریدهای مجاور جریان می‌یابد. اگر وریدهای واریسی شما علائم دردناک یا قرمزی و التهاب را ایجاد کنند، ممکن است پزشک varicose پا در تهران جراحی لیزر را پیشنهاد دهد.
اگر پوست روی وریدهای واریسی شما تحریک‌ شده باشد نیز جراحی با لیزر می‌تواند تأثیر خوبی در بهبودی رگ‌های واریسی داشته باشد. وریدهای واریسی معمولاً یک مشکل جدی و خطیر برای سلامتی نیستند، اما می‌توانند آزاردهنده و دردناک باشند. همچنین ممکن است ظاهر آن‌ها باعث حس بد و کاهش اعتمادبه‌نفس بخصوص در خانم‌ها شود و یکی از بهترین روش‌های مؤثر برای درمان آن لیزر واریس پا در تهران است.
توجه داشته باشید که اگرچه در حالت خفیف، واریس مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند اما بد نیست توسط پزشک varicose پا در تهران یا شهرستان خود معاینه شوید؛ زیرا امکان بروز مسائل جدی و خطرناک مانند لخته خون و سکته‌های مختلف نیز وجود دارد.

چگونه برای ليزر واريس پا در تهران آماده شوم؟

متخصص شما روند انجام این روش را برای شما توضیح خواهد داد. هر سؤالی در مورد این روش دارید حتماً در جلسه مشاوره قبل از انجام لیزر از او بپرسید و نگذارید هیچ‌گونه نگرانی در ذهن شما باقی بماند. ممکن است از شما خواسته شود که یک فرم رضایت‌نامه را نیز امضا کنید که اجازه انجام روش درمان واریس پا با لیزر در تهران را به پزشک می‌دهد.
فرم را کاملاً با دقت بخوانید و اگر موردی برایتان واضح نیست سؤال بپرسید. درواقع شما باید این فرم را با آگاهی کامل نسبت به بندهای آن و رضایت خاطر امضا کنید تا بعداً مشکلی ایجاد نشود.
در جلسه مشاوره قبل از لیزر، پزشک شما سؤالاتی در مورد سابقه سلامتی شما خواهد پرسید. او همچنین ممکن است یک معاینه فیزیکی کامل از شما انجام دهد. این معاینه برای اطمینان از سلامت شما قبل از عمل جراحی لیزر لازم است. همچنین ممکن است نیاز به آزمایش خون و برخی از آزمایشات تشخیصی دیگر داشته باشید تا ناخواسته دچار عوارض مختلف بعد از جراحی نشوید.
اگر سابقه اختلالات خونریزی دارید، حتماً قبل از لیزر varicose پا در پایتخت به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین اگر از داروهای رقیق‌کننده خون، ایبوپروفن، آسپرین یا سایر داروهایی که بر لخته شدن خون تأثیر می‌گذارند استفاده می‌کنید حتماً به پزشک خود اطلاع دهید؛ زیرا ممکن است لازم باشد برای جلوگیری از خطر خونریزی بعد از جراحی یا در حین آن، قبل از عمل مصرف این داروها را قطع کنید.
اگر به هر دارویی، ترکیبات موجود در لاتکس، نوارچسب، رنگ کنتراست و انواع داروهای بیهوشی (محلی و عمومی) حساسیت دارید، آن را هم به پزشک خود اطلاع دهید. در مورد تمام داروهایی که مصرف می‌کنید و حتی مکمل‌های تقویتی یا داروهای گیاهی مورداستفاده به پزشک خود بگویید.
معمولاً متخصص شما نوشیدن و خوردن را از 8 ساعت قبل از عمل ممنوع می‌کند و شما تا زمان مشخص‌شده توسط پزشک نباید این کار را انجام دهید. ممکن است نیاز باشد یک آرام‌بخش به شما تزریق شود یا به توصیه پزشک از قبل خودتان از یک داروی آرام‌بخش طبق نظر متخصص استفاده کنید تا نگرانی خاصی برای انجام روش لیزر varicose پا در پایتخت نداشته باشید.
همچنین قبل از انجام این روش طوری برنامه‌ریزی کنید که کسی بعد از عمل شما را به خانه برساند. دکتر varicose پا در پایتخت ممکن است دستورالعمل‌های دیگری نیز برای شما داشته باشد که به شما ارائه می‌دهد و باید موبه‌مو اجرا کنید تا درمان بهتری صورت گیرد و دچار عارضه خاصی نشوید.

 

ليزر واريس پا در تهران چند روز طول ميکشد؟

این روش یک روش سرپایی است و خوشبختانه نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد. ممکن است حتی به‌راحتی در مطب پزشک شما انجام شود؛ بنابراین در پاسخ به سؤال لیزر واریس پا در تهران چند روز طول میکشد باید بگوییم این روش معمولاً کمتر از یک ساعت طول می‌کشد و بسته به شرایط سلامتی خود احتمالاً می‌توانید همان روز به خانه بروید. البته بعد از جراحی نیاز به لباس‌های گشاد دارید که باید از قبل برای آن برنامه‌ریزی کرده باشید.
در پاسخی دیگر به سؤال لیزر واریس پا در تهران چند روز طول میکشد باید بگوییم اگرچه هر جلسه بیشتر از یک ساعت طول نمی‌کشد و معمولاً یک روز از وقت شما را می‌گیرد ولی بسته به شرایط علائم شما و شدت آن‌ها ممکن است پزشک چندین جلسه درمان لیزر varicose پا در پایتخت را برایتان تجویز کند که برای گرفتن نتایج مورد قبول باید دوره درمان خود را به‌طور کامل بگذرانید.

 

بعد از جراحی ليزر واريس پا در تهران چه اتفاقی می افتد؟

شما تشویق خواهید شد که بلافاصله بعد از عمل، حدود 30 الی 60 دقیقه راه بروید. ممکن است پای شما مقداری کبودی را داشته باشد که طبیعی است و این کبودی‌ها باید در عرض 2 هفته از بین بروند. همچنین همان‌طورکه قبلاً هم گفتیم شرایط به‌گونه‌ای است که خودتان نمی‌توانید بلافاصله رانندگی کنید و پس از جراحی باید از کسی بخواهید که شما را به خانه برساند.
پس از رفتن به خانه، حتماً باید دستورالعمل‌های دکتر واریس پا در پایتخت که این درمان را برایتان انجام داده است را دنبال کنید. برخی از دستورات عمومی نیز بعد از لیزر واریس پا در پایتخت عبارت‌اند از:

• برای کمک به کاهش تورم ناشی از درمان، یک کیسه یخ را در روزهای اول چند بار در روز و هر بار به مدت 15 دقیقه روی ناحیه قرار دهید.
• هر روز محل‌های برش برای انجام لیزر درون وریدی را بررسی کنید. دیدن مایع صورتی روشن روی باند طبیعی است ولی خونریزی بیش‌ازحد و قرمز شدن کامل باند طبیعی نیست و سریعاً باید با پزشک خود تماس گرفته و موارد را گزارش دهید.
• محل‌های برش را حداقل به مدت 48 ساعت دور از آب نگه دارید. ممکن است لازم باشد تا زمانی که بانداژها برداشته شوند، از حمام اسفنجی استفاده کنید.
• در صورت توصیه، چند روز یا چند هفته از جوراب‌های فشاری مخصوص که توسط پزشکتان تجویز خواهد شد، استفاده کنید. این جوراب‌ها به‌آرامی پاهای شما را فشار می‌دهند که این فشار به جلوگیری از تورم در پاهای شما کمک می‌کند. همچنین می‌تواند به جلوگیری از لخته شدن یا تجمع خون مجدد بعد از لیزر کمک کند.
• بعد از انجام جراحی برای مدت طولانی ننشینید یا دراز نکشید. همچنین هنگام نشستن پای خود را بالا نگه دارید.
• برای مدت طولانی نیز نایستید و بین کار خود استراحت کنید.
• حدود 3 بار در روز و هر بار 10 تا 20 دقیقه پیاده‌روی کنید. این کار را حداقل به مدت 1 تا 2 هفته انجام دهید. اگر به این کار عادت کنید می‌توانید تا حد زیادی از ایجاد مجدد رگ‌های واریسی نیز جلوگیری نمایید؛ زیرا پیاده‌روی منظم به بهبود گردش خون و جلوگیری از تجمع آن و ایجاد رگ‌های واریسی کمک می‌کند.
• تا جایی که برایتان امکان دارد و منجر به درد نمی‌شود فعال باشید، اما به مدت 1 تا 2 هفته ندوید، نپرید و چیزهای سنگین هم بلند نکنید.
• به مدت 1 تا 2 هفته طبق دستور پزشک از حمام آب گرم خودداری کنید.
• در صورت نیاز و تنها در صورت توصیه پزشک، می‌توانید از داروهای مسکن بدون نسخه برای کاهش درد استفاده کنید؛ اما حتماً باید با مشورت پزشک باشد، زیرا برخی از داروها می‌توانند خونریزی را افزایش دهند.
• در صورت قطع مصرف داروهای رقیق‌کننده خون قبل از انجام لیزر واریس پا در پایتخت از پزشک خود بپرسید که چه زمانی می‌توانید بدون نگرانی مجدداً مصرف داروهای مورد نیازتان را شروع کنید.
• دکتر واریس پا در پایتخت که این درمان را برایتان انجام می‌دهد ممکن است بخواهد در یک ویزیت بعدی شما را معاینه کند تا نتیجه درمان واریس پا با لیزر در پایتخت را بررسی نماید. او ممکن است از سونوگرافی استفاده کند تا مطمئن شود که روش لیزر مؤثر بوده است.
توجه داشته باشید که اگر موارد زیر را بعد از لیزر واریس پا در پایتخت تجربه کردید، حتماً با پزشک خود تماس بگیرید:
• علائم عفونت در ناحیه تحت درمان شامل قرمزی، گرما یا نشت بیش‌ازحد مایع از برش ایجاد شده
• تورمی که بدتر می‌شود یا تورم‌های جدید
• هر دردی که شما را از انجام فعالیت‌های عادی و روزانه باز می‌دارد.

در این شرایط پزشک شما ممکن است بسته به وضعیت شما دستورالعمل‌های دیگری به شما بدهد تا علائم بهبود پیدا کنند.

 

هزينه انجام ليزر واريس پا در تهران چقدر است؟

موارد مختلفی می‌توانند در هزینه لیزر واریس پا در پایتخت تأثیرگذار باشند که ازجمله می‌توان به مکان انجام این روش، نوع دستگاه مورداستفاده، میزان مهارت پزشک انجام دهنده، سطح مورد درمان از رگ‌ها، تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان و خدماتی که برای شما ارائه می‌شود اشاره کرد.
معمولاً اگر درمان واریس با لیزر جنبه درمانی برای علائم شدید مانند درد و خارش ناشی از واریس را داشته باشد تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد ولی اگر تنها برای زیبایی باشد ممکن است تحت پوشش بیمه نباشد؛ بنابراین برای جلوگیری از هزینه‌های اضافی از قبل در مورد اینکه در شرایط شما بیمه به شما کمک می‌کند یا خیر و اینکه پزشک مورد نظر با بیمه شما قرارداد دارد یا خیر حتماً تحقیق کنید.

 

برای درمان واريس پا در تهران بايد به چه متخصصی مراجعه کنم؟

معمولاً شما می‌توانید برای بررسی و دریافت روش‌های درمانی مختلف جهت درمان واریس به متخصصان زیر مراجعه کنید:

• بهترین متخصص قلب و عروق
• بهترین جراح عروق
• بهترین متخصص پوست
• بهترین متخصص راديولوژي

در بین این متخصصان بازهم می‌توانیم بگوییم بهترین پزشکی که می‌تواند معاینات کامل و بهترین تشخیص را به شما ارائه نماید، متخصص قلب و عروق است. این پزشک با بررسی‌های دقیق حتی موارد خطرناکی مانند وجود لخته خون و احتمال آمبولی ریه یا سکته‌های قلبی و مغزی ناشی از حرکت لخته را نیز برایتان ارزیابی می‌کند تا خطری شما را تهدید نکند.
وی دانش کاملی نسبت به‌تمامی بیماری‌های وریدی دارد و می‌توانید مطمئن باشید همه موارد مورد نیاز را برایتان ارزیابی می‌کند. معمولاً متخصصان قلب و عروق برای تأیید تشخیص نهایی از سونوگرافی داپلر نیز استفاده می‌کنند. سپس با توجه به علائم شما و شدت آن‌ها بهترین روش درمان مانند لیزر واریس پا در پایتخت را برایتان انتخاب خواهند کرد.
توجه داشته باشید که سایر پزشکان نسبت به متخصص قلب و عروق برای بررسی واقعی رگ‌های واریسی شما ضعیف‌تر عمل می‌کنند و متخصصان پوست تنها می‌توانند برای رگ‌های ظریف و کوچک واریسی معروف به رگ‌های عنکبوتی چاره‌ای بیندیشند که ازنظر ظاهری این بیماری شما را کمتر آزار دهد ولی درمان دقیق باید توسط تخصص اصلی یعنی قلب و عروق انجام شود.

سخن پايانی

همان‌طورکه ملاحظه کردید روش درمان لیزر واریس پا در تهران یکی از مؤثرترین روش‌های درمان واریس است که اگر شما نیز به رگ‌های واریسی کوچک و بزرگ مبتلا هستید شما را از هراس و نگرانی در مورد عمل‌های تهاجمی دور می‌کند و با خیال راحت می‌توانید این درمان مؤثر را دریافت کنید.
نکته قابل توجه اینجاست که این روش باید حتماً در مراکز تخصصی قلب و عروق و توسط متخصصان حاذق و باتجربه مانند متخصصان ما انجام شود تا هم تأثیر عالی خود را نمایان کند و هم عوارضی برایتان ایجاد نشود. برای گرفتن نوبت حضوری جهت مشاوره برای درمان واریس با متخصصان باتجربه ما می‌توانید از طریق لینک‌های موجود در سمت چپ این صفحه با همکاران ما در ارتباط باشید.
مرکز تخصصی و فوق تخصصی ما با در اختیار داشتن بهترین پزشکان که سال‌ها تجربه درمان واریس با لیزر را دارند و با دستگاه‌های استاندارد روز دنیا آماده درمان موفق و قطعی واریس‌های شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

اجرا شده توسط: همیار وردپرس