کلینیک قلب
دکتر تپش

برای واریس پا به چه دکتری مراجعه کنیم

برای واریس پا به چه دکتری مراجعه کنیم،  متخصص واریس برای درمان قطعی این عارضه

عارضه واریس بیماری است که با نشانه های ورید و رگ های خونی قابل مشاهده می باشد. در واقع زمانی که دریچه های وریدی که در صورت و پا هستند، نتوانند فرآیند بازگشت خون به قلب را به درستی بفرستند، در رگ ها خون لخته شده و رگ هایی مانند خانه عنکبوت به وجود می آورند.

خوشبختانه روش های متفاوتی برای درمان این عارضه وجود دارد که هر کدام به وضعیت بیماری و شدت عارضه بستگی دارند. در این مقاله قصد داریم، به این سوال که “برای واریس پا به چه دکتری مراجعه کنیم؟” توضیح دهیم که باید حتما به دکتر واریس پا مراجعه کنید.

برای واریس پا به چه دکتری مراجعه کنیم

برای واریس پا به چه دکتری مراجعه کنیم؟

برای پاسخ به این سوال که برای leg Varicose  به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ باید گفت که برای درمان واریس پا باید به بهترین پزشک leg Varicose  در تهران مراجعه کرد، زیرا که بهترین پزشک واریس پا در تهران با اشراف بر شرایط سلامتی قلبی و عروقی بهترین روش را برای درمان به شما سفارش خواهد کرد. برخی از پزشکان عمومی و جراحان پلاستیک نیز با استفاده از روش اسکلروتراپی رگ های واریس را درمان کنند.

بیماران برای پیدا کردن روش درمان مناسب بهتر است که از چندین پزشک برای leg Varicose  در تهران راهنمایی بگیرند. همچنین با توجه به تجارب دکتر می توانند، به انتخاب بهترین پزشک leg Varicose  در تهران نیز کمک کنند.

پزشکانی که برای درمان این عارضه جراحی را پیشنهاد می کنند. معمولا دکتر عمومی، جراحان رگ های خونی و یا متخصصان پوست هستند. متخصصان پوست معمولا با استفاده از روش اسکلروتراپی این مشکلات را رفع می کنند.

در این جا این سوال که برای leg Varicose  به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ مطرح می شود و در پاسخ باید گفت که باید به سراغ پزشکان قلب و عروق بروید که دارای مدرک بورد تخصصی در زمینه قلب و عروق باشند. این پزشکان دارای بیشترین تجربه در این زمینه هستند و مدرک آن ها نیز کیفیت آن ها را تضمین می کند. بیماران با دقت درباره این امر از بهره مندی بهترین پزشکان اطمینان حاصل می کنند.

برای پاسخ این سوال که برای leg Varicose  به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ باید گفت که سه گروه از پزشکان به درمان رگ های واریسی و بیماری های عروقی مانند متخصصان قلب و عروق، رادیولوژیست های عروقی و مداخله ای و جراحان قلب و عروق می پردازند. همه این پزشکان بهترین دکتر واریس پا در تهران هستند و در زمینه های مختلف آموزش داده شده اند. بنابراین زمینه فعالیت آن ها درمان واریس است.

دو دسته از رادیولوژیست های عروقی و مداخله ای و متخصصان قلب و عروق با استفاده از روش های غیرتهاجمی مانند درمان با لیزر آندوژن، سوزاندن با امواج و اسکلروتراپی واریس را رفع می کنند. این روش های جدید در مطب پزشکان صورت می گیرد. معمولا به صورت سرپایی هستند و لازم نیست که به بیمارستان رجوع کنید. همچنین دوره درمان آن طولانی نمی باشد.

برای واریس پا به چه دکتری مراجعه کنیم و تشخیص واریس پا چگونه است؟

برای شناسایی leg Varicose  بهترین پزشک واریس پا در تهران به انجام معاینه بدنی می پردازد. در این روند درمان آن ها پای شما در هنگام ایستادن مشاهده می کنند و به دنبال نواحی متورم پا می گردند. همچنین بهترین پزشک واریس پا در تهران درباره درد و خارش در پاها از شما سوالاتی را می پرسد.

در این وضعیت پزشک برای واریس پا در تهران برای قطعی شدن شناسایی آزمایش سونوگرافی را پیشنهاد می کند تا تشخیص داده شود که عملکرد دریچه های رگ های فرد خوب است یا لخته های خونی مشاهده شده است.

در سونوگرافی تکنسین با استفاده از یک دستگاه دستی کوچک بر روی پوست شما به جستجو می پردازد، این دستگاه تصاویری از رگ های پا را در یک صفحه نمایش نشان می دهد. در نتیجه بهترین پزشک واریس پا در تهران به ارائه نظر تخصصی خود درباره تصاویر دیده شده می پردازد.

 

برای واریس پا به چه دکتری مراجعه کنیم و روش های درمانی چگونه است؟

بهترین دکتر واریس پا در تهران با استفاده از انجام آزمایشاتی به درمان آن می پردازد. در این جا این سوال که برای leg Varicose  به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ مطرح می شود. پزشک برای واریس پا در تهران از روش های درمانی مختلفی استفاده می نماید. در واقع بهترین پزشک واریس پا در تهران علاوه بر درمان خانگی واریس پا از روش های درمانی زیر استفاده می نماید.

 • جوراب واریس: این جوراب ها با طراحی ویژه، اندازه تنگ و ویژگی های کشسانی که دارند، یک فشار ملایم و همیشگی بر روی پاهای شما وارد می نمایند. سایز این جوراب ها در اطراف قوزک پا تنگ می باشد و به این قسمت فشار شدیدتری وارد می گردد، اما ناحیه بالایی آن گشادتر می شود.

نوع دیگری از این جوراب به نام آستین واریس نیز وجود دارد که ظاهری لوله ای دارد و ناحیه روی پا را ندارد. برای دست یافتن به بهترین نتیجه نیاز است که جوراب های واریس زیر نظر پزشک مورد استفاده قرار گیرند.

 • فوم اسکلروتراپی: برای واریس پا به چه دکتر مراجعه کنیم؟ به طور معمول این درمان در اتاق معاینات اولتراسوند یا اتاق درمان صورت می گیرد. بیمار بر روی تخت قرار می گیرد و این تزریق فرد را دچار ناراحتی جزئی می کند. بنابراین نیاز به بیهوشی عمومی یا استفاده از داروهای آرام بخش نمی باشد. برای بهبود رگ های واریسی بزرگ باید رگی را که تغذیه کننده است، مسدود گردد. این عمل با استفاده از روش های جراحی صورت می گیرد.

اما در درمان با استفاده از فوم تنها چیزی که لازم است، قرار دادن سوزن بر روی رگی که مبتلا است، می باشد. این تنها قسمتی از درمان است که سبب به وجود آمدن ناراحتی می شود و به طور معمول با مقدار کمی بی حسی موضعی صورت می گیرد.

جای سوزن با دقت با استفاده از روش اولتراسوند انتخاب می گردد تا تزریق به درستی در محل انجام شود و بعد از آن فوم در حالی که مسیر عبور آن به وسیله اولتراسوند شناسایی شده است، تزریق می شود. این تزریق ایجاد ناراحتی نمی کند و امکان دارد که بعد از تزریق آن پا مقداری دردناک شود.

رگ های واریس در پا کاملا شناسایی می شوند تا مشخص گردد که آیا فوم به خوبی داخل دیواره رگ تزریق شده است یا نه؟ به طور معمول چند تزریق کوچک صورت می گیرد تا از تزریق تمامی سطح رگ اطمینان حاصل شود. دوره درمان بیشتر از 20 تا 30 دقیقه زمان نمی برد و بعد از آن پا محکم بانداژ می شود.

هدف از این عمل فشرده کردن رگ ها است تا در هنگام ایستادن بیمار خون داخل آن ها نشود. به مدت یک تا دو هفته از بانداژ استفاده می شود و بعد از آن از جوراب های کشی ویژه واریس استفاده می گردد.

 • اسکلروتراپی: در این جا این سوال که برای leg Varicose به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ پیش می آید. باید گفت که برای درمان واریس پا می توان به بهترین پزشک leg Varicose  در تهران مراجعه کرد. این درمان یکی از روش های شایع برای عارضه واریس و رگ های عنکبوتی است و می تواند، برای جراحی های زیبایی و سایر هدف های پزشکی نیز روش خوبی باشد. این روش توسط پزشک برای leg Varicose  در تهران انجام می شود. این روش به صورت سرپایی و دارای کمترین تهاجم و برای درمان واریس و رگ های عنکبوتی سطحی کاربرد دارد.

در این روش برای درمان از یک محلول مانند شوینده ها که اسکلروزان نامیده شده است، به داخل سیاهرگ های صدمه دیده تزریق می گردد و سبب انسداد و از بین رفتن بافت این سیاهرگ ها و در نتیجه جذب آن ها توسط بدن می گردد. این روش درمانی سبب می شود که روند جریان خون سیاهرگ های سالم در کنار رگ های صدمه دیده قرار گرفته اند، انتقال یابد.

 • لیزر درمانی: برای پاسخ به این سوال که برای واریس پا به دکتری مراجعه کنیم؟ باید به بهترین پزشک leg Varicose در تهران مراجعه کنید. لیزر یک پرتو نوری است که برخی از متخصصین با استفاده از آن واریس را درمان می کنند.

حرارت لیزر رگ مبتلا به واریس را تحلیل می برد و بافت زخم به وجود می آید. این بافت اسکاری یا فاسد موجب انسداد رگ می شود. رگ مسدود شده از جریان خونرسانی حذف شده و از بین می رود. بعد از یک تا دو سال رگ کاملا تحلیل می رود. تحلیل رگ مبتلا به واریس به وسیله لیزر شامل حرارت به رگ و انسداد آن است.

این عمل نیازی به بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی صورت می گیرد. بهترین پزشک واریس پا در تهران درباره مناسب بودن این روش با شما مشورت می کند.

این رگ های واریس کوچک با استفاده از لیزر درمانی در سطح پوست درمان می شوند. لیزر با استفاده از یک انرژی پرتوان رگ های خون را در سطح پوست تحلیل می برد و دارای نتایج متفاوتی است و امکان دارد که برای بدست آوردن نتایج مناسب نیاز باشد که لیزر در چندین جلسه درمانی تکرار شود.

این روش درمانی غیر تهاجمی تر از اسکلروتراپی و جراحی برداشتن ورید است. از عوارضی که امکان دارد بعد از لیزر درمانی به وجود آید، تغییر رنگ موقتی پوست است. دو نوع لیزر درمانی برای درمان این عارضه مانند لیزر درمانی ساده و لیزر درمانی درون عروقی وجود دارد.

 • جراحی: در این جا این سوال که برای leg Varicose به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ مطرح می شود. روش برداشتن ورید یک روش تهاجمی برای درمان واریس می باشد که در آن سیاهرگ صدمه دیده به وسیله جراحی برداشته می شود.

امروزه به علت خطر بازگشت واریس، تشکیل زخم، دوره بهبودی طولانی و دردناکی که جراحی ورید به دنبال دارد، دیگر از این روش استفاده نمی شود و نسبت به روش ابلیشن حرارتی درون عروقی استفاده کمتری دارد. احتمال پیشنهاد این روش توسط متخصصین بسیار اندک است.

مگر این که سیاهرگ صدمه دیده بزرگ و دارای پیچ و خم باشد. و سایر روش های درمانی برای آن موثر نباشد.

یکی دیگر از روش های جراحی فلبکتومی سرپایی است و به نام میکروفلبکتومی نیز معرفی شده است، یک روش جراحی است که برای حذف واریس کاربرد دارد. در این روش در پوست یک سری بریدگی کوچک و سطحی به وجود می آید و رگ های صدمه دیده به وسیله ابزار کوچکی که به صورت قلاب است، از راه این بریدگی های خارج می شود.

فلبکتومی به روش ترانس ایلومینیشن روش جدیدتری از فلبکتومی می باشد که در آن یک پروب باریک و که مجهز به لامپ است، در زیر رگی که باید حذف شود، وارد می شود تا جراح سیاهرگ های عمیق را بهتر مشاهده کند و درمان آن را انجام دهد.

بهترین پزشک leg Varicose  در تهران به طور معمول از روش فلبکتومی همراه با روش اسکلروتراپی و ابلیشن استفاده می نماید تا بتواند، محل وجود سیاهرگ های صدمه دیده را در عمق های متفاوتی که از سطح پوست هستند، را به طور کامل بهبود ببخشد. برخی از بهترین متخصصین عروق نیز این روش را با استفاده از تجربه ای که در زمینه انجام آن دارند، به بیماران پیشنهاد می کنند.

 

عوارض واریس چیست و برای واریس پا به چه دکتری مراجعه کنیم؟

در بسیاری از افراد رگ های واریس و عارضه واریس پا می تواند، با درد و ناراحتی همراه باشد. بعضی مواقع وریدهای واریسی سبب مشکلات جدی تر نیز می گردد، زیرا رگ های واریسی امکان دارد که خطر بیشتری برای سایر مشکلات جریان خون به وجود آورند.

درمان واریس برای پیشگیری از این عوارض لازم است. با توجه به روش های درمانی غیرتهاجمی واریس و دستگاه های درمان واریس رگ های واریس به صورت سرپایی درمان انجام می شود. برخی از پزشکان روش مدرن برای درمان واریس از لیزر استفاده می کنند تا رگ های واریس و ورید عنکبوتی کوچک را مشاهده کنند.

در پاسخ به این سوال که برای leg Varicose  به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ باید پاسخ داد که به بهترین پزشک leg Varicose  در تهران مراجعه کنید.

ویژگی بهترین دکتر واریس پا در تهران

برای پاسخ به این سوال که برای leg Varicose  به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ باید گفت که برای درمان واریس پا می توان به بهترین پزشک leg Varicose  در تهران مراجعه کرد.

بهترین پزشک واریس پا در تهران دارای یک سری ویژگی مانند تجربه و مهارت، استفاده از تجهیزات مدرن، بهره مندی از نظر دیگران، فعالیت در بیمارستان های معتبر، مشاهده نمونه کارهای درمان واریس و دارای مجوز از وزرات بهداشت می باشد. اگر بهترین دکتر واریس پا در تهران دارای ویژگی های فوق باشد، گزینه مناسبی می باشد.

دکتر برای واریس پا در تهران چه بیماری هایی را درمان می کند؟

در این جا در پاسخ به این سوال که “برای واریس پا به چه دکتری مراجعه کنیم؟” باید گفت که برای درمان باید به پزشک برای واریس پا در تهران با تخصص قلب و عروق مراجعه کنیم. تا دکتر برای واریس پا در تهران با انجام آزمایشات مختلف نشانه های بیماری را شناسایی کند و به درمان آن بپردازد.

در مطالب فوق به این سوال که برای واریس پا به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ پاسخ داده شد و پزشک برای درمان واریس پا از روش های مختلفی استفاده می نماید.

درمان خانگی واریس

برای درمان خانگی واریس از روش های مختلفی می توان استفاده کرد. افرادی که به واریس دچار می شوند، می توانند علاوه بر درمان های پزشکی از درمان خانگی واریس نیز استفاده نمایند. در مطالب بالا به این سوال که برای واریس پا به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ مطالبی گفته شد. می توان از این روش های درمان خانگی واریس پا استفاده کرد.

 • روغن های لازم برای تنظیم هورمون ها
 • تغییر دادن سبک زندگی
 • تغذیه
 • کاربرد جوراب های ویژه برای واریس
 • برنامه ورزشی منظمی داشته باشید.
 • بالا نگه داشتن پاها
 • از خوردن نمک دوری کنید.
 • از پوشیدن لباس های تنگ و پوشیدن کفش های پاشنه بلند بپرهیزید.
 • حفظ وزن سالم
 • مرطوب کردن پوست

 

سخن آخر

در مطالب فوق به این سوال که “برای واریس پا به چه دکتری مراجعه کنیم؟” پاسخ داده شد. افرادی که به واریس دچار هستند، می توانند از درمان خانگی واریس پا استفاده کنند و یا در صورت عدم بهبودی از روش های درمانی فوق استفاده نمایند. افراد باید برای درمان واریس پا به بهترین دکتر واریس پا درتهران مراجعه کنند تا درمان شوند. در غیر این صورت دچار عواقب خطرناکی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

اجرا شده توسط: همیار وردپرس