×

برای واریس چه دکتری باید رفت

برای واریس چه دکتری باید رفت؛ در صورت مراجعه نکردن امکان لخته شدن خون و آمبولی به ریه و مغز

برای واریس چه دکتری باید رفت؟ واریس یکی از شایع‌ ترین بیمارهای عروقی انسان به شمار می رود و تمامی انسان ها اعم از بانوان و آقایان به واریس دچار می شوند، اغلب شمار مبتلایان بین بیست یا ده درصد می باشد، که ما کوشیده ایم با نگارش این مقاله شما را برای درمان و در صورت مشاهده برای واریس چه دکتری باید رفت راهنمایی کنیم؛ زیرا در صورت مشاهده کردن واریس و عدم توجه به آن ممکن است عوارض و خطراتی را به دنبال داشته باشد! از شما عزیزان خواهشمندیم جهت مراجعه به دکتر واریس پا برای معجزه درمان واریس، تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

برای واریس چه دکتری باید رفت

واریس چیست و برای واریس چه دکتری باید رفت ؟

همان طور که در مقدمه به آن اشاره کردیم واریس یکی از شایع ترین بیماری‌ عروقی انسان به شمار می رود و برای واریس چه دکتری باید رفت از اهمیت بالایی برخوردار بوده، زیرا شمار مبتلایان بین بیست یا ده درصد می باشد، سیاه رگ های واریسی چون رگ هایی دراز گشاد شده و مانند کلافی پر پیچ و خم در سطوح درونی اندام تحتانی دیده می شوند رگ های واریسی بزرگ برجسته و قابل لمس، بزرگ و دراز می باشند تا حدی که گاهی قطر بالاتر از چهار میلی متر پیدا و شکل گیری آن هم تا حدی علت به شیوه کار سیاه رگ بستگی دارد؛ اغلب بالاترین میزان شیوع واریس در زنان بوده و سنین بین چهل تا چهل و نه سال به واریس مبتلا می شوند.

برای بعضی افراد سوال به وجود می آید، که واریس در حقیقت چیست و چگونه بوجود می آید و برای واریس چه پزشکی باید رفت؟ واریس سیاه رگ های خونی بوده که کار جمع آوری خون را برای تمامی اندام های بدن به عهده دارد و آن را به سمت قلب هدایت می کند، واریس همان رگ های نازک و ریز هستند، که گاهی زیر پوست قابل مشاهده بوده و ظاهر پوست را بد نما می کند.

درمان واریس از اهمیت بالایی برخوردار بوده، شما با درمان خانگی واریس می توانید معجزه درمان واریس را ببینید! و یا حتی با سوال به اینکه برای واریس چه پزشکی باید رفت شما را با راهنمایی به بهترین دکترمتخصص و فوق تخصص دکتر تهران و کلینیک معتبر با رزومه عالی نتیجه درمان خود را مشاهده نمایید.

علائم واریس چیست و برای واریس چه دکتری باید رفت ؟

حال که می دانید واریس چیست؟ برای واریس چه دکتری باید رفت؟ بهتر است علائم واریس را هم بدانید تا اگر دچار واریس شدید برای معالجه آن هر چه سریع تر به دکتر مراجعه کنید، زیرا واریس را نمی توان شوخی گرفت و از آن با بی تفاوتی رد شد! باتوجه به فعالیت روزانه و جم و جوش ما در طول روز شاید علائم واریس را با خستگی اشتباه بگیریم یا برعکس بخاطر فعالیت زیاد در طول روز علائم واریس را با بدن درد در اثر فعالیت زیاد اشتباه بگیریم، بخاطر همین اشتباهات کوچک کوشیده ایم تا به طور ساده علائم واریس را در اختیار شما قرار دهیم، باتوجه به گفته های بالا، واریس پا رگ های نازک و ریز هستند و جمع آوری خون را برای تمامی اندام ها و هدایت آن ها به سمت قلب را بر عهده دارند، واریس از یک درد خفیف و نامعلوم و احساس خستگی در پاها شروع می شود.

این درد ناشی از این است که سیاه رگ ها روز به روز بیشتر دچار گرفتگی می شوند و اگر فردی که این علائم را دارد برای بهبودی اقدام نکند سیاه رگ های درون پاهایش روز به روز دچار گرفتی می شوند و در نتیجه بسته می شوند، این بسته شدن باعث می شود رنگ پا تغییر کرده و ورم کند؛ که بسیار دردناک است، حال با مراجعه به ادامه مقاله راجب درمان واریس و برای واریس چه پزشکی باید رفت اطلاعات کسب کرده و برای درمان فورا اقدام نمایید.

چه کسانی در معرض ابتلا به واریس هستند؟

ابتلا به واریس می تواند مشکلات بیرونی هم داشته باشد، ولی بیشتر ابتلا به واریس می تواند شامل افرادی شامل سابقه بیماری در خانوادگی، سن، جنسیت، بارداری، کمبود تحرک، چاقی و… باشد. سابقه خانوادگی از جمله افرادی که بیشترین سابقه ابتلا به واریس دارند از طریق ژنتیک بوده، اگر فردی در خانواده به واریس دچار شده باشد مبتلا به واریس را بر سایر افراد خانواده نیز افزایش می دهد.

همین امر باعث افزایش نگرانی در سایر افراد مخصوصا بانوان می شود و سوالی که برایشان بوجود می آید این است، برای واریس چه پزشکی باید رفت؟ یا در رابطه با مورد دیگر نیز چاقی است، اگر فردی افزایش وزن داشته باشد به رگ ها فشار وارد می شود و طی مدتی واریس تشکیل می شود. یا نداشتن تحرک، اگر تحرک لازمه را نداشته باشید و زیاد بنشینید باعث می شوید بر رگ ها فشار وارد شود و گردش خون به مشکل بر بخورد.

بهتر است از نشستن طولانی مدت، ایستادن زیاد بر روی پاها خودداری شود زیرا با اینکار از فشار وارده کاسته می شود و احتمال ایجاد واریس هم کم می شود و اغلب واریس شامل افرادی می شود که مشکلات افزایش وزن دارند و حتی راجب کوچک ترین سوالی که ذهن تمامی افراد را درگیر کرده برای واریس چه پزشکی باید رفت، اطلاعاتی کسب نمی کنند و به اولین دکتر مورد نظر مراجعه می کنند.

برای واریس چه دکتری باید رفت؟

برای واریس چه دکتری باید رفت؟ بیماری واریس را باید جدی گرفت زیرا از اهمیت بالایی برخوردار است و کسانی که دچار واریس شده اند و به آن بی توجه هستند باید بدانند جدی نگرفتن واریس و مراجعه نکردن به دکتر درمان عوارضی را می تواند بدنبال داشته باشد! زیرا پس از گذشت زمانی نسبتا محدود رگ ها بسته می شوند و خون رسانی را دچار مشکل می کنند، حتی پوست پا حالت زشتی به خود می گیرد.

اغلب بانوان از این مشکل دچار یاس و ناامیدی می شوند، اما باید گفت هیچ جای نگرانی ندارد  شما با پرس و جو در رابطه با اینکه برای واریس چه پزشکی باید رفت، اطلاعات لازمه را کسب کنید و اگر به موقع برای درمان واریس به دکتر مراجعه کنید می توانید از پوستی صاف و بدون مشکل برخوردار باشید، البته هر دکتری نمی توان مراجعه کرد، همه شما عزیزان با مشکل اینکه برای واریس چه پزشکی باید رفت؟ رنج می برید و بدنبال دکتری در رابطه با واریس هستید و اول باید راجب برای واریس چه پزشکی باید رفت؟ اطلاعات لازمه را از بیماران قبلی بدست آورید.

رزومه کاری دکتر را از سایت های اجتماعی و صفحات آن مشاهده نمایید نوبت مشاوره قبل درمان گرفته و راجب درمان واریس اطلاعات کسب کنید، حتی از افرادی که در همان مکان فعالیت دارند راجب مهارت پزشک متخصص سوال بپرسید و خیال خودتان را از اینکه برای واریس چه دکتری باید رفت راحت نمایید. شما حتی می توانید برای درمان واریس باید به یک دکتر جراح عروق متخصص مراجعه کنید دکتر با بررسی واریس و انجام یک سری آزمایشات تصمیم می گیرد برای شما چه درمانی مناسب است.

دکتر عروق برای درمان سیستم عروقی آموزش دیده و از مهارت های بالایی برخوردار است، شما با مراجعه می توانید با انجام روش هایی مانند اسکلروتراپی، جراحی لیزر، جراحی اندوسکوپیک، میکرو اسکلروتراپی، جراحی فلبکتومی و… انواع روش هایی هستند که دکتر عروق با راه کارهای تخصصی واریس را درمان و بهبودی را برای شما به ارمغان می آورند و از پر تکرار ترین سوال، برای واریس چه پزشکی باید رفت؟ راحت شده و دیگر نیازی به نگرانی ندارید.

 

برای درمان واریس چه باید کرد؟

برای درمان واریس چه باید کرد؟ برای واریس چه دکتری باید رفت؟ برای درمان واریس بهتر است، به دکتری حاذق و کار بلد مراجعه کنید تا روند بهبودی را به طور کامل طی کنید، ما انواع راه درمان برای واریس داریم که می توانید با انجام آن بهبودی را از آن خود کنید، تنها یک نکته را بخاطر داشته باشید درمان از راه دارو برای واریس جایی ندارد و نمی توان گفت شما با مصرف دارو بهبود پیدا می کنید.

برای درمان واریس چه باید کرد؟ اولین سوال بعد از برای واریس چه پزشکی باید رفت بوده، زیرا افراد در وهله ی اول به این فکر می کنند که برای درمان واریس چه باید کرد؟ درمان خانگی واریس بهتر است؟ معجزه درمان واریس چگونه است؟ و… سوال هایی که اغلب ذهن ها را درگیر خود کرده و ما با نام بردن چند نوع درمان به سوال شما راجب برای درمان واریس چه باید کرد و برای واریس چه پزشکی باید رفت؟ پاسخ می دهیم!

درمان واریس با عمل جراحی

در طول درمان واریس پا از پوشیدن جوراب‌ واریس غافل نشوید، پوشیدن جوراب‌ واریس ضروری بوده و هر فردی لازم است یک یا دو جفت جوراب واریس داشته باشد، بیمار بهتر است جوراب واریس را در طی روز بپوشد و آن را با آب سرد شست و شو دهد و از قرار دادن آن بر حرارت مستقیم آب گرم خودداری کند، زیرا با این کار عمر جوراب را تا شش ماه افزایش داده و می توان تا شش ماه از جوراب ها استفاده نمود.

همین طور بهتر است در طول درمان از نشستن طولانی مدت بر روی صندلی یا پا و ایستادن زیاد بر روی پا خودداری کنید زیرا این کار باعث راکد ماندن خون داخل عروق شده و خطرات احتمالی را به دنبال دارد همین طور خانم های که به طور ژنتیک دچار واریس می شوند می توانند با رعایت یک سری نکات ساده در زندگی روزمره و دوران بارداری خود جلوی تشکیل عروق غیر طبیعی را بگیرند. حتی با مصرف داروهای هورمونی می توان جلوی عروق غیر طبیعی واریس را گرفته و به زندگی روزمره خود برسید و از عروق پیشگیری کرد.

درمان اسکلروتراپی واریس

در این روش شما اول باید بدانید برای واریس چه دکتری باید رفت؟ زیرا پزشک معالج درمان را به صورت دارویی انجام می دهد، یعنی دارو را داخل رگ تزریق می کند و دهانه رگ را بسته می کند این جلسات دو تا شش جلسه طول می کشد و فواصلش هشت تا دوازده هفته بوده و بیمار با مراجعه به پزشک و انجام شیوه درمان دارویی جلوی واریس را می گیرد که عوارضی را هم به دنبال دارد، عوارضی همچون تغییر رنگ رگ های درمان شد و ایجاد زخم پوستی و شبکه عروقی جدید در محل واریس است. اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است.

درمان واریس توسط لیزر

برای واریس چه دکتری باید رفت؟ دکتر متخصص که مهارت بالایی داشته باشد می تواند با لیزر برای درمان دور مچ پاها و بیمارانی که در روش اسکلروتراپی دچار عارضه شده اند بوده، لیزر ها برحسب قطر و عمق رگ متسع بکار می روند، البته چند جلسه درمان طی یک و دو ماه نیاز دارد، که در این روش رگ غیر طبیعی نابود شده و تا یک هفته محل مورد نظر کبود و قرمز می ماند. در مراقبت بعد از لیزر لازم است با پزشک خود صحبت کنید! البته خود پزشک پس از انجام لیزر واریس می گوید بیست و چهار یا هفتاد و دو ساعت بعد از انجام لیزر واریس مجددا مراجعه فرمایید تا جهت بسته شدن یا بسته نشدن رگ مورد نظر را به دستگاه درمان بررسی شود.

معجزه درمان واریس و برای واریس چه دکتری باید رفت؟

حال که با واریس، برای واریس چه پزشکی باید رفت، برای درمان واریس چه باید کرد؟  و… آشنا شدید باید بدانید واریس شایع ترین بیماری‌ پوستی به شمار می ورد، که بیشتر افراد را درگیر خود کرده و باعث ناراحتی و یاس افراد می شود، اغلب متخصصان بخاطر پیدا کردن یک روش ساده و مناسب به عنوان معجزه درمان واریس یاد می کنند.

معجزه درمان واریس با راه کارهای ساده، روزمرگی ساده و مناسب، انجام ورزش های مناسب برای رفع واریس قابل مشاهده است، وقتی که خون درون رگ ها جمع می شود، این جمع شدن خون در رگ ها باعث بزرگ شدن رگ ها و در نتیجه ایجاد واریس می شود! وقتی خون بدون اکسیژن به قلب رسانده شود، دریچه های یک طرفه برخوردار هستند وقتی این دریچه ها آسیب ببینند خون برگشت خورده و واریس تشکیل می شود.

طبق گزارشات رسیده بیشترین افرادی که به واریس مبتلا می شوند بیشتر افراد مسن و تعداد کمی جوانان هستند که دچار واریس می شوند و از این مشکل رنج می برند زیرا وقتی واریس شدت پیدا می کند باعث ورم و درد در ناحیه پا می شود که طاقت فرسا بوده و فرد را دچار بی‌ طاقتی می کند. برای اینکه از این مشکل جلوگیری شود بهتر بوده کمتر به رگ ها فشار وارد شود، هنگامی که فشار زیادی بر رگ ها تحمیل شود دیوارهای رگ ها ضعیف شده و گردش خون دچار مشکل می شود.

به همین علت خون در رگ ها جمع شده و باعث بزرگ شدن رگ ها و تشکیل واریس می شوند. البته بیشتر کسانی که دچار واریس می شوند خانم ها بوده، همین امر باعث آشفتگی و سوال های متعددی اعم از برای واریس چه دکتری باید رفت شده، البته  در آقایان کمتر مشاهده شده است و شما با رجوع به موقع برای درمان شاهد معجزه درمان واریس خواهید بود.

درمان خانگی واریس چیست؟

درمان خانگی واریس، برای واریس چه دکتری باید رفت را به کل از ذهن پاک کرده و راه کارهای ساده ای که برای درمان واریس وجود دارند را به شما نشان می دهد، البته باید بدانید برای درمان واریس بهتر است از کوچک ترین مشکلات که شاید به چشم نیایید و خیلی جزئی بوده طرز لباس پوشیدن شما است! برای درمان خانگی واریس بهتر است اول از خودتان شروع کنید، شاید برای شما سوال بوجود بیایید چرا طرز لباس پوشیدن؟ باید گفت طرز لباس پوشیدن شما یکی از عواملی است که باعث تشکیل واریس می شود.

هنگامی که شما لباس های خیلی تنگ بپوشید باعث می شوید گردش خون در بدن شما متوقف و درون رگ ها جمع شوند و این کار  هم باعث بزرگ شدن رگ و در نتیجه باعث ایجاد واریس می شود. همین طور پوشیدن کفش مناسب از بروز واریس جلوگیری می کند، بهتر است بجای پوشیدن کفش پاشنه بلند از کفش تخت استفاده کنید زیرا اینکار باعث می شود که شما احساس بهتری داشته باشید و جریان خون راحت تر باشد؛ البته چند درمان خانگی واریس معرفی می کنیم تا شما قبل از مراجعه به دکتر با استفاده از درمان خانگی واریس مشکل خود را حل کنید و اگر با درمان خانگی واریس  مشکل واریس شما حل نشد به دکتر عروق مراجعه کنید و مشکلتان را درمیان بگذارید.

ماساژ

از طریق ماساژ می توانید مناطق آسیب دیده کمک کنید و خون راحت تر درون رگ ها به گردش می آید، همین طور در کنار ماساژ می توانید از روغن های مناسب ماساژ استفاده کنید فقط باید در نظر  داشته باشید که فشار مستقیم بر رگ ها وارد نکنید زیرا اینکار باعث می شود بافت هایی که حساس و شکننده هستند آسیب ببینند.

درمان واریس پا با ورزش

با ورزش می توان از مشکلات واریس جلوگیری‌ و بهبودی را از آن خود کنید، درمان واریس پا با ورزش یکی دیگر از درمان های خانگی بوده و بهبودی را به شما هدیه می دهد، نکته قابل توجه شما عزیزان از نشستن طولانی مدت خودداری کنید زیرا این کار باعث می شود خون در پاها جریان پیدا نکند و موجب تشکیل واریس شود، کسانی که کار می کنند و در طول روز به مدت طولانی نشسته هستند بهتر است هر از گاهی تحرک داشته و راه بروند تا جریان گردش خون راحت تر شود و از ایجاد واریس جلوگیری کند همین طور پاهای خود را بر روی هم نگذارید زیرا هنگامی که پاهای خود را بر روی هم می گذارید باعث می شوید جریان خون در ساق پا کاهش پیدا کند و گردش خون دچار مشکل شود.

زمانی که صاف ایستاده اید یک قدم به جلو بردارید و زانوی خود را به صورتی خم کنید که زانو به طور کامل بالای مچ پا قرار گیرد، چند ثانیه حالت خود را حفظ کنید و بعد به آرامی صاف بایستید این ورزش را روی پای دیگر خود انجام دهید و بعد به آرامی روی پنجه پای خود بایستید. دوچرخه سواری هم دیگر ورزش ها است که برای تقویت ماهیچه ها بسیار مفید بوده و باعث تقویت ماهیچه های ساق پا می شود. اگر دوچرخه ندارید می توانید از دوچرخه ثابت استفاده کنید یا اگر وسیله ورزشی در اختیار ندارید به پشت بخوابید و پاهایتان را بالا ببرید و حالت دوچرخه سواری بگیرید و پدال بزنید.

 

درمان واریس پا طب سنتی

با طب سنتی و خانگی می توانید واریس را درمان کنید، هم خود را از نگرانی اینکه برای واریس چه پزشکی باید رفت راحت سازید! داروهای خانگی یکی دیگر از روش های درمان  خانگی واریس بوده  و به درمان کمک می کند البته اگر فردی با درمان خانگی واریس  بهبود پیدا نمی کند حتما به دکتر عروق مراجعه و به صورت تخصصی مشکل را رفع کند، درمان های سنتی از طریق روغن زیتون، سرکه سیب، جعفری،  سیر و… می باشد.

پاها را بالا نگهدارید

یکی از بهترین درمان ها، درمان خانگی واریس که پیشنهاد می کنیم بالا نگهداشتن پاها بوده زیرا اینکار برای افرادی که در طول روز به علت کار مجبور می شوند زیاد بنشینند یا تحرک کمی داشته باشند مفید است، می توانند قبل از انجام کار این ورزش را انجام دهند و باعث خون رسانی راحت به قلب شوند! بالا نگهداشتن پاها به شما کمک می کند تا خون رسانی به پا راحت تر شود و فشار کمتری به رگ ها وارد شود. همین طور شنا و پیاده روی بسیار مفید بوده، البته برخی واریس هستند که طی گذشت مدتی خوب می شوند و خطرناک نیستند.

سخن آخر

همان طور که به سوال پر تکرار شما راجب برای واریس چه کتری باید رفت پاسخ داده ایم باید گفت واریس را می توان با امکانات محدود و در دسترس بهبود بخشید و نیازی به هزینه زیادی نداشته باشد و همین طور افرادی که نتوانسته بیماری خود را برطرف سازند و به مرور واریس آن ها شدت یافته است بهتر است به دکتر عروق و آموزش دیده مراجعه کنند.

البته ما در طول نگارش مقاله تمامی نکات لازمه برای واریس چه دکتری باید رفت؟ معجزه درمان واریس، درمان خانگی واریس و برای درمان واریس چه باید کرد را به شما گفته ایم و اگر دچار واریس شده اید و نمی دانید چه کاری انجام دهید بهتر است مقاله را مطالعه و از علائم واریس و برای درمان واریس چه دکتری باید رفت؟ آگاهی پیدا کنید همین طور از راهکار های گفته شده جهت بهبودی سریع استفاده نمایید؛ امیدواریم با خواندن مقاله به اطلاعات خواسته شده خود دست یابید.

دیدگاهتان را بنویسید